Пак сме пред дилема за захранването...

  • 390
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 738
Здравейте мами!!!Днес бяхме на консултация и отново се чудя какво да направя.Първо наддали сме едва 250гр.-казвам едва,защото съм свикнала с цифри от рода на 700гр. и нагоре.Хемоглобинът му и 112 и все още незнам дали това е добре."Посъветваха ме "да давам вече попара със сиренце и ме скастриха,защо не съм давала вече месни пюрета-те се почвали след 5 месец.Много се учудих и на това, че трябва да давам и жълтък, а тук съм чела, че това се прави на една по голяма възраст. Иначе моето патенце си е изключително на кърма,като вече е опитвал зеленчукови и плодови пюрета и оризова каша.Чудя се да го почвам ли с пържолите и попарата,за да наддава стабилно или да си го кърмя-че то май така е най-лесно?! Blush
 Събирам вашите мнения по горе посочените факти.Стана малко объркано,но така се чувствам и аз в момента!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Миии май ви е рано за местните пюрета...обаче можеш елда да даваш...богата е на желязо и  е безглутенова каша...Днеска и ние ходихме на консултация, доки каза попара със сирене след 8 мия месец, за жълтък въобще и не обели дума.....Местните пюрета ги почнахме на 7 м и малко, с две думи още ги въвеждам...Каза да цока, но и да давам разнообрана твърда храна от досега въведените...каша, зеленчукови  и плодови пюрета...За теглото незнам...ние 6 с/у 7 месец наддадохме 400 гр./а 5м с/у 6м 800/.доки каза, малко е...ама тя не мирясва...само рита маха с ръце..пък и след 6 я масец се наддават по по-малко...насила неможеш да тъпчеш детето..Всяко дете различно наддава...днеска на консултацията имаше 2 месечно бебе 7 кг...щях да падна....така че...кърми си го и се води по дедето...ако е гладно отваря устата..поне моята е така...ако ли не си върти главата...Доки на 6 месечна възраст беше казала  от 80 до 125 гр пюре...е ние тия грамажи ги стигнахме едва сега...яде колкото си иска и когато си иска цока...Някъде за хемоглобина четох, че когато е  към 100 е притеснително

# 2
  • Мнения: 629
Хмммм, тези педиатри месните пюрета, жълтъка и сокчетата не си ги избиват от главата и това си е!
От всичко, което аз съм прочела (а то смея да твърдя не е малко) стигнах до извода, че детето се захранва не по-рано от 5-тия месец. Желателно е дори и на 6тия (с каша или някакво пюре) . Месното пюре се въвежда поне на 7 навършени месеца. Плодовете след 6 (сварени) и на 7 (сурови). Всичко що е с глутен след 8 навършени (аз мисля, че е желателно и повечко да се изчака), а кравешките продукти поне след 10-тия месец (май е по-добре да се започне с кози продукти). За жълтък според детето (фамилно обременено или не) между 8-10 и дори 1 год. И под захранване май вече се препоръчва детето да опитва от това или онова, да му се предлагат различни продукти, но то да си определя харесва му или не и колко да изяде. До 1 год. основната храна на бебето трябва да е кърма. То затова и зъби си няма до годинка-годинка и половина. А и с появата на резците не може да се каже, че вече е готово за обща храна. Дори и при другите бозайници докато малкото не се "обзаведе" с приличен комплект зъби предимно си суче.За повечко инфо обаче и за да можеш да си прецениш виж Библиотеката за кърмене - Захранване и хранене на бебето.
Успех! И не се предоверявай на педиатъра, особено ако си го кара по старата соц-схема.

# 3
  • Мнения: 738
  bouquet  bouquet  bouquetза инфото!!!Страшни сте!

Общи условия

Активация на акаунт