Съблича си дрехите, сваля си чорапите,пампреса...всичко!!!

  • 2 568
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 456
Търсих подобна тема, но не открих.
Моля ви, ако сте минали по този път помагайте!!!
От известно време дъщеря ми сама започна да си съблича(облича) дрешките.До тук добре, ама изведнъж започна да казва "не икам чорапи" и сега сме на етап сваляне на всичко - памперс,чорапи, дрешки. Рядко ги облича обратно и с много зор й слагам памперса. Може би това е момента в който детенцето е готово да захвърли памперса.  newsm78Казва от време на време ,ако има пиш или аки, но не винаги. По цял ден тичам по нея да я обличам и обувам, а вече е студено.
Чудя се  дали и в яслата ги прави тези чудеса!
Вашите деца правят ли така?И вие как действате?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 753
София ми го прави това... Снощи в 8 часа си беше вече студено и тя започна да си разкопчава и съблича якето и да ми обяснява, че й е топло. После в къщи си съблече жилетката и чорапите. Оставих я да походи малко така и после нещо я баламосвах и като й ги сложих явно й стана по-топличко и приятно и си остана с тях  Simple Smile
Ще отмине, период е това  Wink Въпреки, че има някои деца, които по принцип са по-топли и обичат да се носят с по-малко дрехи.

# 2
  • Мнения: 47 901
и моят син само крещи " бума, бума" тоест да го събуя- това когато не може сам
когато може, направо си се събува и съблича
ужасно е, защото вече е студено

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
За събуващите се може би решението е чорапогащник, ама за събличащите се нямам идея  Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
...Въпреки, че има някои деца, които по принцип са по-топли и обичат да се носят с по-малко дрехи.

Дъщеря ми е така - винаги е гореща. Обикновено ходи с по-малко дрехи и по-тънки от мен.
Доверявам се на нейното чувство и я питам - Топло ли ти е? Студено ли ти е?

Аз бих я оставила да се настудува за 1-2 часа гола или разсъблечена колкото тя си е преценила и после ще й предложа да се облече. Когато нещата зависят от самите тях децата са доста ...предпазливи. Wink

# 5
  • Мнения: 1 753
...Въпреки, че има някои деца, които по принцип са по-топли и обичат да се носят с по-малко дрехи.

Дъщеря ми е така - винаги е гореща. Обикновено ходи с по-малко дрехи и по-тънки от мен.
Доверявам се на нейното чувство и я питам - Топло ли ти е? Студено ли ти е?

Аз бих я оставила да се настудува за 1-2 часа гола или разсъблечена колкото тя си е преценила и после ще й предложа да се облече. Когато нещата зависят от самите тях децата са доста ...предпазливи. Wink

Имаме едно съседско детенце, наше приятелче, то ходи с много малко и тънки дрехи и непрекъснато му е топло. През зимата ходи по тениска и яке, без шапки и шалове, докато моите са с бодита, дебели жилетки, дебели якета и опаковани глави - само очите им се виждат  Shocked въпросното детенце не боледува, супер жизнено и енергично е и от него съм се убедила, че трябва да се подхожда индивидуално при всяко дете.

# 6
  • Мнения: 46 437
Същата работа и при дъщеря ми, започна от миналата година и от тогава, няма зима, няма лято, все си е гола и боса, у нас е теракот и паркет, но не й прави впечатление  Crazy миналата година една вечер минава Домоуправителя да събира парите за входа и София - чисто гола, ние му се оплакваме, а той само погледна и рече "Еееех, да ви имам проблемите, моята е на 18 години"  Laughing

... Аз бих я оставила да се настудува за 1-2 часа гола или разсъблечена колкото тя си е преценила и после ще й предложа да се облече. Когато нещата зависят от самите тях децата са доста ...предпазливи. Wink

И аз така подходих, но от тогава мина повече от година и още не се е сетила за какво става дума  Crazy пробвах и с добро, и с лошо, нищо не помага  Tired

... Имаме едно съседско детенце, наше приятелче, то ходи с много малко и тънки дрехи и непрекъснато му е топло. През зимата ходи по тениска и яке, без шапки и шалове, докато моите са с бодита, дебели жилетки, дебели якета и опаковани глави - само очите им се виждат  Shocked въпросното детенце не боледува, супер жизнено и енергично е и от него съм се убедила, че трябва да се подхожда индивидуално при всяко дете.

Същата работа, затова не я натискам, явно е наследствено и баща й се помотва по същия начин  Laughing даже в градината занесох не пижама, а плажна рокля, иначе ще стане вир вода  Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 1 456
За събуващите се може би решението е чорапогащник, ама за събличащите се нямам идея  Confused

И аз така си мислих и й накупих чорапогащници, ама тя и тях сваля ooooh!
Да оставя детето босо и голо добре, но като не се сеща , че й става студено и й  се припишква си пишка където намери. И хоп още един проблем, че трудно съхне всичко.Дано в яслите поне не го прави, че там няма кой да тича след нея с чорапите.
Благодаря ви момичета! То като чета не сме единствени в тази сага.

# 8
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
А защо не опиташ....Когато тъкмо се е съблякла да й кажеш....
- Е жалко че си се съблякла тъкмо исках да те заведа на разходка .....или нещо което обича магазин...парк...или супермаркет..... Thinking
Какво ли ще направи..... newsm78 newsm78
Дали ще се облече..... newsm78

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 844
А защо не опиташ....Когато тъкмо се е съблякла да й кажеш....
- Е жалко че си се съблякла тъкмо исках да те заведа на разходка .....
Дали ще се облече..... newsm78

Ако е моята ще се облече, но ще си иска и разходката  Grinning, не минава номера със залъгването.

# 10
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
А защо не опиташ....Когато тъкмо се е съблякла да й кажеш....
- Е жалко че си се съблякла тъкмо исках да те заведа на разходка .....
Дали ще се облече..... newsm78

Ако е моята ще се облече, но ще си иска и разходката  Grinning, не минава номера със залъгването.

Да ама ще се облече.... Party Party Party

# 11
  • Мнения: 46 437
Да ама ще се облече.... Party Party Party

София дори да се облече, ще е само за разходката, не виждам смисъл, защото прекрачи ли прага, пак е гола  Tired

# 12
  • на село
  • Мнения: 3 844
та ще се облече, но ще си иска и разходката  Grinning, не минава номера със залъгването.

Да ама ще се облече.... Party Party Party

Е, да, ама всеки път не става да се ходи на разходка. Това с лъжливите обещания въобще не е вариант, защото тя просто няма да се върже.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 456
А защо не опиташ....Когато тъкмо се е съблякла да й кажеш....
- Е жалко че си се съблякла тъкмо исках да те заведа на разходка .....или нещо което обича магазин...парк...или супермаркет..... Thinking
Какво ли ще направи..... newsm78 newsm78
Дали ще се облече..... newsm78

Най-вероятно ще се облече и ще чака да си изпълня обещаното.
Тежко ми ако в момента не съм го мислила, а само съм я залъгвала. #Cussing out

# 14
  • Мнения: 1 426
Синът ми докъм 4-5 години все му беше горещо и непрекъснато се събличаше. Разсееш се малко, изпуснеш го от поглед - и току развял пишка по студения коридор  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт