Пентаксим????

  • 906
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
 newsm78 Мами, кажете ми какво е предимството на ваксината Пентаксимр и какво и е лошото на таэи по эдиавната каса, че въобще не съм наясно. Коя дя иэбера???? newsm78

# 1
  • Мнения: 917
Пентаксима е с пет компонента-дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и хемофилус инфлуенца тип Б, с едно боцкане -пет неща. Тази по здравната каса мисля че е жива, едната е ДТК, можела да даде повече странични реакции,  а другата против полиомиелит - до скоро беше на капки през устата, сега май е умъртвена и се поставя с инжекция. Аз избрах за моето дете Пентаксим, чувала съм добри отзиви и за Инфанрикс, тя е пак ДТК, но не е през здравната каса, и отделно пак се слага полиомиелитната.Казват че Пентаксима и Инфанрикса по-добре се понасяли от децата и нямали толкова странични ефекти.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 972
newsm78 Мами, кажете ми какво е предимството на ваксината Пентаксимр и какво и е лошото на таэи по эдиавната каса, че въобще не съм наясно. Коя дя иэбера???? newsm78

Има доста теми относно Пентаксим-а. Напиши на търсене "Пентаксим" и приятно четене  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 9 107
Уф бях написала толкова много и спря токът Sad
Та пак. Ваксината за ДТК по здравна каса дава доста реакции. И ако някой от вас двамата с таткото има някаква алергия, най-добре е да не слагате тази ваксина, а да изберете някоя от другите. Има 2 варианта: Инфанрикс (ДТК) + Инфовакс полио (Полиомиелит) или Пентаксим (изброените 4 неща + хемуфилиус инфлуенца- ако съм го написала правилно и не бъркам).
Инфанриксът струва 28-30 лв., + Инфовакс-а е по здравна каса и е новата ваксина- добра е.
Пентаксимът е 59-63 лв. Тези цени са за един брой. Трябват ти 3 броя- за 2, 3, 4 м. обикновено. Най-добре да ги купуваш преди поставянето, защото се съхраняват по специален начин, сиреч в хладилника  Simple Smile. При Пентаксима има само едно боцване (месечно де), докато при Инфанрикса са 2. В Пентаксима влиза и ваксина, която не е задължителна по Българския имунизационен календар. При нея може да има реакция- предимно температура или зачервяване на мястото на убождане и втвърдяване. При инфанрикс-а, доколкото съм запозната, реакции няма.
Аз лично избрах Инфанрикс, защото е по-евтина (наполовина), по-добра според педиатърката, въпреки, че тя не ме е агитирала за никоя от двете, просто ми каза какви има, защото я попитах. Не е имало абсолютно никакви реакции при нито едно от поставянията при нас. Докато при познати с Пентаксим се случва да вдигнет температура и да се зачерви.
Мисля, че повечето майки избират Пентаксим, заради многото реклама за тази ваксина (която е отразена в цената и), а и заради по-малкото информация в нет-а за Инфанрикса.
Успех, каквото и да решиш.

Общи условия

Активация на акаунт