Въпроси за скъсената юздичка на езичето.

  • 2 544
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 232
Та въпросът ми е, към какъв лекар да се обърна- уши, нос гърло или лицево-черепна хирургия?И как се процедира с отрязването- с упойка или без.Ако има и други подробности.....приема ли се в болница и т.н.

# 1
Доколкото знам , към стоматолог . Има много мами с такъв проблем , ще ти пишат , но се чудя не е ли рано ?!

# 2
  • Мнения: 2 534
Аз съм госта .
Много бързо става цепването и само леко му щипе на детето няколко дни . Незнам за упойка , но ако има тя ще е по скоро местна . Четох обаче , че тази манипулация се прави към третата годинка

# 3
  • Мнения: 1 383
Ей, тъкмо щях да пускам такава тема. Става въпрос за тази ципичка между предните зъбки и устната, нали? Като беше бебе синът ми ми казаха, че трябва да се цепне като започнат да растат постоянните зъби, за да не остане разстояние между тях. Да ама него като че ли го дразни. Бях чела някъде, че някъде в София правели тази операция с лазер и било абсолютно безболезнено и възстановяването било много бързо, докато при обикновената манипулация все пак остава някаква раничка за няколко дни. Някой има ли информация къде се прави това с лазера?

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 882
Нашия мъник също е със скасена юздичка, но при него е под езика и педито каза че се реже само ако видим по нататък дали му пречи на храненето или на говоренето. Иначе манипулацята се извършва при стоматолог, аз даже питах моята зъболекарка но тя каза че ни е рано още.

# 5
  • Мнения: 2 232
И нашето е под езика, като беше на 2-3 месеца, ходихме и ни казаха, че ако суче(тогава още сучеше)-няма проблеми и не трябва....Сега обаче забелязвам , че не може да се изплези нормално езичето и да си оближе например устата...а не знам дали има нещо общо(предполагам-да), но не ще да дъвче например филия, всичко трябва да е надробено та дори пасирано, но има и други деца така без да имат проблем с юздичката(аз също съм яла до 3г. само пасирано).... Казва думички- баба, бебе, мама, тати, папам и др. но бебешки, не знам дали да не изчакаме още....

# 6
  • Мнения: 2 534
За кое дете питаш всъщност ?

# 7
  • Мнения: 2 232
Цитат на: jenia vulova
За кое дете питаш всъщност ?


Ами аз за сега имам едно- второто е на път Wink

# 8
  • Мнения: 2 534
Цитат на: dejo
Цитат на: jenia vulova
За кое дете питаш всъщност ?


Ами аз за сега имам едно- второто е на път Wink

А това било термина до раждането , така ли !?

# 9
  • Мнения: 2 232
Цитат на: jenia vulova
Цитат на: dejo
Цитат на: jenia vulova
За кое дете питаш всъщност ?


Ами аз за сега имам едно- второто е на път Wink

А това било термина до раждането , така ли !?


Да - то си пише 16 седмици и един ден бременна остават още еди колко си дни....

# 10
Цитат на: tsveti7
Ей, тъкмо щях да пускам такава тема. Става въпрос за тази ципичка между предните зъбки и устната, нали? Като беше бебе синът ми ми казаха, че трябва да се цепне като започнат да растат постоянните зъби, за да не остане разстояние между тях. Да ама него като че ли го дразни. Бях чела някъде, че някъде в София правели тази операция с лазер и било абсолютно безболезнено и възстановяването било много бързо, докато при обикновената манипулация все пак остава някаква раничка за няколко дни. Някой има ли информация къде се прави това с лазера?
 В стоматологичният институт в София. Grinning

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 993
Някай има ли координати на Стоматологичния институт?

# 12
  • Мнения: 2 232
Цитат на: NadiaNGX
Някай има ли координати на Стоматологичния институт?


 Намира се до военна болница- ако знаеш къде е. Незнам иначе точният адрес.Във високата част на сградата е.

# 13
Ние заведохме детето на 2 мес. на стоматолог-хирург и той отряза подезичната връзка.Но май не си беше свършил работата добре,защото после детето не можеше да произнася някой звуци добре и започнахме да посещаваме логопед.Логопедката ни каза да я карам да си облизва горната устна и с това стимулирахме езика да се вдига нагоре.Добре че с това се оправихме иначе трябваше още малко да се реже юздичката.Но проблемите не свършват до тук,защото имаме и ципа между горната устна и горните предни зъби и между долната устна и долните предни зъби.

# 14
Операцията е съвсем безобидна. На моя син я направиха в Юниордент. Прави се с местна упойка, като предварително направиха тест за упойката. Цялата работа продължи не повече от 15-20 мин.

Общи условия

Активация на акаунт