За или против имуностимулаторите и противогрипните ваксини?

  • 964
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Дъщеря ми пие РИБОМУНИЛ и смятам да й сложа ИНФЛУВАК?Има ли полза от тези препарати?Ходихме 10 дни на ясла и на 11-я хоп стомашно чревна инфекция,, а принципно е мнго здрава.

# 1
  • Мнения: 603
аз съм против.

Ваксините (противогрипните) се правят на база миналогодишен грип (използват щама на миналогодишния грип). Всяка година грипа е модифициран, т.е. той е различен от този който е тази година и за това детето може да се разболее със същата вероятност, с която и ако не е ваксинирано.

# 2
# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За какво ти е ваксина като пиете рибомунил? Миналата година моята дъщеря беше на рибомунил и грипа не го хвана, но хванахме някоя друга инфекция през есента.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 204
За какво ти е ваксина като пиете рибомунил? Миналата година моята дъщеря беше на рибомунил и грипа не го хвана, но хванахме някоя друга инфекция през есента.

Рибомунила и противогрипната ваксина нямат нищо общо. Първото дава известен имунитет с/у няколко бактерии, а противогрипната ваксина с/у вируси.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Права си по принцип ама какъв грип ще има тази година не се знае, а ваксините са срещу някой щамове не срещу всички. Затова като се подсили имунната система според мен е достатъчно.

# 6
  • Мнения: 417
Против съм и не давам на децата си имуностимулатори и витамини от аптеката, не ги ваксинирам. Не смятам, че имунната система има нужда от "подсилване". Досега все още никой не е разгадал как функционира, така че ме мисля, че са намерили и начина да и въздействат по някаквъв начин

Общи условия

Активация на акаунт