По-дълго краче - възможно ли е?

  • 2 314
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте! Много съм притеснена, защото от известно време забелязах, че едното краче на сина ми е по - дълго от другото! Той е на четири месеца и в четвъртък сме на консултация, но не мога да изтрая и изчакам дотогава (ясно ми е, че трябва да го види доктор) и ми е нужна вашата компетентна помощ на препатили с какво ли не майки!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 907
За съжаление не мога да ти помогна с компетентен съвет  Hug , но според мен не е нужно да чакаш до консултацията, аз лично поне - не бих  Naughty , щом имаш такива съмнения - заведи го при специалист ортопед!!! Не мисля, че педи би ти помогнало особено в случая. Стискам палчета за вас  fingerscrossed  Hug .

# 2
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ортопедът ще изкаже най-компетентно мнение...Може би е по-добре да поискаш от мамите координати на добър специалист.
Има ли разминаване в гънките на крачетата?

# 3
  • Мнения: 4 111
На ортопед!
Дано си се заблудила.  Praynig

# 4
  • Мнения: X
Ако решиш да се срещаш с ортопед аз бих ти препоръчала Д-р Димитров в МБАЛ Света София (клиниката на Мазнейкови). Ние ходихме при него на профилактична консултация и съм доволна. Доколкото знам има прием един или два пъти седмично, ако решиш се обади на регистратурата: http://www.mbal-sofia.com/index.php?id=8&pid=31

Стискам палци да е само напразно притеснение!

# 5
  • София
  • Мнения: 5 184
Аз още днес бих взела от личния направление за ортопед, особено ако сам досега не е предложил такова! Профилактичния преглед на тазобедрените стави се прави до 20-тия или до 40-тия(не помня точно). На всички деца! Междувременно си запиши час при БЕБЕШКИ ортопед.
Прегледът е с ултразвук. Това с "гънките" е невярно и въобще не може личен лекар да се изказва по тези въпроси. Ако се изкаже, ще сгреши.
Възможно е да си се заблудила!

# 6
  • София
  • Мнения: 5 184
Ако решиш да се срещаш с ортопед аз бих ти препоръчала Д-р Димитров в МБАЛ Света София (клиниката на Мазнейкови). Ние ходихме при него на профилактична консултация и съм доволна. Доколкото знам има прием един или два пъти седмично, ако решиш се обади на регистратурата: http://www.mbal-sofia.com/index.php?id=8&pid=31

Той работи през останалото време в Ортопедията Горна баня. Ултразвукът беше 15 лв., а прегледът с направление е безплатен.

# 7
  • Мнения: 1 371
Когато Алекс беше на два месеца, както си го къпехме с баща му (аз съм само поливачка тогава) изведнъж при изплакването на едното краче ми се видя, че единия му крак е по-дълъг. Та се почна едно мерене след банята, продължи на другия ден. Със рулетка, с метърче, с ръка, изпъване... ooooh! Нямам думи. Внушението е голяма работа. Нищо му нямаше естествено. Дано и при теб е така.  Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 752
Заведи го на ортопед. Знам че е много крайно това което ще напиша, но... Маика ми като малка е била с 7 см разлика в дължината на двата крака и това се е получило защото е имала луксация.

Не пиша всичко това за да те плаша, а по-скоро и аз да те укуража да го заведете по-коро на ортопед защото ако детето е малко това се коригира неоперативно...  Стискам палци просто да сте си внушили че има разлика в дължината на крачетата и бебо да си е напълно здрав

# 9
Много Благодаря на всички! Педиатърката на изричен мой въпрос по време на прегледите отговори, че няма нужда от преглед при ортопед и аз я послушах, след което се появи този проблем!

# 10
  • Мнения: 8 999
Да, възможно е. Непременно отиди на преглед при ортопед в Горна баня.

# 11
  • Мнения: 4 668
Педиатърката на изричен мой въпрос по време на прегледите отговори, че няма нужда от преглед при ортопед 
Охххх  ooooh! аман от специалисти .
Задължително е до го види ортопед !
Аз мога да препоръчам д-р Кехайов от Горна баня . Също преглежда и в клиниката на Мазнейкови . Човекът е изключителен специалист за бебчета . Имам му и мобилният , ако искаш !

# 12
  • Мнения: 2 677
Да, възможно е. Непременно отиди на преглед при ортопед в Горна баня.

И аз бих те насочила натам.

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Много Благодаря на всички! Педиатърката на изричен мой въпрос по време на прегледите отговори, че няма нужда от преглед при ортопед и аз я послушах, след което се появи този проблем!



Смени си педиатърката #2gunfire

# 14
  • Мнения: 753
Доколкото са ми познанията по биология....бегли са - лявата и дясната страна при човек не са никога идентични до милиметър..и при един мини вариант, като едно бебе, което расте, не мисля че трябва да се притесняваш много, но за успокоение винаги може да се отчете мнение на специалист разбира се...без паника само..успех

Общи условия

Активация на акаунт