Много подута срамна устна

  • 5 336
  • 4
  •   1
Отговори
Бременна съм в 8 месец. Това ми е втора бременност. Наскоро забелязах, че едната ми голяма срамна устна е много подута и уголемена. Няма болка. Сутрин нямам такъв проблем-всичко си е наред. Но само леко да се напъна по малка или голяма нужда и направо изпъква зверси и чак се подува до ануса. Нямам си на идея какво може да е. След няколко дена съм на консултация и ще питам какво може да е. Но все пак някой да каже ако му се е случвало подобно нещо.

# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Гъбке, може да са две неща, бартолинит или разширен венозен плексус.
Имаш ли варици, хемороиди, страдаш ли от такива неща?

Първото,почти го изключвам, защото щеше да имаш болка, зачервяване
Отиди на гинеколог да ти изпише ,някой крем,за намаляване на венозната стаза. Почивай си повече, лягай, като под краката слагаш одеало.
Ако имаш запек, трябва да се регулира, т.е. на гладно супена лъжица олио...без лаксативни медикаменти,защото те предизвикват маточни контрации.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 727
И на мен ми се случи същото, пак накрая на бремеността, но имах и проблем с вените - бяха ми се разширили малко над прасеца и от вътрешната страна на бедрото. Мина си с времето, един ден беше подута, друг ден не, казаха, че бебето най-вероятно притиска там нещо...не му обърнах много внимание. Ще се оправи като родиш със сигурност  Peace

# 3
А дали това е проблем при нормално раждане? В смисъл да не се разкъса нещо при напъните.
По принцип имам разширени вени, но са по краката. Хемороиди нямам.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 727
При мен се разкъса, но от форцепса, иначе мисля, че нямаше да има проблем. Всъщност никой не ме и попита за вени и т.н. Rolling Eyes Само ми казаха 4-те признака, според които трябва да раждаш секцио - бях много далече и от четирите  Laughing Но тук във ВМИ политиката е малко различна и крайна според мен, напъват те да раждаш нормално до последно и чак като видят, че няма накъде, тогава секцио...а тогава може и да е късно вече, както стана и при мен. Затова се наложи форцепс, но това е една друга тема. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт