Рожден ден в къщи - един по-различен въпрос

  • 3 220
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 671
Извинявам се за баналната тема, но имам един въпрос към мамите, които са правили празненства с повечко гости. След около 2 седмици ще празнувам първия рожден ден на дребчо и в къщи ще се съберат 25 души + 2 хлапета. Измислила съм как ще се справя, имам къде да събера народа, почти всичко ще е готово (не ме бива много в готвенето), но нямам идея какви количества храна да купя. Ще го празнуваме към 12.30-13 часа, след като мине и кръщенето. Обедно време е и мисля, че всички ще са гладни. Вариантът да ги съберем в заведение отпада, защото сме в нов апартамент и половината гости така или иначе ще искат после да се пренесет у нас и да го разгледат, поне така ще се приключи наведнъж всичко.
Та решила съм да взема руска салата и снежанка и мезета (от предварително нарязаните). Мисля да взема филе "Елена", луканка, пушено филе (пуешко и свинско), кашкавал (него ще трябва сама да си нарежа) и разни сирена. Имате ли идея какви количества са ми необходими, за да не си оставя гостите гладни?
Отделно ще меся питка, а майка ми ще направи тортата, ще има готови сладки и соленки (съответно по 2 кг. - дали и те са достатъчни?), а мъжът ми мисли да поръчаме от заяведението до нас пилешки хапки с бекон. Свекърва ми мисли и тя да приготви нещо - най-вероятно баница.
Ще съм ви благодарна ако споделите опит, не ме бива с определянето на количества храна.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
В менюта, правени от фирми за кетъринг, съм виждала 500-600 г храна на човек. Това включва всичко от салатите до десерта.

# 2
  • София
  • Мнения: 461
В менюта, правени от фирми за кетъринг, съм виждала 500-600 г храна на човек. Това включва всичко от салатите до десерта.

и аз така знам, защото така беше и на сватбата ми. Честно казано, тогава нямах никакво понятие какво да очаквам като количество, но храна имаше в изобилие и нямаше никой гладен. Така или иначе, ако ще поръчваш от кетъринг фирма, преполагам, че те ще са по-ориентирани от нас тук Wink

# 3
  • Мнения: 1 671
Много ви благодаря за отговорите!
Ох, много ми се иска да вземем всичко от фирма за кетъринг, но работата е там, че повечето гости очакват аз да съм приготвила нещата или по-точно най-накрая да "се проявя като домакиня". Представете си роднините (средна възраст 55) ви събрани накуп, които само ви подмятат как едно време еди какво си и как жените им са готвели по една седмица за рожден ден  Rolling Eyes. С мъжа ми сме женени от 2 години и честно да си призная никога не сме празнували нищо в къщи (с изключение на един имен ден с родители). Нямам опит с толкова гости. Едно е да поканиш приятели на вечеря, друго е леля ми, която всеки път ми обяснява къде съм сгрешила като подреждам нещата си. Twisted Evil Както казва мъжа ми - стискам зъби и жертвам 1 ден, за да не ми се налага да идват всички на гости поотделно през следващите месеци.  Crazy
Добре, че поне сега повечето неща мога да ги купя в магазина Praynig Wink.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 17:07 от evelinar

# 4
  • София
  • Мнения: 1 775
Евелинка, първо и най- важното НЕ СЕ УМОРЯВАЙ! Спести си притесненията и каквото можеш да си го вземеш готово го направи. Едва ли гостите очакват цял ден бременна с малко дете да стои над печката. Сега по същество, моят опит показва, че не се изяжда повече от 400 гр на човек. Ако някой изяде повече има друг, който не го прави. Затова слагам мезетата в плато и всеки да си слага. Има готово руло "Стефани". което можеш да вземеш и да е ефектно и лесно за приготвяне. Не е сложно и сама да го направиш, но ще имаш доста ангажименти . Аз го гарнирам с картофена салата, прави се лесно и може и студена да се сервира. Имам предвид, че на пържените картофи трябва д им стоиш до последно. Пилешките бутчета също са лесен вариант и може да се пекат и няколко тави в една фурна, което ще ти спести време. Аз взимам около 100 гр. на човек от вид мезе. За месните , избирам тези с по- дълъг  срок на годност и дори да останат не е проблем. Хубаво е да има и свежа салата.  newsm78 аз за това се сещам. Между другото има страхотни готови питки  Wink.

# 5
  • Мнения: 30
mila bix ti kazala da ne se tormozi6 mnogo mnogo nali znae6 prikazkata" vsqko 4udo za tri dni"samo deto v slu4aq 6te e za nqkolko 4asa ima tolkova mnogo gotovi produkti ve4e v  magazinite 4e e dostata4no samo da si ibere6 v billa v kaufland ima i gotveni ne6ta imat nujda samo ot pritoplqne taka 4e mislq 4e tova e nai evtiniqt ,lesen i netrudoemak na4in.a pak za koli4etsvotot ne se trvoji predvidi za vseki 4ovek po tolkoa koloto i ti bi izqla i edna dve porcii plus sigurna sam 4e 6te ostane i gladni nqma da ima!uspex!

# 6
  • Мнения: 818
Обикновено,правим барбекю+салатите,но зависи и какви гости ще
посрещаш де.При нас са добри приятели и всички обожават овкусено,
печено пилешко  на скара   chef

# 7
  • София
  • Мнения: 5 074
Според мен направи шведска маса .Салати, сирена, деликатеси, панирани сирена,кашкавал ,месенца, шунки и пр. за каквото се сетиш. За един човек около 300-400 гр. предвиди без десертите.Малко сладки и соленки и стига толкова.Всичко това сложи на една маса , всеки да си сервира, каквото му се хареса. Поне и ти да разбереш от празника.I

# 8
  • Мнения: 1 640
Съвсем сериозно ти казвам да вземеш повечето неща  готови-кебапчета и кюфтета сурови за скара или направо опечени от някой супермаркет-Пикадили например,мезета,торта,сладки,дори салатите.
  Една питка-щом имаш желание,а пък и такъв си е редът,когато детето проходи-майката омесва питката,можеш сама да направиш,но с друго недей да се главоболиш.
  Гостите ще са доволни да се нахранят,да си поприказват помежду си,да се порадват на детето и естествено-да видят новия апартамент! Simple SmileЛелята може и да направи разследване Grinning кое е домашно приготвено и кое не,но другите гости едва ли ще обърнат внимание.И  майка ти и свекървата, като помогнат с малко храна,  готова си.Весел празник-това е най-важното!

# 9
  • Мнения: 165
Аз съм от село и тия неща при нас не фърфят.... Laughing
Моя съвет на многогодишна селска снаха е следния:
1. Купуваш по една пържола на човек, овкусяваш ги и ги мяташ предният ден във фурната. На следващия ден само претопляш пържолите.
2. Докато се пекат, пържиш около 2 кг. кайма - кюфтета.
В никакъв случай готови кебапчета или кюфтета - ще те изядат с парцалите - сиреч калпава булка... Wink
Питка - задължително със шарена сол...
3. Режеш бяло зеле + моркови и ги слагаш в плътни торбички. Да не потъмнеяят ги затварят плътно. На следващия ден Непосредствено преди сервиране го овкусяваш.
4. Вариш картофи - 3-4 кг. Варен боб на салата. Квото ти душа иска.Аз слагам от консерва - едър смилянски.
5. Варени яйца - пак белени в торбички. Спасяват положението + маслини.
6. Нареждаш вскички мезета за които се сещаш. И аз като теб предварително ги режа и пак - в торбички. В деня просто ги нареждам.
7. Торта задължително. Къде "селска сватба" без торта.
Успех!

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 16:29 от didi i dexter

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Мезетата изобщо не си играй да ги режеш - помоли да ти ги нарежат на място (ако пазаруваш в по-голям магазин). В Билла, например, никога не са ми отказвали, в това число за сирене и кашкавал. Предварително опакованите обикновено излизат по-скъпо.

Поръчай предварително в магазин за готова храна салатите и основното ястие, минавате да ги вземете предната вечер и после претопляте в микровълновата или във фурната. Важното е, като дойдат гостите, салатите и мезетата да са наредени, отгоре да има завършващ щрих (смлени орехи, зеленийка, лимонче или маслинка) и от кухнята да замирише вкусно.

И аз като млада булка си мислех, че ще ме оплюват за такова измързеливяне, но сега всички баби около нас преди празници се изреждат да питат откъде поръчвам. Че даже ме молят да мина да взема манджите с колата, преди да им отида на гости Laughing.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз имам доста богат опит за пазаруване за голямо гости, защото сме една много голяма рода и по РД дни винаги сме около 15 човека. Взимам 2 кг руска салата, 2 кг снежанка, 20-25 бр шунка( в листчетата шунка завивам 1 руло с руска и 1 със снежанка) , 1 кг кашкавал, пак толкова сирене .  Домати ,краставици лук пак доста за салата. Взимам също по 1 вратна пържола на човек + малко повече защото винаги нкой ще иска допълнително ( обикновена брат ми и мъжа ми) , бири към 3-4 от 2 литра, 2 бутилки ракия 2 коли, 2 лимонади и повярвай ми всичко винаги се изяжда  Shocked

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
didi i dexter е дала перфектната организация, явно има тренинг момичето Grinning Аз мога само да добавя, че наистина за основно ястие са нужни 350-400 грама на човек + салатки и десерт. И също така, може да се поръчат хрупкави чеснови пърленки на пещ от някоя пицария, от опит знам, че всички много ги харесват. Даже имат разновидности - с чесън, с кашкавал, с масло и със сирене.
Може да метнеш във фурната също и пикантни пилешки бутчета, те поне се пекат много лесно и бързо. После правиш една побългарена шведска маса и готово. Така всеки си взема толкова, колкото ще изяде и каквото обича, така после няма да хвърляш храна. Торта купуваш една голяма от сладкарници Неделя да речем, там ти ги режат на колкото искаш порции предварително.
А лелята като е толкова отворена, защо не я хванеш да дойде предварително за да помага?

# 13
  • Мнения: 165
Мда. И бутчета вървят.
Що се отнася за гостите, наистита имам доста опит в посрещане на много гости. Имаме ранчо в село в близост да морето и непрекъснато, редовно и циклично се посещаваме от много хора. Laughing

# 14
  • Мнения: 1 671
Да ви кажа какво реших - почти всичко ще купя готово  Peace.
Майка в сряда ще я оперират (лека операция - падна и си счупи носа, но от утре ще е в болница и ще търча по задачи). Леля ми получи "жестоко мъмрене" от свекърва ми за исканията за "селска сватба". Peace На всяка пожелавам свеки като моята - хем детето ми гледа, хем ако може и ми готви, всякак се стреми да ме облекчи, сакън да не й затрия неродената "щерка", дето я чака 35 години.
Та в четвъртък ще спретна едни соленки, а в събота ще омеся питката и един сладкиш (соленките и сладкиша съм ги правила едно време за купони). Естествено в двойни дози. Толкова домакинстване с малкия змей в краката и нарастващото коремче ми се вижда предостатъчно.
Предвидили сме по около 400 гр мезета и салати - руска , снежанка и зелена (съдомиялната я измива перфектно, пак по съвет на мами от форума). В събота от Била ще взема всичко нарязано. От заведението под нас сме си поръчали пилешките хапки. Ще направя шведска маса и всеки да си взима. Отделно ще има сладки, сладкиша и соленките - по около 150-200 гр. на човек.
Естествено ще има голяма торта. Ако мама е добре, тя държи да я направи, ако не - сладкарница "Неделя" е на ъгъла и там ще я поръчаме в петък.
В събота сутрин всичко ще наслагам по масите и ще завия с фолио, като се приберем само ще овкуся зелената салата и ще махна найлончетата от чиниите.
Дадохте ми страхотни съвети - и в темата и на лични!  Hug
didi i dexter, страхотни организационни качества! Присъствала съм на такива семейни събирания - леля ми прави подобни в новата им къща на село и винаги са ме шашкали! Мисля засега да се възползвам от съветите за яйцата и мезетата в пликчета - дано да стане с кашкавала  Praynig Ще взема хубаво да запомня нещата както си ги описала, че на Димитровден мъжът ми е именник и ще взема да поканя родителите ни с братята ни и кумовете - тамън 15 души и това е просто перфектна организация! Никога не съм го изненадвала с подобно събиране и съм сигурна, че ще му хареса!
Страшно ми хареса и идеята на Горгона Медуза за рулата, а Лови и gargamela ме подсетиха, че мога да ги вържа с праз лук и ще стане много ефектно! Естествено, ще украся всичко с магданоз и маслинки!
После ще пиша дали правилно съм предвидила храната. Обещавам и снимков материал от събитието!

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 18:55 от evelinar

Общи условия

Активация на акаунт