Моля за съвет

  • 1 336
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 982
Здравейте,знам,че от вас мога да очаквам съвет.
Моя приятелка е разделена с мъжа си от 2 месеца.Никой,все още,не е подал молба за развод.С бащата се виждат почти всеки ден за около 2 часа.Така той вижда детето.Но са започнали безкрайни капризи кой кога да вижда момиченцето,това от родителите на мъжа и.
Въпросът ми е възможно ли е да регламентират виждането на детето без да има развод и подадена молба.Ако има значение,детето е на 10 месеца.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Подозирам, че не може да има режим на виждане за детето при положение, че няма депозирана молба за развод.
Все си мисля, че трябва най-напред да се докаже фактическа раздяла и тогава да се мисли за режим на виждане. Но фактическа раздяла се доказва май чак като се стигне до блакоразводно дела или бъркам?

# 2
  • София
  • Мнения: 397
Знам само,че докато не направи годинка детето, няма да им дадат развод.Но ако декларират ,че са разделени,би трябвало да определят не само режим,но и издръжка за детето.

# 3
  • Мнения: 481
Аз също щях да пускам подобна тема. Извинявам се на авторката, че се намесвам, но наистина ако може да се включи някой адвокат или някой, който е минал по този път и да каже дали може да се води отделно дело за определяне на режим за виждане.
Аз съм подала молба за развод, но дали може да се определи такъв режим преди да е минало делото за развод?

# 4
  • Мнения: 6
Nemerih edin sait, v koito moje da ima informaciq po waprosa:

http://rest-zone.net/ 

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Режим за виждане може да определи съдът само след депозиране на молба за развод.

Процедурата се нарича 'привремени мерки' и определя кой да се грижи за децата, къде да живеят и т.н.

# 6
  • Мнения: 982
Режим за виждане може да определи съдът само след депозиране на молба за развод.

Процедурата се нарича 'привремени мерки' и определя кой да се грижи за децата, къде да живеят и т.н.
Благодаря много!

# 7
  • Мнения: 6 315
Знам само,че докато не направи годинка детето, няма да им дадат развод.Но ако декларират ,че са разделени,би трябвало да определят не само режим,но и издръжка за детето.

Ще им дадат развод  Simple Smile.

Останалото е казала Иса Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 624
Не е задължително да има размод ,че баабта и дядото да си регламентират отношенията ..........е ако не става доброволно има си ред В СК-Чл. 70. (1) Внуците са длъжни да уважават своите дядо и баба и да им помагат.
(2) Дядото и бабата имат право на лични отношения с ненавършилите пълнолетие внуци. Ако се пречи на поддържането на личните отношения, районният съд по местожителството на внуците по искане на дядото и бабата определя мерки за лични отношения с тях освен ако това не е в интерес на децата.

Това ако правилно съм разбрала ,че бабата и дядто имат претенции за лични контакти ,че така както е зададен въпроса не се разбира точно.  bouquet
 

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 17:03 от donna2

# 9
  • Мнения: 982


Това ако правилно съм разбрала ,че бабата и дядто имат претенции за лични контакти ,че така както е зададен въпроса не се разбира точно.  bouquet
 


Бабата и дядото имат претенции да отглеждат детето по равно с майката.Бащата работи и е ясно колко време може да отдели.
За нормални лични контакти майката не пречи.Друг е въпросът как 70 годишни хора могат да отглеждат 10 месечно бебе.
Майката се е обръщала към Закрила за детето при случай,в който дядото отказал да и върне детето.Служителите са били изгонени от дядото.Малко по-късно е върнал детето.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
pe6ka, след като нямат развод майката дори не е длъжна да дава детето /докато не я осъдят за това Wink/ Така че приятелката ти да поговори с мъжа си /бъдещия бивш/ и да му каже, че ако още веднъж откажат да й върнат детето - тя няма да им го дава ИЗОБЩО.

Това е.

# 11
  • Мнения: 624
  Разбирам ,че настоящо бившия не си тика носа напред назад добре .....разбирм ,че бабата и дядото с го врат.........тия двамата бабата и дядото като имат претенции да се обърнат за режим на контакти към съда ........без такъв определен режим никой не може да те накара  да им  даваш детето-дела за режим на лични контакти дете-баба и дядо са рядкост.

По време на развода бащата може да поиска привременни мерки относно личните му контакати с детето /е може и да не поиска/ ,а те да бъдат определени чак в решението ....така ,че най-добре разберете се с добро  bouquet Но за сега подадена молба за развод няма.......

Това ми прилича на буря в чаша вода  Sick

А и по нагоре Иса ти го е казала че за сега нищо не могат да направят.

Общи условия

Активация на акаунт