Въпрос за имунизациите

  • 723
  • 5
  •   1
Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравейте!
Имаме странен проблем, моля ако някой е минал по този път да ми даде някакъв съвет.
Синът ни е роден в Щатите и досега е имунизиран по тукашните разписания, но ще напускаме тази страна завинаги към края на годината - все още не сме сигурни къде ще живеем, защото сме в процес на имиграция за Канада, но още чакаме документи и затова ще ги дочакваме в Мароко. Не се знае колко време ще бъдем там - може 1 месец, може 1 година - пълна обърквация  Crazy
Та въпросите ми са: 1. Имунизациите едни и същи ли са в световен мащаб? (имам предвид не като марка, а дали имунизират срещу същите разновидности (strains) на вирусите)
                                 2. Как би му се отразило ако до 8-месечна възраст е имунизиран по едно разписание, а после премине на друго? (Канада или Мароко)
                                 3. Трябва ли да се изготвя накакъв международен имунизационен паспорт и каква е процедурата?
Много ми е объркано в момента - имах още въпроси, но не се сещам сега.
Благодаря ви предварително!

# 1
# 2
  • Мнения: 7 091
Здравей,
Не, не са еднакви имунизационните календари в различните страни, но разликите са много малко. По принцип може да попиташ личния лекар на детето за това какви имунизации са изисквани за Мароко ( спомням си, че моя приятелка от БГ когато ходи там имаше някаква ваксина, която и слагаха допълнително, но не си спомням каква, а пък може тъй като ще тръгвате от САЩ тази ваксина да е слагана тук и нищо да няма нужда да правите).
Няма никакъв проблем с различните имунизационни календари, на нас 2 пъти ни се с случвало, просто се разпределят новите непопълнени ваксини във времето, слагат се и си живеете спокойно.
От тук не издават "международен" имунизационен паспорт, защото е на английски така или иначе, просто искащ имунизационния календар на малкия от личния лекар и това е достатъчно.
Успокой се, най-малкия ви проблем са ваксините, повярвай ми! И аз първия път като се местихме се бях ошашкала, но не е страшно!   bouquet

Ще ти пиша и нещо на лични, ако искаш виж.  Hug

# 3
  • Мнения: 204
И моят син е роден и живя в САЩ. За Европа и канада не се тревожи. Детето си е получило нужните ваксини, но за мароко не знам.

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Благодаря ви много   bouquet

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мароко мисля, 4е следи календара на франция, питай свеар, тя ще е най-добрият изто4ник от кладенеца!

Общи условия

Активация на акаунт