Хранене преди и след тренировка

  • 660
  • 2
  •   1
Отговори
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Колко време преди и съответно след тренировка ядете и какво точно?
Четох, че половин час преди тренировка трябвало да се хапне нещо въглехидратно за енергия, а веднага след тренировката да се изпие протеинов шейк за възстановяване на мускулите. След около час пък да се яде по-солидно.
И като почвам да смятам, тя цялата ми вечер трябва да мине в ядене и трениране, и ядене...
Мисълта ми е, има ли наистина чак такова значение това хранене преди и след спортуване?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 501
Зависи ,какво целиш,ако искаш да отслабнеш е най-добре да правиш кардио тренировка сутрин на гладно или поне два часа след като си закусила и най-малко час след тренировката да не ядеш.Ако искаш да натрупаш мускулна маса се пие протеинов шейк ,но мисля че преди тренировка.
Като цяло ,обаче смятам ,че ако тренираш редовно ефект ще има,без значение кога ядеш,по-важно е какво ядеш. Peace

Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 678
Колко време преди и съответно след тренировка ядете и какво точно?
Четох, че половин час преди тренировка трябвало да се хапне нещо въглехидратно за енергия, а веднага след тренировката да се изпие протеинов шейк за възстановяване на мускулите. След около час пък да се яде по-солидно.
И като почвам да смятам, тя цялата ми вечер трябва да мине в ядене и трениране, и ядене...
Мисълта ми е, има ли наистина чак такова значение това хранене преди и след спортуване?

Има голямо значение Peace
Всичко което си написала е вярно Peace

Общи условия

Активация на акаунт