заспива само ако суче - как да я науча да заспива сама?

  • 1 134
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Мили мами, нашето момиченце се научи да заспива единствено ако  суче, дори през деня.  Така се получава едно непрекъснато кърмене – веднъж папкане, после приспиване и пак отново. Има ли мами, преодолели този навик и ако да – дайте съвет как да стане тази работа.

Освен това все по-често нощем се буди, за да суче ( не е от глад, защото не иска да пие АМ от шишето, а плаче докато не я взема да я накърмя, след което суче 5 мин. и заспива). Така през изминалата нощ се буди през половин час и вече съм в паника как ще я караме.  Поооомооощ!!!

# 1
  • Мнения: 1 183
Биберон-залъгалка не иска ли?Стефания все още така заспива само,без бибата сме за никъде.

# 2
  • Мнения: 324
Мили мами, нашето момиченце се научи да заспива единствено ако  суче, дори през деня.  Така се получава едно непрекъснато кърмене – веднъж папкане, после приспиване и пак отново. Има ли мами, преодолели този навик и ако да – дайте съвет как да стане тази работа.

Освен това все по-често нощем се буди, за да суче ( не е от глад, защото не иска да пие АМ от шишето, а плаче докато не я взема да я накърмя, след което суче 5 мин. и заспива). Така през изминалата нощ се буди през половин час и вече съм в паника как ще я караме.  Поооомооощ!!!



Все едно аз съм го писала. За сега е рано, но имам чувството, че никога няма да се отбие.

# 3
  • Мнения: 115
не, от 2 месеца не иска дори да помирише бибата...даже шишето не иска, освен ако не е много гладна- така вода и чайчета почти не пием

аз не искам да се отбива...

# 4
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
И Селин е така! Аз така си я свикнах, но за сега не ми пречи! Нощно време не се буди! Снощи установих, че с биберона пак заспива, но като го изпусне и пак се буди! Та незнам до кога така!  newsm78
През деня заспива и в кошницата за кола, като я люшкам или пак на гърда! Joy

# 5
  • Мнения: 9 973
Мили мами, нашето момиченце се научи да заспива единствено ако  суче, дори през деня.  Така се получава едно непрекъснато кърмене – веднъж папкане, после приспиване и пак отново. Има ли мами, преодолели този навик и ако да – дайте съвет как да стане тази работа.

Освен това все по-често нощем се буди, за да суче ( не е от глад, защото не иска да пие АМ от шишето, а плаче докато не я взема да я накърмя, след което суче 5 мин. и заспива). Така през изминалата нощ се буди през половин час и вече съм в паника как ще я караме.  Поооомооощ!!!

Божееее!!!!!!!!!!!!А ние от сега сме така!!!!!!!!!!Колко ли още има???????????

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не знам дали можеш да я отучиш. Аз не съм и пробвала, но дъщеря ми е така с тази разлика, че е на АМ и си търси шишето с млякото. Вече е на 1 година и 1 месец, но все още заспива само и единствено, ако суче baby_neutral.

# 7
  • Мнения: 324
И аз не искам да я отбивам все още. Само на гърда се успокоява. Понякога успявам и с биба, но много рядко и то само в полусънено състояние като веднага заменям гърдата с бибата. А като дам шише с вода например веднага започва да и се гади от биберона, дано не ми се наложи да дохранвам, че не знам как ще стане.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Търпение му е майката Peace
Божидара си заспива съвсем съма след като се отби на 11 месеца!

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами не й давай. Хвани някой да седи с нея, когато не е време за ядене. Или дои и й давай манджата с шише. Във всеки случай, ако се поддаваш на "изнудването", може и до гимназия така да си карате. Но не бой се, де - момиче е, като вземе да се заглежда по момчета, ще се откаже сама...

Не, сериозно. Няма да стане по нейно желание.

# 10
  • Мнения: 982
Моето дете е на 2 години и само така заспива-сучейки.Когато го приспива друг няма проблем,не ме търси.
Може би му никнат зъби и затова те търси по-често и през нощта.
Опитай в количката или на люлка да я приспиваш,ако толкова ти пречи и притеснява Peace.

# 11
  • Мнения: 394
няма нищо лошо в това да заспива на гърда бебето. ще се убедите с времето, че така е най - лесно и приятно.
все пак ако искаш може да помолиш мъжа си да я приспива понякога - може да й пее тихо или да й мърмори и след като посвикне да започнеш и ти да я приспиваш без да суче. а що се отнася до нощното будене определено ми е по-добре да й дам да посуче за 5 мин. отколкото да се чудя как да я приспивам по друг начин с часове. дали ще се буди или не, не зависи от кърменето. при всички случаи смятам, че е недопустимо да насилваме децата си заради собственото си удобство и да им отказваме кърмене когато имат нужда от това.

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Не, сериозно. Няма да стане по нейно желание.

Не бъди толкона сигурна Naughty

# 13
  • Мнения: 1 924
Преди време имах същите вълнения:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210115.0


Не, сериозно. Няма да стане по нейно желание.

Не е вярно,разбира се.Единственото несигурно нещо е на каква възраст детето само ще се "откаже" от този начин на заспиване.Моят син отсега има едно-две заспивания,при които пуска гърдата и заспива самичък.

# 14
  • Мнения: 3 929
И ние бяхме така. Беше кърмен на поискване. Не искаше биберон-залъгалка, нито шише с вода или сок - само гърдата и така. Аз се предадох. Така е до самото отбиване. Ние поне не му намерихме цаката. Вече е на 1,11 год. и още е така нощем. Преместихме креватчето му до нашето легло, за да може да се самообслужва. Иначе нощните ставания направо ми пиеха кръвчицата.

Общи условия

Активация на акаунт