бременност и електроепилация

  • 1 363
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
мили момичета, не знам дали темата е за този форум, нека модераторите я преместят ако сметнат за правилно, а иначе въпросът ми е:
смятате ли, че е вредно за плодът, ако по време на бременноста  се прави електроепилация при козметик в областта на деколтето? - нали се сещате - дето боцкат подкожно със слаб ток
благодаря и весел дъждовен ден!

# 1
  • Мнения: 8 459
Моят съвет е да не рискуваш!Остави разкрасителните процедури за след раждането!Лека бременност и здраво бебче!!! Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 459
Моят съвет е да не рискуваш!Остави разкрасителните процедури за след раждането!Лека бременност и здраво бебче!!! Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 3
  Аз имах същия въпрос, мнението на дерматолозите е, че няма проблем, но гениколозите казват да не се рискува. newsm47

# 4
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
През цялата бременност ходех на електроепилация с пинсета на горната устна. Нямаше никакви проблеми и не мисля, че може да има. Не става дума за химикали или облъчване с лазер, така че според мен процедурата е допустима, но... ти решаваш все пак.

# 5
  • Мнения: 2 332
През цялата бременност ходех на електроепилация с пинсета на горната устна.
И аз така. Да ти кажа, изобщо не съм се и замислиса, че може да е вредно, защото е много локално въздействието. Виж, ако беше лазерна или фотоепилация - това са лъчи, щях да спра да си правя.

Последна редакция: пт, 24 юни 2005, 12:44 от Роси74

# 6
  • Мнения: 4 068
Принципно няма никаква опасност за плода от електроепилацията. Така поне е на теория. Но аз те съветвам да не се подлагаш на процедурата точно сега. Все пак е ток колкото и да е слаб.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 36
А пък аз знам от моята козметичка,че в никакъв случай не бива да се правят подобни процедури през бременноста.Тя ми е обяснявала защо,но вече съм забравила.Нито дарсунвал(или както там се пише),нито йонофореза,ултразвуково почистване и др. подобни, при които протича ток през тялото .И виняги държи клиентките да я уведомяват ,когато са бременни.Аз и имам голямо доверие.Така че не рискувай!Нали знаеш колко неуки козметички има. По-добре да ходиш на кола маска-виж с нея нищо не рискуваш и не е противопоказна при бременност.

Общи условия

Активация на акаунт