Отговори
  • Мнения: 873
момичета,сърцето ми се къса и не знам как да реагирам.имам детенце на 3 месеца.таткото е вторият син на свекита и Лилия е дълго чканото им внуче.родих в Русе и първият месец живяхме там.на тръгване свекитата все повтаряха как ще плачат за нея.вчера дойдоха да ни видят и на тръгване-пак щели да плачат.много са мили и много ни помагат.но...............още преди Лили да се роди си фантазират на глас как те ще я гледат,а аз ще се върна на работа.тогава си правих оглушки,но само това слушам и сега:хайде Лили с нас,остави мама и тати...... ooooh!вчера в прав текст им казах,че ще си гледам детето до края на майчинството,а след това ще я пусна на детска градина или ясла.още не съм им казала,че може би ще ползвам детегледачка,че да не изперкат.свекърва ми каза:ама преди детската градина,няма ли да ни я дадтете за малко?как така да им я дам,тя да не е кукла Crossing Armsказах,че ако Лили поиска да отиде при тях,няма да и откажа,но това е Naughtyмъжът ми е на моето мнение,че не трябва да говорят така,но засега не сме ги скастрили сериозно по въпроса.снощи му казах да говори с тях,защото не искам да се настройвам зле или да се карам с тях.свекървата мисли,че добре си гледам детето и не ми дава съвети,но свекъра е по устат,а и като тръгне да и се радва,не си мери силите и пипа малко грубо.имам чувството,че ще се скарам с тях при следващата изцепка.казвала съм,че аз ще гледам Лили и че бих им я оставила за малко,чак когато премине вече на обща храна и може сама да изявява желанията си.мислех си,че съм очертала границата,но те продължават да говорят колко хубаво ще бъде да си бъде Лили при тях без мама и тати #Cussing outкакво да направя?чувствам се  така,сякаш за тях съм като инкубатор,който просто им е износил така желаното внуче #2gunfire

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 17:34 от Reza

# 1
  • Мнения: 8 999
Доколкото разбирам детето ти е още много малко и има доста вода да изтече докато този проблем застане наистина сериозно пред теб. Гледай си бебето и не се връзвай на глупостите на роднини.

# 2
  • Мнения: 5 370
чувствам се  така,сякаш за тях съм като инкубатор,който просто им е износил така желаното внуче #2gunfire
Съгласна съм с БАйбиби, още всичко ти е прясно и хормоните не са се "наредили". Ти сама казваш, че вашето дете е дълго чакано и единствено.....и аз имах щастието да родя единствения внук на 2 баби, едната от които е моята свекърва и ако не е тя да ми помага, то да съм изкрейзила.....
Заглавието ти звучи така, да ме прощаваш,.сякаш някой ти е опрял пистолет в главата и ти го взима насила.
Повярвай ми, иде момент, в който си супер доволен и благодарен, че има кой не само да те отменя, ами и да поема грижите покрай детенцето.
Особено ако пътуваш до работа мин. час на отиване и час-на връщане.
Гледай си бебчо, радвай се на живота и не си пълни главицата с излишни негативи.

# 3
  • София
  • Мнения: 790
Тя и моята свекърва все се одумва, че ще взима Ралица на море, че ще я води да я гледа у тях... Ама нито е дошла да я разходи, нито на морето я взе. Така че споко  Simple Smile Важното мъжът ти да те подкрепя и да сте единни в мнението, че ще си  я гледате вие. А свекитата, ако искат да идват да помагат от време на време.
Гледай си детенцето и му се радвай  Hug

# 4
  • Мнения: 524
За детето си е по-добре при мама и татко, колкото и да се напъва свекито, не може да те замени. Детето ще страда за вас, за това се радвайте на най-хубавите години на детенцето, без угризение. Винаги можеш да намериш причина да откажеш деликатно, без да има засегнати. Успех.

# 5
  • Мнения: 306
чувствам се  така,сякаш за тях съм като инкубатор,който просто им е износил така желаното внуче #2gunfire
Съгласна съм с БАйбиби, още всичко ти е прясно и хормоните не са се "наредили". Ти сама казваш, че вашето дете е дълго чакано и единствено.....и аз имах щастието да родя единствения внук на 2 баби, едната от които е моята свекърва и ако не е тя да ми помага, то да съм изкрейзила.....
Заглавието ти звучи така, да ме прощаваш,.сякаш някой ти е опрял пистолет в главата и ти го взима насила.
Повярвай ми, иде момент, в който си супер доволен и благодарен, че има кой не само да те отменя, ами и да поема грижите покрай детенцето.
Особено ако пътуваш до работа мин. час на отиване и час-на връщане.
Гледай си бебчо, радвай се на живота и не си пълни главицата с излишни негативи.

И аз мисля така! Peace Само не се карай с тях и не влизай в конфликти! Няма смисъл и едва ли ще ги промениш!

# 6
  • Мнения: 1 371
Ох, изплаших се от заглавието....  ooooh!

# 7
  • Мнения: X
Ти пък, не се връзвай - нека си плямпат. И при мен си плямпат някакви такива мераци, но става това, което аз реше, така, че нека си мечтаят. Хич и не обръщам внимание на такива неща.
И аз имах предложения да ми гледат бабите детето, ама питай ме дали стана така. Също не съм допускала никакви помагачи след раждането.
Казала съм категорично, че детето се гледа от майката и бащата - да помагат е едно, но да ни заместват, айде нЕма нужда!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 718
И аз полудявах от ревност в началото, когато свекърва ми си предлагаше услугите да го вземе за час-два в съседната стая  Crazy , а аз да дремна.  Embarassed Дразнеше ме и свекър ми, който си говореше как ще го води по цяло лято на село, без мен. Сега не обръщам внимание на тези неща. И понякога наистина
Повярвай ми, иде момент, в който си супер доволен и благодарен, че има кой не само да те отменя, ами и да поема грижите покрай детенцето.
 Peace

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Когато беше Вайана на възрастта на Лили, аз също не давах и дума да се издума да я оставя на някой да я гледа- независимо дали моите родители или родителите ма мъжа ми. Но днес, не отказвам такива предложения- дори и  само на разходка да я изведат без мен.
Те щом са и от друг град, значи по-рядко се виждате (а какво по-хубаво от това), така че не влизай в конфликти.. Ще видиш, че ще дойде ден, в който сама ще искаш да им я оставиш за ден-два.
Успокой се, и все пак знай, че никой не може да ти вземе детото, освен ако ти сама не решиш да го дадеш

# 10
  • Мнения: 2 100
Това си е вашето дете - твое и на съпруга ти! Каквото и да ти разправят, нищо не могат да направят. Знам, че ще ти е трудно, но по добре да им кажете в прав текст, че детето няма да отива при тях. Едно дете е най-щастливо при майка си и баща си! И ако бях на твое място нямаше да оставям детето при тях за повече от 1 уикенд, докато не стане значително по голямо. Да идват и да ти помагат у дома Simple Smile А ти се успокой, че детето разбира кога мама е разстроена! Wink

# 11
  • Мнения: X
От заглавието помислих, че някой ще взема детето ти насилствено и против волята ти ooooh! Много така си го написала...... Shocked
 Не се връзвай на подобни глупости изобщо! Никой неможе да ти вземе детето и с времето няма да са толкова "ненаситни " като сега и ще влязат в крак , споко!

# 12
  • Мнения: 1 371
Бебето никой на сила няма да ти вземе, но може след време сама да го даваш за малко да го гледат Laughing
Успокой се, те толкова много обичат малката ти дъщеря. САмо не ми харесва, че все повтарят - "без мама и тати", но те едва ли го мислят за нещо лошо.
Аз пък толкова се радвам, че когато и да звънна и те "долетяват" за внука си да го вземат....

# 13
  • Мнения: 4 111
Ох, изплаших се от заглавието....  ooooh!

Аз също.

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ох, изплаших се от заглавието....  ooooh!

И аз така. Направо се препотих, като го прочетох. А иначе моето лично мнение, че няма нищо лошо, ако дечко иска. Моите най-хубави детски спомени са от летата при баба и дядо. Но това /искането на дечко/, като гледам, е в бъдеще време

Общи условия

Активация на акаунт