Филе от акула

  • 16 464
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 893
Купих си замразени кръгчета филе от акула...Но незнам какво да го правя...
Някакви рецепти за приготвяне може ли?
По възможност да не са с мн продукти...

# 1
  • Мнения: 793
пържени  Peace накисни ги в прясно мляко за час- два Wink

# 2
  • Мнения: 893
пържени  Peace накисни ги в прясно мляко за час- два Wink

А трябва ли да им правя някаква панировка, или?

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
пържени  Peace накисни ги в прясно мляко за час- два Wink

А трябва ли да им правя някаква панировка, или?

Само с брашно.

# 4
  • Мнения: 3 622
пържени  Peace накисни ги в прясно мляко за час- два Wink

И аз така ги правя  Peace Стават много вкусни

# 5
  • Мнения: 444
Това с прясното мляко е интересно , а с каква цел се кисне  newsm78

# 6
  • Мнения: 793
Това с прясното мляко е интересно , а с каква цел се кисне  newsm78

с цел да се махне дъха на амоняк от рибата, по принцип акулата има такъв дъх Peace За панировката може и царевично брашно, но и само с брашно пак са си вкусни  Peace

# 7
  • Мнения: 1 485
Панирана в белтък!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Това с прясното мляко е интересно , а с каква цел се кисне  newsm78

с цел да се махне дъха на амоняк от рибата, по принцип акулата има такъв дъх Peace За панировката може и царевично брашно, но и само с брашно пак са си вкусни  Peace

Само ако не е прясна,иначе има аромат на ванилия(поне на мен на това ми мирише като я пържа).Чувала съм,че с амоняк я замразяват и ако поседи по-дълго започва и тя да мирише.Иначе може и да се панира с яйце,бира и брашно(така нареченото патафри)

# 9
  • Мнения: 60
Размразяваш филето , но не съвсем . Трябва да е леко замръзнало и го овалваш в брашно. после в разбито яйце и слагаш в много горещо олио (пoчти да пуши). Като се зачерви леко - обръщаш от другата страна.  Това със замръзването  се прави с цел филето да не се разлее(разкашка). Яйцето го стяга и няма къде да отиде. Никога не остава сурово. Така приготвят панирано филе от акула по ресторантите.

# 10
  • Мнения: 3 251
Чувала съм,че с амоняк я замразяват и ако поседи по-дълго започва и тя да мирише.
Замразява се по най-баналния начин, еввнтуално минава през вана със селитра, но не това е причината за мириса на амоняк. При моруната също се получава или при повечето хрущялни риби, които от дълго време са замразени.

# 11
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Продават готова панировка по рибарските магазини. Пробвай и с нея. Много е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт