18 ромски семейства се сдобиха с нови жилища за 25-30лв. наем!

  • 7 513
  • 220
  •   1
Отговори
  • Разград-София
  • Мнения: 273
http://www.focus-news.net/?id=n789108&PHPSESSID=jldbp4cb846alpnf9ppfrdt7l4

Какво ще кажете по въпроса ?

Аз мога само да кажа ,че нашият наем за едностаен апартамент обитаван от хлепарки и тук-таме мухлясал  е 150лв. /и това е в Русе /

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да са им честити.

Чудя се само докога ще си плащат наемите и кога ще ги превърнат в колиби?

# 2
  • Мнения: 292
Ами браво на тях,хората се уреждат. Crossing Arms

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Предпочитам да си замълча ooooh!
Иначе току виж излязло нещо нецензурно.

# 4
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
И в Пловдив преди известно време им бяха построили едни мн. хубави къщички, ама като се нанесоха, направиха ги на нищо. Циганинът си е циганин.
В последствие Общината призна, че раздаването на такива къщи на символичен наем не е добър опит.

# 5
  • Мнения: 984
С ромите най-качествено се работи в общността им. Всеки опит за извежданите на семейства от тази общност, е обречен - такива домове имаше във Варна, в Пловдив и други населени места.
Дано този път начинанието има успех и семействата, настанени в тези апартаменти да съумеята да заживеят с отговорност към живота си и този на децата им.
Пожелавам им успех.

# 6
  • Мнения: 5 370
Е, не ви ли е ясна схемата ЗАЩО  се прави така????
Европейският съюз ще продължи да налива средства в подобни фондове и програми с едничката цел-да държи милите ни събратя по-далеч от себе си.....
А ти блъскай като вол и изплащай 20-30 години кредит (нямам предвид себе си, говоря принципно)

# 7
Това с 11-те милиона е лъжа.Предизборна при това.

Ако едно семейство плаща по 30 лева, 18 семейства плащат 540 лева на месец. Ако наема е 0.65 лв, това означава че чистата жилищна площ е 830 м2. Да сложим 40% (!!!!! сградата е ниска и сравнително малка) общи части и цялата площ на сградата става 1162 м2. Е кажете сега как сградата струва 11 000 000. Земята е не повече от 1000 м2 ( все пак трябва да има двор за простори и боклук). По 100 евро ( а това е фантастика за кв.Христо Ботев) цената и би била 200 000 лева. Остават 10 800 000 лева за сградата или по 9200 лева на квадрат.

Писна ми да слушам глупости. Такава сграда няма как да струва повече 500 000 лева и то с асансьор, да строят и да ги разкарват циганите от центъра и всички гадби колиби, които обитават.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 672
Каква е тази лудост  newsm78 newsm78 newsm78
 Sick

# 9
  • Мнения: 7 474
Гледах вчера в новините репортажа, много хубави блокчета.
 Дано не ги обезкостят за два дни.  ooooh!
Един от циганите каза,че са се уредили обаче
 само тези с пари да живеят в тях, а не наистина нуждаещите се.

# 10
  • Мнения: 3 622
Предпочитам да си замълча ooooh!
Иначе току виж излязло нещо нецензурно.

  Confused

# 11
  • Мнения: 1 044
Не знам какво да кажа. От една страна се възмущавам, защото за социално слаби български семейства няма такива облаги. От друга страна обаче, няма как да успее интеграцията на малцинствата, ако не подобрим материалното им състояние. Може би ако заживеят по-добре, няма да крадат, просят и безчинстват. В смисъл, че културата на живот трябва да се възпита у тях по някакъв начин, едва ли те сами ще се променят.Но за да успее този екперимент с новите жилища, трябва да има контрол от страна на общината-да не вземат да вкарат конете си там и да палят огън в стаиите, че те са диви малко и трябва да ги наблюдават от близо.

# 12
  • Мнения: 1 187
Според мен решението е едно - след второ родено дете трябва да ги скопяват. Иначе оправия няма. Да започнат да си гледат и възпитават децата по-цивилизовано. И чак тогава да им дават апартаменти и разни там привилегии. Но нека е разумно. А не като сега. Просто пари на вятъра. След няколко години тези наши съграждани ще ни изядат с парцалите, а дадените им жилища ще са се превърнали в сметища където щъкат хиляди малки просячета. Не е нормално това в едно семейство да има десетина деца, те от своя страна също да имат 7-10 внучета, а те да ги "зарадват" с още толкова правнуци. Затова са на този хал и все повече затъват в помията, а ние покрай тях. Да живее интеграцията.

# 13
  • Мнения: 9 990
Хм, еми интегрирайте ги тогава.То колко време отнема едно такова превъзпитание,М?Петилетка не, и десетилетка не.Пра-пра-внуците ни ако успеят-пак ще е похвално...Аз лично вее не искам да интегрирам по 5 циганина на мой гръб.Ето-в квартала се нанесоха едни, в една къща-стана клоака за нула време, а уж живеят там.Ами посмети двора ма, като нямаш работа за заплата, поне разкарай кочината около къщата си.....Стана сметище ви казвам, а преди беше просто една запустяла къща Tired

# 14
  • Мнения: 154
А ти блъскай като вол и изплащай 20-30 години кредит (нямам предвид себе си, говоря принципно)

Това беше моя коментар след новините снощи. И имам предвид точно себе си и семейството си. Честно си изкарваме прехраната, честно ще си плащаме 30 годинки вноските по жилището, честно си плащахме и наем от 400 лв., честно си даваме част от доходите на държавата. Не съм човек с предразсъдъци, нямам нищо против нито една раса, етнос, малцинство. Ама това вече прелива чашата. Идва ми само една дума наум: ПАРАЗИТИ

Общи условия

Активация на акаунт