Помагайте- проблем във фирмата

  • 1 520
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
здравейте мами и татковци!
Помогнете ми с вашето мнение!!!Казусът е следния: работя в една фирма на граждански договор-заплащането т.е. парите мога с тях, мога и без тях!Усещам, че стават разни нередности- в колегиално отношение, казвам за тях на прекия началник, но той не взема мерки!Иска да се изпълняват фирмените планове, но не спомага за това!Дайте съвет- мисля да пратя един е-mail на следващия в йерархията шеф и да му разясня някои неща как стоят!Но не ми се иска да настойвам колегите и прекия шеф срещу мен Sadкажете как бихте постъпили.....???

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Ами говори първо с колегите си! Не ги прескачай!

# 2
  • Мнения: 789
Бих казала на по-горния шеф. Да тръгна да се разправям с колегите си, ми се струва мисия невъзможна. А и щом на прекия не му пука, да водя битка с вятърни мелници ли....

# 3
  • Мнения: 101
Бих казала на по-горния шеф. Да тръгна да се разправям с колегите си, ми се струва мисия невъзможна. А и щом на прекия не му пука, да водя битка с вятърни мелници ли....
и аз така мисля-всъщност на него му поставят планове, които ние изпълняваме, а той се жалва, че го овикват после newsm78. Трудно ми е да се сдържа!Ще видя до утре какво ще реша, но досега съм правила компромиси, само дето всяко нещо си има край Wink
Хайде мами искам да чуя повече мнения Thinking

# 4
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Защо не заявиш на всеослушание какво не ти харесва - и пред шефа, и пред колегите... открито в лицата им и им искай мнението  Peace Кажи им, че като екип и надзорник трябва заедно да се справяте, а не да прибягваш до по-високо началство ?

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Хубаво, но накрая тя ще го отнесе.
И то не защото не е права, а точно, защото е права.

# 6
  • Мнения: 15 430
Според мен, ако тези нередности не те засягат пряко няма смисъл да говориш с когото и да е. Всеки сам да си се оправя. Ако те засягат тогава мисля, че трябва да говориш с този, който ти пречи на работата, а ако това не помогне тогава отиваш при големия бос и говориш с него.
Успех каквото и да решиш   bouquet

# 7
  • Мнения: 505
Действай! Щом не ти пука за парите, следвай повика на сърцето - пиши на по-горния началник. И да те изгони, и да не ти обърне внимание, и каквото там лошо да се случи, все нещо ще научиш за себе си. Имаш сърце на предприемач и трябва да се развиваш, иначе се смаляваш и намразваш, ако си такъв ярък човек.

# 8
  • Мнения: 1 044
Имам една позната, която при всеки проблем ходи директно при най-големия шеф, няма да се занимава с някакви си второстепенни началничета, я! Ама за абсолютно всеки проблем иска аудиенция. Човекът е чужденец, има добри намерения и явно е свестен, затова и доскоро я приемаше и изслушваше. Ама нейните проблеми край нямат - колежката не работила ефективно, няма достатъчно канцеларски материали, прозорците са за смяна, ксероксът е за смяна, подът е почистен с кофти препарат и тя се хлъзга  и т.н. Сега като я види шефът и се скрива бързо в някой кабинет и се оправдава, че има работа и е зает.  LaughingАмоята позната страда, че няма кой да оцени старанието й и загрижеността й за фирмата.  

# 9
  • Мнения: 984
Нищо не прави, щом не ти влиза в задълженията...
ако конкретно ти пречи да си изпълняваш задълженията - до следващия в йерархията с копие до прекия шеф.

# 10
  • Мнения: 60
Ако не ти пука за парите - действай. Щом има правила - трябва да се спазват от всички. Търси по-големия шеф и му докладвай писменно.

# 11
  • Мнения: 101
Имам една позната, която при всеки проблем ходи директно при най-големия шеф, няма да се занимава с някакви си второстепенни началничета, я! Ама за абсолютно всеки проблем иска аудиенция. Човекът е чужденец, има добри намерения и явно е свестен, затова и доскоро я приемаше и изслушваше. Ама нейните проблеми край нямат - колежката не работила ефективно, няма достатъчно канцеларски материали, прозорците са за смяна, ксероксът е за смяна, подът е почистен с кофти препарат и тя се хлъзга  и т.н. Сега като я види шефът и се скрива бързо в някой кабинет и се оправдава, че има работа и е зает.  LaughingАмоята позната страда, че няма кой да оцени старанието й и загрижеността й за фирмата.  

имаш за позната страшна фенка Winkнаправо ме разби с този си пример Joy при мен положението не е така-има план който трябва до в края на месеца да бъде реализиран и тези проблеми и неуредици пречат за това!Аз съм говорила за това с прекия шеф, но реакцията беше следната- на последното заседание в присъствието на по- големия шеф, той каза за едно мое предложение, аз съм твърдяла, че съм го казала много по- рано ,но той не го е бил 4ул #Cussing outИ до днес нищо не е направил по изпълнението й!А имам страхотна мотивация,че ще има резултат  #2gunfire

# 12
  • Мнения: 5 370
Аз отдавна съм разбрала, че да се бориш с вятърни мелници е кауза пердута. Просто си вземаш копието и кончето и тръгваш пак....на път. Тоест, да търсиш нова работа. Не забелязвам от постинга ти да си особено привързана към тази работа или от нея да ти зависи живота и бъдещето.
Извод-дерзай! Спасявай се.

# 13
  • Мнения: 505
Ако прекият ти началник се прави на ударен и "забравя" какво и кога си казала, много е напечено положението. Той ще се стреми да те злепостави и да си измие ръцете с теб - още един път да те наклепа, че ти си виновна за неизпълнението на плана. И ще се мъчи с всички средства да те изгони от тази фирма, защото си е създал враг в твое лице. И ако той си дава такъв труд, то почти сигурно е, че краде фирмата и работи срещу нея. За да защитиш името си, трябва да говориш с хора, които са лоялни към фирмата и аз ти пожелавам от сърце те да те чуят навреме.

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Имам една позната, която при всеки проблем ходи директно при най-големия шеф, няма да се занимава с някакви си второстепенни началничета, я! Ама за абсолютно всеки проблем иска аудиенция. Човекът е чужденец, има добри намерения и явно е свестен, затова и доскоро я приемаше и изслушваше. Ама нейните проблеми край нямат - колежката не работила ефективно, няма достатъчно канцеларски материали, прозорците са за смяна, ксероксът е за смяна, подът е почистен с кофти препарат и тя се хлъзга  и т.н. Сега като я види шефът и се скрива бързо в някой кабинет и се оправдава, че има работа и е зает.  LaughingАмоята позната страда, че няма кой да оцени старанието й и загрижеността й за фирмата.  

А пък прекият й началник е лукова глава.  Whistling
Спазва се йерархията-уведомява се прекият началник, а след това по-висшият, с копие до прекия началник и прилагане на предходното уведомление. И, всичко това, обаче-писмено и проселдимо.

Общи условия

Активация на акаунт