Материализъм

  • 7 598
  • 97
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
С майка ми сме в дълбок спор дали българите живеещи в чужбина стават материалисти, заради средата в която живеят ( за нея всички чужденци са такива  ) и защо трябва да се работи здравата.
Ще ми е интересно да споделите какво мислите вие.   

# 1
  • Мнения: 6 167
според мен изходната  точка на спора ви е неправилна ( здраво работя, значи съм материалист).
по-скоро 'живея за момента' е това, което ражда дивите материалисти.

# 2
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Хора всякакви!
Материалистка съм , дотолкова, да направя на мен и семейството ми, живота по-удобен, по- красив.
Като се замисля,мисля че родителите ми са много по-големи материалисти от мен./ живеят в БГ/

# 3
Калинка, дай жокер ... какво по_то4но  разбираШ под материализъм?

# 4
  • Мнения: 7 914
всичко е индивидуално... какъвто си бил в Бг, такъв ще си и тук... Peace
ако в БГ си мислил само за пари, тук ( в чужбина) ще е същото...
 ако в Бг носът ти е бил в облаците.. тук също няма да е под тях Mr. Green Wink

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Не мисля, че е въпрос на местожителство, а на манталитет.
Майка ми и на село и в град и в чужбина да живее, все ще се вълнува например дали е добре обзаведена къщата и. Това че брои стотинките после за хран. продукти е на заден план.

# 6
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За мен материализъм е да мислиш по този начин: трябва да работя много, за да имам пари, за да си купя още по-нови и модерни неща. Т.е. съзнанието ти да е заето с мисълта за купуване на неща.

В момента се скапвам от работа и според нея причина е материалното общество, което определя да работиш по този начин. Аз се опитвам да й обясня, че други са причините ( дори и най-баналното да си платиш здравната застраховка) , обаче не мога да я убедя.   Thinking

И за мен материализъм не се определя от адрес, но явно тя го асоциира с възможността хората да си купуват коли, мебели, повече храни и т.н.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 099
За мен материализъм е да мислиш по този начин: трябва да работя много, за да имам пари, за да си купя още по-нови и модерни неща. Т.е. съзнанието ти да е заето с мисълта за купуване на неща.

В момента се скапвам от работа и според нея причина е материалното общество, което определя да работиш по този начин. Аз се опитвам да й обясня, че други са причините ( дори и най-баналното да си платиш здравната застраховка) , обаче не мога да я убедя.   Thinking

И за мен материализъм не се определя от адрес, но явно тя го асоциира с възможността хората да си купуват коли, мебели, повече храни и т.н.
Много си приличат майките ни, дали не се дължи на "светлото" минало Thinking

# 8
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
За мен материализъм е да мислиш по този начин: трябва да работя много, за да имам пари, за да си купя още по-нови и модерни неща. Т.е. съзнанието ти да е заето с мисълта за купуване на неща.

В момента се скапвам от работа и според нея причина е материалното общество, което определя да работиш по този начин. Аз се опитвам да й обясня, че други са причините ( дори и най-баналното да си платиш здравната застраховка) , обаче не мога да я убедя.   Thinking

И за мен материализъм не се определя от адрес, но явно тя го асоциира с възможността хората да си купуват коли, мебели, повече храни и т.н.

мисля, 4е в България под "материализъм" разбират по_голямото внимание, което отделяме на финансите си, програмирането на разходите и пр. там, имам 4увството, хората продължават да живеят от заплата до заплата, без да се задълбават много_много.

в буквалния смисъл на думата, за мен, те са по_големи материалисти. аз такова състезание за последен модел моби_фон, такова познаване на ел. уреди и последни технологи4ни писъци, тук не съм забелязала  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: X
не смятам, че сме материалисти, но все пак парите са за да се харчат с кеф

за мен истинска материалистка е зълва ми - живее в БГ, обзавела си е къщата страхотно, има по един ТВ във всяка стая, всякакви домакински уреди, кристали, дуралекс и порцелан... НО всичко е на изложба, нищо не се използва, пере на ръла въпреки пералнята, мие на ръка въпреки миялната, готви в стари очукани тенджери въпреки новите, микровълновата и тя в кашон
винаги сервира в стари чинии мой набор и очукани чаши и още много
жалка картинка

ето това за мен е материализъм
да имам, за да показвам, не за да ползвам
всички и се подиграват - и мъжът и, и брат и, но на нея не и пука, а купува още и още като невидяла и трупа ли трупа

# 10
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Материалисти за мен са тия като свекито ми и изобщо малко като повечето жени тук- болни стават, ако не си купят нещо, трупат бижута скъпи( има си цяло чекмедже), синът и да се бил оженил искала за заможна италийка; кръстниците на детето ни са наши бг-ит двойка приятели- та какво били подарили за кръщенето...ааа...нееее малко било, ако сме били избрали за кръстници, които била казала тя...
Материалистите или стават луди до смях или до...страх да те обхване

# 11
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
материализъм за мен е , когато трупаш вещи като самоцел, без дори да ги ползваш. навсякъде може да си такъв.
но и не мисля, че ако искаш да имаш по-модерни и нови неща или по-висок стандарт на живот и трябва да работиш повече за тях, си материалист.
вярно има хора във България, които имат телефони по-скъпи от месечната им заплата. Shocked
познавам доста хора , които говорят за хорат в чужбина така от безсилие или невъзможност да живеят по-добре. някои и от мързел...

# 12
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
не смятам, че сме материалисти, но все пак парите са за да се харчат с кеф

за мен истинска материалистка е зълва ми - живее в БГ, обзавела си е къщата страхотно, има по един ТВ във всяка стая, всякакви домакински уреди, кристали, дуралекс и порцелан... НО всичко е на изложба, нищо не се използва, пере на ръла въпреки пералнята, мие на ръка въпреки миялната, готви в стари очукани тенджери въпреки новите, микровълновата и тя в кашон
винаги сервира в стари чинии мой набор и очукани чаши и още много
жалка картинка

ето това за мен е материализъм
да имам, за да показвам, не за да ползвам
всички и се подиграват - и мъжът и, и брат и, но на нея не и пука, а купува още и още като невидяла и трупа ли трупа



Joy  Joy  Joy
Ще ме извиниш, обаче много се смях! Имаш зълва и чудоооооо!

# 13
  • Мнения: X
Шехи, то си е за смях
мъжът ми непрекъснато я подиграва, последно това лято се смили и сервира в син аркопал, купен преди 10год, етикетите още си стояха, донесе с много мъка чаши за вино директно от кутиите - те така си седят по секциите в "музея", както му казваме
а за телефона да не казвам - купи си мобилен цена 3 пъти повече от заплатата си, за да имала като моя, но домашния е поне на 40год и през скайп не мога да го набера просто

има още много
най-ми е жал за детето - винаги му е купувала дрехи, които не се носят, а се пазят, навън е само със стари и скъсани, НО ако се ходи към центъра веднага се преобличат да ги видят колко са модерни
трагедия

# 14
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

Колко годишна  е зълва ти ?  Joy

Общи условия

Активация на акаунт