КАК СЕ УСЕЩАТ КОНТРАКЦИИТЕ??

  • 25 927
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Кажете ми моля ви се къде и как боли. Някой може да си помисли, че съм лигла, защото питам ама имам доста неприятно изживяване в спешното и съм се наплашила от болници. Вече не мога да спя от притеснение за това колко и къде ще ме боли. След 10 дни ми е термина и не мога да спя по цели нощи. Всички покрай мене ми описват раждането като 9-тия кръг на ада, че едвам са оцелели, гледат ме и в погледа им се чете "Не знаеш какво те чака горкичката". Идеята ми е че не искам упойки ама ако е наистина толкова страшно да се уговарям от сега за епидурална и да спра да го мисля вече. Ама писна ми да слушам за геройски преживявания!!!! То бива бива ама чак пък толкоз.

# 1
  • Мнения: 7 723
Ще ти го обясня възможно най- просто:
Първо усещаш, че ти се прихожда по голяма нужда.
След малко- пак....и пак.....и пак.....
Когато започне да ти се прихожда на всеки 10- 15мин-
време е да тръгваш към болницата! Wink
Леко и безпроблемно раждане ти желая Hug

# 2
  • Мнения: 406
Да.По-честа нужда.........!Само спокойно и всичко ще бъде на ред!Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 684
При мен пък не беше така. Моите контракции ги усещах като много силна болка в кръста отзад, към бъбреците някъде. Направо парализираща болка, но пък трае само няколко секунди. Имам такива болки и при почти всеки цикъл през първия ден. А "голямата нужда" беше вече при самото изгонване на бебчето.
Не се настройвай, че ще е тежко или леко. Каквото е - такова. Ще те боли наистина, но в момента, в който видиш малкото мише, ще забравиш всичко и ще бъдеш щастлива, горда и силна мама! Успех!

# 4
  • Мнения: 73
Кажете ми моля ви се къде и как боли. Някой може да си помисли, че съм лигла, защото питам ама имам доста неприятно изживяване в спешното и съм се наплашила от болници. Вече не мога да спя от притеснение за това колко и къде ще ме боли. След 10 дни ми е термина и не мога да спя по цели нощи. Всички покрай мене ми описват раждането като 9-тия кръг на ада, че едвам са оцелели, гледат ме и в погледа им се чете "Не знаеш какво те чака горкичката". Идеята ми е че не искам упойки ама ако е наистина толкова страшно да се уговарям от сега за епидурална и да спра да го мисля вече. Ама писна ми да слушам за геройски преживявания!!!! То бива бива ама чак пък толкоз.
Оххх как го обичам този поглед и аз. Ще кажеш, че да имаш дете е най-големият кошмар. Благодаря за разяснението за контракциите, защото и аз щях да задам същият въпрос. Моят термин е след 16 дни и ми беше доста чудно какво за бога се усеща при контракция  Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
Прочети темата за "Смешното раждане" и ще се убедиш, че раждането си е шоу, въпреки всичко. Не боли като при ампутация на орган Laughing, спокойно, търпи се. Не е "образно" като по филмите, все едно те дерат жива...  Mr. Green Природата е устроила всяка жена така, че да може да се справи, не се страхувай, всичко е съвсем естествено. Ще се справиш и ти, но трябва да мислиш позитивно и да не даваш ухо на "доброжелателни" коментари.
Аз бях допреди раждането същата паника  Laughing, не можех да вляза в болница без да се скова от страх, не ми се беше случвало и не знаех какво е.За мое учудване болката се търпеше (боли като при някаква криза, която знаеш, че ще СВЪРШИ рано или късно), не съм раждала с упойки, нито със системи с обезболяващи. Зъб или ухо са ме боляли повече, честен кръст. Peace
Всичко си е в твоята глава, ако се настроиш ПРАЗНИЧНО като за първа среща с най - свидното си, наистина ще има весели моменти и всичко ще мине по мед и масло. И обратното. Naughty
Раждането си е нещо напълно ЕСТЕСТВЕНО, всички сме се появили така, не се бой, можеш да се справиш! Hug

# 6
  • Мнения: 1 006
При мен беше така-започнах да чувствам силна болка в кръста като при менструация,която ту ме свиваше,ту ме отпускаше.Това се повтаряше в началото през 30-40 минути.Когато стана през 5 минути тръгнах към болницата.А по-голяма нужда ми се ходеше вече,когато бях с почти пълно разкритие!Има болка,но тя е търпима и забравш всичко още в мига,в който видиш малкото бебече.Успех и леко раждане! Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
Да, абе болезнено си е няма какво да се лъжем. В началото по-малко (да не кажем почти хич, все едно леко те пристяга в кръста), едно такова тъпо и далечно, колкото по-наблиава момента по-боли и за по-дълго...
А това с ходенето по голяма нужда са всъщност напъните за изгонването на плода...почнат ли те идва лесното Wink и спират болките...

Ако те е стрех и не искаш да си с упойка откажи ако можеш системата с окситоцин, тя изкуствено забързва процеса и контракциите са по-рязки, по-дълги и по-болезнени....ако случайно ти пуснат по-голяма капка може да те вкарат и в постоянна контракция...

Ако наистина много те е страх от болка и се си се настроила, че ще е нещо страшно и че едвам ще го преживееш може би е по-добре с упойка, че иначе може да се парализираш от страх и като дойде времето да не слушаш лекарите и да не напъваш...сдемек паника да те хване, а тогава съвсем не е момента дза такива неща...всечко е нагласа.
Аз си отидох с мнението, че не е кой знае какво, ще боли , но поносимо....е не беше поносимо много, но се преживява, след 2-3 месеца дори и не помнех колко "ужасно" е било Wink

Всъщност преди да ми сложат тъпата с-ма болка не съм усещала...

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
да и аз бих определила контракциите като болката при менструация. Не се настройвай толкова негативно и със страх към раждането  Peace И аз се бях изпопретеснила все пак ми беше за първи път .....
А да и прочети темата за "Смешното раждане" Wink

# 9
  • Мнения: 684
.....гледат ме и в погледа им се чете "Не знаеш какво те чака горкичката"....

Свиквай с този поглед и коментари от този сорт! Тепърва се започва - "Ох, какво те чака като почнат коликите", "Оф, коликите нищо не са в сравнение със зъбите...", "То сега е лесно докато е в количката, ще видиш като проходи", "Като тръгне на ясла/градина все болни и със сополи ще се влачите..." "В училище ще видиш - домашни, уроци, забележки..." "В пубертета стават опасни..." и какво ли още не! И голяма част от тях са верни. Но какво от това?! Като реши да има дете, човек се "обрича" да се бори всяка секунда с всякакви проблеми и нищо не е толкова трудно и тежко, защото знаеш защо го правиш и че си струва всяко усилие и всички нерви!
(Сорри за оффтопика...)

# 10
  • Мнения: 27 524
Ето ме и мен с моите, макар и донякъде, преразказани интерпетации и обяснения  Hug
Не мога да ти кажа, че не боли и че нищо не се усеща. Но в никакъв случай не е непоносимо, нетърпимо и жасно. Боли, но се търпи. Не съм викала, пъшкала съм само при изгонването, но това е било от напъване, не от болка. Да, при най-силните контракции не ти достига въздух, но отгава просто дишаш бързо, накъсано и не ти пука за никого. Аз лично седях на един стол, хващах се за челото и си накъсвах дишането много. Помага, макар и малко.
Едни жени искат да ходят при контракциите, други искат вана, трети да лежат по гръб, четвърти настрани... следвай твоите си желания.
Преди раждането ми и аз питах в дир.бг същия въпрос и няма да забравя, а и най-много ми помогна, съветът на една мама - да мисля за всяка една моя контаркция като за последна - тя казва - идвам и си отивам, последна съм и няма да се върна повече. Когато ме болеше така си казвах - боли, боли, но си отиваш и си последна... така лека-полека се изниза и последната. Изгонването е животинско, но не боли. Не  е леко, но не е нетърпимо, уникално е  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 1 244
Никой не може да каже къде, колко и как ще те боли, тъй като при всеки е индивидуално.
При мен болката на контракциите беше като много силна менструална (но много по-силна, смея да твърдя, тъй като имах и много болезнен М), освен това не ме е болял кръста (а ето, при други това го има).
Най-ужасната част ми беше изгонването. При други жени, пък това е по-малко болезнена част от контракциите преди това.
А някои жени твърдят, че им е било поносимо болезнено (аз пък например по никакъв начин не бих използвала думата "поносимо"  Crazy )
Така че... очаквай всичко  Simple Smile Може да е леко, може и не толкова.
Аз ти пожелавам успех и хубави спомени!   bouquet

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
В началото боли като при цикъл - ниско долу корема.
Контракциите не са толкова силни и чести, паузите м/у тях са по-големи, а контракциите къси.
След това , постепенно времето на контракцията се увеличава, а почивките намаляват.
Ако лежиш по гръб, боли и кръста. Аз си лежах настрани.
Бях засякла, че имам контракции на 5 мин, когато бебо прерита, пукна водите и усетих как се смъкна. Веднага ме напъна. При прегледа вече имах 8 см. А дотогава си подремвах  Shocked
Сложиха ми Епидурална и родих с 3 напъна. Водя се с много тесен таз, родих лесно, бързо и безболезнено.
Пожелавам ти такава лесно раждане  Hug

# 13
  • Мнения: 4 965
При мен беше като след ядене на развалена храна. Болките бяха като при разстройство  Blush - от стомаха надолу, режещи. А и аз на всяка контракция повръщах. Затова реших, че е от баницата на закуска - идея си нямах, че ще раждам, докато акушерката не ми каза, че контракциите ми са толкова начесто, че все едно е една - т.е. не са толкова страшни, щом не съм усетила кога е намалял периодът между тях. Sunglasses

# 14
  • Мнения: 253
Бяха ми обяснили, че се усеща втвърдяване на корема, но при мен не беше така. Болеше ме ниско долу, като при цикъл, но по-болезнено. Аз лично не ти препоръчвам епидуралната, защото на мен само ми навреди. Не ми намали болката изобщо, но за сметка на това ми притъпи усещането за напъните при изгонването, а е важно да ги усещаш, за да знаеш кога да напъваш. А за болката - боли, но е за няколко часа само. Издържа се. Моето раждане не беше от най-леките според акушерките, но на мен ми се стори ок и още в болницата вече си мислех за второ.

Леко раждане ти пожелавам! И знай, че позитивната нагласа помага много  Peace

Общи условия

Активация на акаунт