аортна стеноза при малки деца

  • 10 135
  • 46
  •   1
Отговори
 здравейте !  нова съм във форума и за първи път пиша. досега само четях но най накрая   реших да пиша  и сега искам да задам своя въпрос към всички които имат проблем като моя. моята дещеря се роди с порок на сърцето -аортна стеноза . според лекарите няма шанс това нещо да премине само а само с лекарска намеса. операция или балонче. дъщеря ми вече е на две годинки но е само 9кг.  и според лекарите сега е момента да се действа. искам да попитам има ли родители със същия проблем и какви мерки са взели досега/доктори,консултации и начини за разрешаване на проблема/и има ли дечица на които вече е правена подобна манипулация. предварително благодаря за информацията която бихте могли да ми дадете!

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Здравей. Дъщеря ми се роди с четворен порок на сърцето и единият от тях беше точно аортна стеноза. Това е стеснение на аортата и наистина не може да се коригира само или медикаментозно. Балонирането би могло да е решение на проблема,но това могат да го кажат с точност само лекарите. При дъщеря ми беше направена радикална корекция (операция),но все още има стеноза. Нас ни следят в Трета градска-НКБ. Вие къде ходите на консултации и при кой?
Щом докторите смятат,че сега е момента-действайте. Няма смисъл да се отлага,защото все някога ще трябва да минете през това.А и след корекцията детето ти най-вероятно бързо ще навакса с теглото.
Пиши пак,скоро и други майки ще се включат.

# 2
  • Мнения: 153
Здравей,
Моята дъщеричка има друг сърдечен проблем - междукамерен дефект. Не съм много на ясно с вашия, но общото е че и на нас ни дойде монента за операция.   ( при нас не става с балонче) Мога само да ти пожелая много кураж и здаави нерви за да си максимално полезна на детето си и на лекарите за да мине всичко успешно! На нас ни остава около месец до събитието и го използвам за събиране на информация, психическа подготовка и подготовка на необходимите неща. Мамите тук много помагат, вярвам, че и на теб ще са полезни, нали на един огън се печем!
УСПЕХ!!!

# 3
здравейте! благодаря за куража! от както се е родила дъщеря ми ходим на консултации в 3-та градска-нкб. там ни следят - д-р анна дашева и доц.цонзарова. очакваме утре да ни съобщят дали ще го правят сега/балонирането/ или ще изчакат , тъй като положението и все още позволява да се изчака да наддаде на килограми. на нас също ни обясниха в началото че има минимален процент възможност да няма положителен ефект  от балонирането  и да се наложи операция. но дано успеем от първия път!!!
уки,благодаря за отговора.стискам палци всичко да мине без препядствия!!!
сандидани , благодаря и на теб!!! стискам палци и аз на вас-дано всичко мине о`к-а аз силно вярвам че ще е така!!! и за всички нас тези проблеми ще останат в миналото.
успех на всички!!!

# 4
  • Мнения: 252
Здравей,

Моята дъщеричка се роди с аортна стеноза  и междукамерен дефект. Оперирана ни е аортата, като е отрязана частта, където е  било тясно и после е съшита  наново. Това  не е  толкова  тежка  операция, разреза се  прави на  гръбчето, при нас  поне е така.
А за килограмите  , не  знам защо дечицата , с  кардиологични проблеми  изглежда  винаги са по-слабички. И мойта е  едно перце, направо кожа  и кости 7 кг  и половина Cry А уж си яде  нормално вече  Rolling Eyes

...

Стискам  палци балончето да  помогне !

Успех  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравей и от мен!
Нашия проблем също не е аортна стеноза, а голям входно-изходен МКД, просто исках да ти пиша и да те подкрепя, нека минете балонирането или операцията и ще се промени и детенцето, ще започне да расте по-добре, като си  помислим само, това е най-важния орган, без него нищо не става като хората, и аз незнам дали без тяхната намеса, едно такова детенце ще качи още кг и т.н. Вярвам, че всичко ще се нареди и ще сте щастливи и спокойни!

# 6
# 7
zdraveite!
nie dnes poluchihme otgovor ot lekarkata-zasega otlagat baloniraneto!!!/sustoianieto na viki pozvoliava da se izchaka oshte malko za da moje da naddade malko na kilogrami/.
Mama Igi blagodaria za podkrepata ! prava si -tova e nai-vajnia organ! stiskam palci i pri vas i pri nas vsichko da mine dobre!!! Praynig
ziyah kato  chuesh operacia vse pak e strashno  #Crazy  no mnogo se radvam che vsichko e minalo dobre pri vas. moita viki sushto iade mnogo dobre -kogato i da ia poglednesh tia ima neshto  v ustata ama........................na 2godinki e 9kg. blagodaria ti za otgovora!
i na vsichki mami blagodaria!   bouquet  pri nova informacia shte pisha pak.

p.s. : ziyah a kude pravihte operaciata/kude vi slediat/?

# 8
  • Мнения: 408
Здравей weni vip аз ще ти отговоря вместо ziyah операиите се извършват в същата клиника на третия етаж там се намира операциония блок като до него е и реанимациония сектор в който децата след оперицията се настаняват. Хирурзите са двама Пламен Митев и Стоян Лазаров. Нас ни оперира Пламен Митев на когото съм безкрайно благодарна но и Лазаров е добър. Мога да ти кажа че ако стигнете до операция детето ти ще бъде в много добри ръце. Ако нещо още искаш да знаеш питай всяка една от нас ще ти обясни. Пожелавам ви успех.

# 9
  • Мнения: 153
Weni Vip, между другото, последните два пъти и нас ни гледа  д-р Дашева и съм направо очарована от нея! Вдъхва ми страхотно доверие! Ти как я намираш?

# 10
zdraveite!
zornica29 , blagodaria ti za informaciata! dano vse pak ne stignem do operacia a se opravim s baloncheto!   Praynig
sandidani/ne mi raboti kirilicata zatova ti izpisvam imeto na latinica/ az sushto sum ocharovana ot dr.dasheva.napravo e neveroiatna.pri neia popadnahme sluchaino no tia prie moita viki kato svoe dete-prosto sum mnogo iznenadana che ima i takiva lekari koito sa predi vsichko hora.viarvam che sme v dobri ruce!!!

# 11
Наистина лекарите в клиниката са много добри и внимателни. Не се страхувай от операцията. Дано балончето реши проблема, но трябва да говориш и с хирург. Потърси д-р Пламен Митев и ще се почустваш спокойна и сигурна. Той е много добър професионалист!

# 12
  • Мнения: 337
Weni Vip, между другото, последните два пъти и нас ни гледа  д-р Дашева и съм направо очарована от нея! Вдъхва ми страхотно доверие! Ти как я намираш?
И нас ни е преглеждала др. Дашева на контролните прегледи. Много е дорба, спокойна и предразполага детето, което е много важно. Освен това тя беше лекаря, който ни съобщи за порока на детето ми. Много е важно по какъв начин и как ще кажеш на родителите такава новина. Тя го направи по възможно най-добрия и обнадеждаващ начин, за което съм и страшно признателна. Кой каквото ще да ти разправя после, в мен са се запечетали първите думи на др. Дашева и това е.
БЛАГОДАРЯ ДР. ДАШЕВАnewsm51 newsm51 newsm51

# 13
  • София
  • Мнения: 2 262
Аз харесвам много доц. Павлова, много съжалявам, че я нямаше за нашия контролен преглед и така и не отидохме този месец, сега се чудя как да постъпя.

# 14
  • Мнения: 252
Ние също ходим  на  коснсултация  при доктор Павлова. Много търпеливо ни обяснава всичко и се  интересува доста от  отглеждането  и израстването  на  София. Неща, които  не влизат в  нейната сфера,  но според мен са  важни за  най-точно определяне  на здравословното състояние  на детето.
Освен това тя  много добре  говори  френски Wink и таткото на  Софи  най-накрая може да си задава въпросите директно на воля  Crazy

А някой  ходи  ли при д-р Велковски , той дали не е  престанал да работи там  ?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт