Пуска гърда и пищи

  • 793
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 153
Момичета, моля помагайте, моето бебенце на последните три хранения пуска гърдата и пищи. Какво ли не правих да я залъжа, пях, сменях гърди, пози, място за кърмене. Как да я накарам отново да си суче?
Кърмим се около 6 пъти през деня, сама си прави голяма пауза от 9 вечерта до 7 сутринта. На последното хранене я дохранвам с 60 мл АМ, защото не и достига и плаче.

# 1
  • Мнения: 2 829
Пробвала ли си на съвсем тъмно? Например в банята без лампа? Веднага като засуче ли пуска или суче малко и тогава пуска? На заспиване и на събуждане също ли не става? А докато спи?

# 2
  • София
  • Мнения: 153
Ще пробвам на тъмно, благодаря много  Hug
Засуква, суче малко и пуска с писък. До сега не съм имала подобен проблем, какво и стана  Sad

# 3
  • Мнения: 254
Привет, мила! Ето моята тема от преди няколко дни: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225461.0
Намирам изключително сходство в ситуацията - възрастта на бебките ни е сходна също.
При нас тази вечер беше апогеят на отказа... Cry След два часа опити от всичко, което знам за стачката, т.нар.разсеяно бебе и т.н., които не дадоха резултат и гърдата беше все така нежелана, а същевременно ревеше истерично от глад, се принудих да дам АМ. След 90-100 мл продължи да мрънка - пак й дадох гърда и засука най-сетне. Е, само 5 мин, но пак е нещо!Така се успокои и заспа. Аз лично продължавам да чета и отказвам да се предам, макар че и аз поревах с нея тази вечер при мисълта, че така може да се отбие ( нали дохранвам и аз с пустото АМ чат-пат, макар да пробвам съвсем да ограничавам)... Дано е фаза и по-бързо да отмине!
Ако открия нова техника - ще споделя!Ти също, моля!УСПЕХ!  bouquet

# 4
  • Мнения: 114
Здравей! Защо се намесвам - имам същия проблем, а и бебката ми е на същата възраст като твоята. Родена е на 16 юни тази година. С подобни мерки и теглилки.
На мен още ми се случва и този начин на ядене се появи от края на втория месец. Дотук съм настоявала много пред педиатърката, че има нещо не съвсем наред с моето бебе. Педито поглежда кантара и оглушава за оплакванията ми, защото бебка наддава всеки месец с по 880 грама.
Започнах да се спасявам сама, както се казва, изчетох много и понеже при нас има и много повръщане и едно такова извиване на гръбчето като дъга, открих по статиите, че това са симптоми на рефлукс. Ако е рефлукс, то тогава храненето предизвиква киселинна реакция в коремчето и това пари. Бебето хем е гладно и търси храна, хем му пари, като я поеме. Случва се и да отказва!

Живеем си така вече цял месец, тя си повръща, храненията са борба, също пищи на гърдите ми. От 8 хранения в денонощие, 5 са с крясъци и писъци и дърпане и извиване. Общо взето се научих да я дебна когато е полузаспала, тогава нервната и система е унесена и по-малко реактивна на нещото, което предизвиква тези крясъци.
Обикновено нощните хранения и две от следобедните са нормални, тихи, спокойни и тя остава видимо доволна след това, всички останали аз и тя се изпотяваме като гладиатори на арена.
Това, което проработи при мен е да я кърмя, докато е сънлива.  Така поне няколко хранения са ок и получава храна. А имай предвид, че тя и повръща огромни количеств.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 895
А когато прави така от една седмица насам, като няма още месец? Възможно ли е да се отбива?  Cry
За ориентир - първата седмица, още в родилното, нямах кърма и го хранеха с АМ, но го слагах
да суче през два часа за по 20-30 мин. на гърда. Вкъщи вече ми беше дошла коластрата, но беше
толкова малко, че продължих да дохранвам по съвет на педи. Купих си и хубава помпа за кърма,
пия чай на Хипп за кърмещи майки, взимам и кедрови ядки за стимулиране на лактацията, както и
едни хомеопатични зрънца. Резултатът е, че при цялостно изцеждане и на двете гърди сутрин /за проба 2-3 пъти/, едва се
събират 50 мл., а малкият твърдо отказва да се задържи на гърдата повече от 10 секунди - писъците са
зверски и продължават неистово, докато не му се даде шишето с АМ  ooooh! !
Сега съм на вариант да изцеждам и макар и много малко /от 20 до 50 мл/ и му я давам преди АМ. Но лошото е, че като
не суче, не стимулира направата на повече кърма ... Вече и аз не знам какво да правя ...  Tired

# 6
  • Мнения: 2 517
Калимей, според мен /не твърдя да съм права, аз също все още се уча кое и как/ детето ти просто не иска да засуче. Убеди се най-напред, че го поставяш на гърдата правилно, че му е удобно и конфортно. Следи как захапва зърното - ако има проблем със зърната също може да откаже да суче.
За протокола - и ние ревем и пищим, но все още не съм прибягнала до АМ.

# 7
  • Мнения: 20
Здравейте мами, а ти kallymay по колко чай на ден изпиваш. Ние също бяхме така в началото , изцеждах по много малко. След това се поразрових тук и прочетох че трябва да се пият много течности. По 3-4 литра на ден. Започнах да пия освен този чай на Хип и още един български +маточина и рой-бос, последният е много полезен за имунната ти система и набавяш необходимите ти витамини. Във Франция също препоръчват повече течности отколкото повече манджа, както тук в България. Успех на всички мами - кърмещи, не се отказвайте и наистина вътрешния мир е много важен за кърмата. Радвайте се на бебчетата си, защото само те са важни.

# 8
  • Мнения: 2 652
Причините за такова поведение могат да бъдат много, но ти не си дала много инфо - напр. пълни ли памперсите добре, какъв е цветът на акитата, наддава ли добре и т.н. Възможно е гърдата ти в началото да пуска много и това да я дави, може да има ушен проблем - и с двете гърди ли прави така, може да са колики. Ние също имахме подобен проблем на същата възраст и при нас се оказаха колики. Но не онези типични колики с рев следобяд и вечер, а само по време на следобедните хранения, съчетани с газове и зелени изходания. Вероятната причина са нат. сокове, които пиех. Когато ги спрях, постепенно всичко се нормализира.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 895
Пия по 3 чаши чай на ден - така пише на опаковката на Хипп-а. Но ще опитам да увелича течностите по принцип, че се съмнявам да достигам до 3 литра  newsm78 !
Иначе съм сигурна, че го поставям правилно на гърдата, защото в родилното ми показаха как и той си сучеше по 20-30 мин. без проблем, въпреки че тогава още нямах кърма, но така се успокояваше и заспиваше.
Мисля че допълнителен проблем се явяват и коликите, които понякога са толкова зверски, че отказва въобще да яде - ни гърда, ни шише ...  Sad  В сряда отиваме на контролен преглед при педи и ще питам за това.
Благодаря ви, ivaila76 и storm76 !   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт