Тайната на дългата и гъста коса-14

  • 45 313
  • 416
  •   1
Отговори
  • Мнения: X

Тайната на дългата и гъста коса-1
Тайната на дългата и гъста коса-2
Тайната на дългата и гъста коса-3
Тайната на дългата и гъста коса-4
Тайната на дългата и гъста коса-5
Тайната на дългата и гъста коса-6
Тайната на дългата и гъста коса-7
Тайната на дългата и гъста коса-8
Тайната на дългата и гъста коса-9
Тайната на дългата и гъста коса-10
Тайната на дългата и гъста коса-11
Тайната на дългата и гъста коса-12
Тайната на дългата и гъста коса-13

МОЛЯ, ПРОЧЕТЕТЕ, ПРЕДИ ДА ПИТАТЕ Wink
Във всяка една от темите многократно са коментирани съставките и начина на приложение, честотата на използване и взаимозаменяемите продукти Peace

Оригиналната маска:
2 суп.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 суп.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощния стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса),  масло от шеа/карите , масло от жожоба, ....
1 суп.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром, коняк
1 суп.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ - ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.

Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави:
кисело мляко - за еластичност на косъма
мед – за всеки тип коса, прави косата мека и подхранена
жълтък -  подхранва, но „извлича” боята от боядисаната коса , затова ще се наложи да се боядисвате по – често. Изсушава леко. Да се измива внимателно с хладка вода, тъй като ако започнете с гореща, ще се пресече и „свари” – ще останат малки топченца, които трудно се премахват и започват да гният в косата.
аспирин – за растеж и п-в пърхот
хума - за мазна коса (има различни видове хума - зелена, жълта, бяла, розова, синя, ....) - консистенцията е подобна на кашичка. Ще е необходимо по - голямо количество, за да се покрие цялата коса.

Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да се предизвика обратен ефект.


Маската може да се редува с готови маски. След измиване, при желание се нанася подходящ балсам в краищата на косата. За по - лесно разресване може да се втрият две-три капки кристали/масло от жожоба/карите. Против цъфтящи връхчета е подходящо втриването на пшенично масло (има лек "мокър" ефект).

Какво съдържа тривитаминолът?

VITAMIN AD3E

Активни вещества:

Vitamin A palmitate 1 500 000 IU
Cholecalciferol /Vitamin D3/ 2 000 000 UI
Alpha Tocoferol Acetate /Vitamin E/ 1. 0 g

Помощни вещества:

Chlorocresol
Sunflower oil

След отваряне се съхранява 4 седмици в хладилник.
Пише Витамин АД3Е, но в аптеките като кажеш,че искаш тривитаминол те знаят и го дават.Шишето е кафяво, а етикета с жълт и зелен надпис, 100мл.Отдолу има снимки на разни животни.Няма значение, че не пише, че е за овце, най- често се купува за маски.
 
Какво съдържа Виалитонът?

ВИАЛИТОН

Активни вещества:Вит. А, Д3 и Е,

помощни в-ва: динатрий хидроген, фосфат лим. к-на, кремофор ЕЛ, нипазол, динатрий едетат, бутилхидрокситоулол и вода

*Обърнете внимание, че А, Д, Е са мастноразтворими витамини, т.е усвояват се от организма само в случаите, когато се използват с някаква мазнина /растителна или животинска/ - във вода не Ви вършат работа Peace

Забележка: Витамин А е тератогенен (опасен за плода) в големи дози!!
Хубав и ефикасен, но не бива да се използва от бременни .

*Маста в рецептата трябва задължително да е обезсолена.

Обезсоляваме на свинска мас 
Взема се известно количество  свинска мас /напр. 1 ч.ч./ и се слага в съд с повече вода. Слага се да заври и се засичат 30 мин след завирането. Изчаква се да изстине хубаво, така че да се втвърди отново маста и се обира с лъжица- самата мас  става като капак върху водата. Маста е вече съвсем обезсолена- солта е заминала във водата. 

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 12:21 от Анонимен

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Браво, браво  Peace

# 2
  • Мнения: 3 405
аз и тука ще си копна въпроса,че май никой не го видя Rolling Eyes
срещу косопад ми препоръчаха от аптеката Pregaine и Себорал Форте(което е много обсъждано тук),някой ползвал ли е въпросния шампоан и дали комбинацията наистина ще помогне с/у косопад?

# 3
  • Мнения: X
аз и тука ще си копна въпроса,че май никой не го видя Rolling Eyes
срещу косопад ми препоръчаха от аптеката Pregaine и Себорал Форте(което е много обсъждано тук),някой ползвал ли е въпросния шампоан и дали комбинацията наистина ще помогне с/у косопад?
Шампоана не съм ползвала, но Себорал Форте помага в значителна степен. Обърни внимание, обаче, че на опаковката пише да се използва всеки ден в продължение на 30-40 дни, след което следва почивка Peace

# 4
  • Мнения: 3 405
аз и тука ще си копна въпроса,че май никой не го видя Rolling Eyes
срещу косопад ми препоръчаха от аптеката Pregaine и Себорал Форте(което е много обсъждано тук),някой ползвал ли е въпросния шампоан и дали комбинацията наистина ще помогне с/у косопад?
Шампоана не съм ползвала, но Себорал Форте помага в значителна степен. Обърни внимание, обаче, че на опаковката пише да се използва всеки ден в продължение на 30-40 дни, след което следва почивка Peace
благодаря ти зизи,да прочетох го,всъщност става въпрос за мъжа ми,аз ще му мисля след 1-2 месеца Confused

# 5
  • Мнения: 3 306
zizi    супер си   bouquet newsm51 smile3525 smile3501 smile3501 smile3501

# 6
  • Мнения: 4 496
С новата темичка-все по-здрави коси!  Hug
Зизи,снимката е много красива!  Flutter

# 7
  • Мнения: 3 647
Peace запис за новата темичка  Hug Hug

# 8
  • Мнения: 27
Вие колко често слагате аспирин в маската  и би ли било проблем да се слага всеки път?

# 9
  • Мнения: 1 234
Честита нова тема   bigdance2 Tada
Пожелавам на всички да имат все по-дълги,по-гъсти и по-красиви коси   newsm18


Зизи,поздравления за поредната перфектно оформена тема  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 4 273
Искам да питам нещо, но тъй като темите са страшно много и много дълги, не мога да намеря отговор. След изплакването на маската, косата с какъв шампоан се мие? И дали се мие веднага след изплакването или в някой друг ден?

# 11
  • Мнения: 55
Здравейте! Аз следя темата доста отдавна,всичко съм изчела и изразходвала близо 2 шишенца от чудото,но досега не съм писала. Промяната която съм усетила vurxy моята коса е като,че ли наистина расте по-бързо,след маската е някак си много жива и има блясък.Отскоро забелязвам,че ми расте и нова косичка Mr. Green
Като цяло съм доволна,въпреки,че все още не съм намерила "моята комбинация" и косата ми често се омазнява по-бързо(а моята си е доста мазна по-принцип).Преди 2 дена реших да се боядисам.Косата ми беше светло кафява на руси кичури.Реших да пробвам с новата къна на Хеннаплюс и си вземах цвят лешник.Исках да постигна цвят близък до моя естествен(тъмно рус)за да спра да се боядисвам и да продължа само с маската.Получи се един меден оттеннук vurxy цялата ми коса,като кичурите почти си останаха руси...изпаднах в ужас  Shocked и си купих безамонячна боя на "Солая" цвят тъмен шоколад.Реших,че едва ли ще хване добре и затова си взех доста по-тъмен цвят newsm34  ...но станах супер тъмна,почти черна,а пустите кичури още избиват #Cussing out.Сега съм osthe по ужасена и не се възприемам...иде ми да се гръмна #Sniper Rage.Моля ви кажете ми какво да правя...ако се клепам с тривитаминола,дали ще падне бързо боята?

# 12
  • Мнения: X
Искам да питам нещо, но тъй като темите са страшно много и много дълги, не мога да намеря отговор. След изплакването на маската, косата с какъв шампоан се мие? И дали се мие веднага след изплакването или в някой друг ден?
Абсурд е да се измиеш друг ден.  LaughingТакава мазнотия ти е на главата, че са необходими 2-3 сапунисвания с шампоан по избор Peace  bouquet

# 13
  • Мнения: X
Моля ви кажете ми какво да правя...ако се клепам с тривитаминола,дали ще падне бързо боята?

Да, вероятно, върпеки че по закона на Мърфи най- бързо пада боята, която харесваш.
Използвай маската, както и някой по - силен шампоан (например п-в пърхут) - след няколко измивания, боята трябва да започне да изсветлява Hug

# 14
  • Мнения: 55
красим

И като си представите,че се обезцветявах и боядисвах сама вкъщи...


Моля те кажи ми повече с какво точно си се обезцветила в домашни условия ?

Общи условия

Активация на акаунт