Сраствания след секцио

  • 9 034
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, имам един въпрос, ако ми отговорите ще съм ви благодарна. Ще раждам декември решила съм да раждам секцио, но мои приятели и познати ме разубеждават или се опитват, като казват че след секцио се получават сраствания които затрудняват обикновените ти движения дори и след година 2 или 3, затрудняват извършването на доста или всички сексуални пози, поради което  мами родили със секцио бих искала да знам дали е така изобщо вашият опит . Благодаря предварително 

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
При мен няма нищо такова Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 431
Моето секцио беше преди година и половина и не изпитвам затруднения при никакви дейности  Laughing Все пак много зависи от лекаря, който извършва операцията.
Безпроблемно раждане и възстановяване!

# 3
  • София
  • Мнения: 12 550
След всякакъв вид коремни операции се получават сраствания и това е напълно в реда на нещата. В зависимост от организма обаче срастванията са повече или по-малко. При мен, когато отидох на преглед с видеозон през февруари - 6 месеца след моето секцио- вече имаше сраствания вдясно. НО...не ме боли нищо, не ме опъва - нито при секс, нито ми затрудняват движенията. Проблем има единствено като вдигам нещо тежко - това ме боли корема.
Така че, ако нямаш медицински показания за секцио е по-добре да си родиш нормално.

# 4
  • Мнения: 4 621
При мен няма нищо такова Peace
Peace
Месец след секциото вече правих леки упражнения. Към настоящия момент 2,4 г. от операцията дори белега е почти незабележим Peace
Леко раждане  bouquet

# 5
  • Мнения: 645
Скоро ходих на преглед - нямам никакви сраствания, нито имах досега някакви проблеми. Много бързо се възстанових. (Секциото ми беше по спешност!) Но всичко е много индивидуално и зависи и от лекарския екип.
Спокойно. Пожелавам ти леко раждане!   bouquet

# 6
  • Мнения: X
Ехееее, чак пък да затрудняват обикновените движенияяя, престарали са се с плашенето твоите дружки.
Не видях с нещо раждането и възстановяването при мен да са били по-тежки с нещо от нормално родилите около мен, дори напротив. Гледах си детето сама от ден първи, не съм имала проблеми. Сраствания има и след нормално раждане, макар и в по-малка степен. Не знам защо това никой не го споменава никога. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 412
При мен няма нищо такова Peace
Peace
Месец след секциото вече правих леки упражнения. Към настоящия момент 2,4 г. от операцията дори белега е почти незабележим Peace
Леко раждане  bouquet
И аз съм така. Не ми пречи секциото за нито едно нещо, което правя. Не ме ограничава в нищо, дори и в позите. Mr. Green Белегът се изличава някак си. не съжалявам, нито за миг.
п.п. И при мен забелязаха някакво минимално срастване в ляво, но нямам никакви оплаквания.

# 8
  • Мнения: 753
на 25-ия ден след секциото правих секс,  бързо се възстанових ...макар че беше противопоказно толкова рано...така че при мен не е имало такива проблеми

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
15 години преди секциото имах коремна операция (апандисит). От нея нямам сраствания, се установи при самото секцио.
Сега, 2,4 години след секциото нямам оплаквания, видеозона също не сочи нищо.
Но наистина има случаи и с тежки сраствания.

# 10
  • Мнения: 593
не знам дали е вярно, една приятелка ми каза че срастванията се срещат по-често при по-пълни жени, сповече коремни тлъстини :thinking, ако е вярно това дано не качиш мн. килограми Wink и да не се случва при теб Hug

# 11
  • Мнения: 10 982
Нямам сраствания и се възстанових много бързо. Peace Колкото по-малко приятели, познати и "доброжелатели" слушаш, толкова по-добре за теб!

# 12
  • Мнения: 1 092
Нямам сраствания и се възстанових много бързо. Peace Колкото по-малко приятели, познати и "доброжелатели" слушаш, толкова по-добре за теб!
подкрепям и съм напълно съгласна Peace

# 13
  • Мнения: 3 306
Нямам сраствания и се възстанових много бързо. Peace Колкото по-малко приятели, познати и "доброжелатели" слушаш, толкова по-добре за теб!
подкрепям и съм напълно съгласна Peace
        Така е  Peace

# 14
  • Мнения: 3 205
Нищо подобно не ми се е случвало. 2 седмици след секциото вече го бях забравила напълно.

Общи условия

Активация на акаунт