печени червени чушки

  • 3 217
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 595
Момичета,дайте идеи как да приготвя вкусни нещица с тези чушки.Дадоха ми голямо количество.Освен миш-маш и чушки-бюрек,друго не ми идва на ум.Помагайте!

# 1
  • София
  • Мнения: 471
Напиши в търсачката "печени чушки" и ще ти излязат сума ти неща.

# 2
  • Мнения: 780
Аз ги панирам : потепям в брашно , яйце и пържа . Като наредя един ред в чинията поръсвам магданоз, след това пак чушки , пак магданоз.....

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Стават и за салатка.

# 4
  • Мнения: 2 584
също и в пликчета и във фризера за зимата, със доматен сос също

# 5
  • Мнения: 1 485
Аз правя често нещо като бюрек,но във фурната.Слагам ред чушки, яйца и сирене,пак чушки и отгоре пак яйца със сирене и го запичам във фурната за около 15мин.Бързо и лесно.

# 6
  • Мнения: 444
Аз правя салата от сварени картофи на кубчета , кисела краставичка, червени печени чушки , праз лук (става и с кромид) олио и оцет

# 7
  • Мнения: 5 001
Ми...аз съм родом от Варна и много обичам от дете манджата от печен пипер с прясно мляко.Май четох някъде из форума за тая рецепта.Мммм... много е вкусно.

# 8
  • Мнения: 5 362
Много ги обичам панирани и заляти с доматен сос.
На салата също,с много лук.

# 9
  • Мнения: 20
Често правя от червени печени чушки пастет.Нарязваш на едро чушки, прибавяш сирене, малко чесън и олио, (магданоз по желание).Пасираш с пасатора и пастета е готов.  chef

# 10
  • Мнения: 444
Ми...аз съм родом от Варна и много обичам от дете манджата от печен пипер с прясно мляко.Май четох някъде из форума за тая рецепта.Мммм... много е вкусно.



Може ли рецептата  Praynig

# 11
  • Мнения: 5 595
Благодаря за предложенията!Май повече на салатка ще ги правя,дадохте ми интересни идеи!

# 12
  • Мнения: 3 622
Ми...аз съм родом от Варна и много обичам от дете манджата от печен пипер с прясно мляко.Май четох някъде из форума за тая рецепта.Мммм... много е вкусно.



Може ли рецептата  Praynig

И аз много го обичам този пипер с прясно мляко. И го правя така:
Печения и обелен пипер го нарязвам на ситно и го запържвам с олио. Сипвам мляко и малко вода да си поври на тих огън около 30 минути. Слагам само сол.

# 13
Ми...аз съм родом от Варна и много обичам от дете манджата от печен пипер с прясно мляко.Май четох някъде из форума за тая рецепта.Мммм... много е вкусно.



Може ли рецептата  Praynig

И аз много го обичам този пипер с прясно мляко. И го правя така:
Печения и обелен пипер го нарязвам на ситно и го запържвам с олио. Сипвам мляко и малко вода да си поври на тих огън около 30 минути. Слагам само сол.

   Аз слагам и брашанце, става на гъстота като сос Бешамел само, че с пипер. Пробвай само сарържен пипер със сирене- само тези които не обичат мазно да внимават с мазнината, носи после и чесънче. Grinning

# 14
  • Мнения: 5 001
Ето рецептата,както я правим в къщи...Печеният,изчистен от семките и обелен пипер се нарязва на едри парченца.Загрява се олио в тенджерата и пипера се слага,обърква се малко,посолява се,добавя се 1-2 суп. лъж. брашно,пак се разбърква и се добавя прясно мляко до желаната гъстота.След като клокне е готово.Добър апетит! Hug

Общи условия

Активация на акаунт