Цъка, докато суче

  • 669
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз пак се включвам с глупаво-странен въпрос.
Та нашата взе да цъка. Все едно не е захапала хубаво и като суче, се чува - цък-цък-цък или мляс-цък мляс-цък, честно казано ми е трудно да го опиша. Само дето си захапва хубаво ареолата, а не само зърното... Да й е порастнала устата... (  Laughing Mr. Green ) Не знам, има ли при вас такова нещо?
Друг е въпросът, че през деня суче едно такова нервно, настървено, напада ми гърдата/те, после се дърпа се, местя я ту отляво, ту отдясно... , предпочита лявата (бях пускала тема), в края на краищата успява да се нахрани, но това цъкане ми скрива шапката и не знам да се притеснявам ли?

# 1
  • Мнения: 8 242
Това с цъкането го имаше Тони към 3-4 месец някъде.. И аз се чудех що тъй, че бая шумно го правеше.. После се оправи  Thinking
И аз се бях зачудила, ама .. спря си..
Сега се чуда само едно яко гъл-гъл-гъл  Crazy

# 2
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
май цъкат от гъбички newsm78

# 3
  • Мнения: 356
И моята щерка цъкаше през четвъртия си месец  Crazy После спря и досега не съм чувала такъв звук при кърмене. Нямам представа на какво се дължеше  newsm78 Иначе и при нас кърменето на моменти наподобява борба свободен стил  Laughing

# 4
  • Мнения: 789
Понякога и Ива го прави напоследък. Тя си цока пръстчето вместо биба, като се настърви много ясно се чува. Но започна да го прави и като суче, май като свърши кърмата. Поне така ми се струва.

# 5
  • Мнения: 320
Дааааа явно е синдром. Mr. Green И моята дъщеря така цъкаше към 4 месец. Продължи към месец най-много.

# 6
  • Мнения: 1 924
Хаха hahaha Много симпатична тема.
Моят от известно време също издава някакво подобие на "цъкане", бях се зачудила защо и все го намествах , мислейки,че не е обхванал добре гърдата.Явно е някакво нормално явление обаче Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 1 244
Да, явно е нормално  Laughing Благодаря за отговорите  Hug

# 8
  • Мнения: 159
май цъкат от гъбички newsm78
Моя заради това цъкаше по едно време.Виж му езичето,устничките и бузките дали случайно няма бели полипчета!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 244
Уф, ама тя има млечница (малко, само по езичето) от доста време и вече почти я излекувахме, а цъкането от няколко дни почна  newsm78

# 10
  • Мнения: 159
Те тея губички са доста упорити.Появиха се наново 2-3 дена след като уж бяха излекувани. Туй дърпане от гърда,цъкане,рев... всичко е в следствие на тях. Явно много ги дразнят,щото и ръката му не му излизаше от устата!Проведи й още един курс на лечение и ще се махнат:)

# 11
  • Мнения: 871
И мойта цъкаше Laughing, ама така го правеше че будеше баща си:))) Премина за около 2 седмици

# 12
  • Мнения: 8 242
И аз все за гъбички си мислех (който много чете така е  Mr. Green) .. Ама се оказа.. просто цъкане  Crazy

# 13
  • Мнения: 1 101
И моя син цъкаше заради гъбичките. Той е на 2 г. и 4 месеца, никога до сега не е имал гъбички и си е сукал съвсем нормално. Изведнъж преди около месец, започна да цъка така докато суче. И понеже суче много често, ми направи впечатление че това цъкане не е изключение, а абсолютно всеки път когато суче. Така умувах около седмица и се чудех дали това някога ще спре или просто внезапно е забравил как се суче, когато веднъж докато го хранех видях цялата му уста отвътре и бузките побелели. Оказха се гъбички, които лекуваме вече за 4-ти път в рамките на 5 седмици - ужасно упорити са и се появяват отново и отново. Това цъкане спря още в първия ден, в който започнахме лечението.

Общи условия

Активация на акаунт