Нахраних детето с дъхащо на лошо месо. Ще му стане ли нещо?

  • 3 755
  • 10
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Понеже от два дни съм с много неприятна хрема и носа ми е запушен не съм усетила че едно месо мирише неприятно. Купих охладени пилешки пържоли и с част от тях сготвих супа за обяд и ориз за вечеря. И въобще не съм усетила че дъха на старо. А и храната не му опитвам за да не го заразя. Чак сега вечерта седнах да му доям месото от ориза и усетих че вкуса му не е добър.
Иначе на цвят си беше нормално.
Какво да правя? Да предприема ли нещо или да гледам само за някакви признаци на хранително отравяне? Може ли да му стане нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 13 204
Май нищо не можеш да направиш... ако има някакви симптоми, разстройство, повръщане бягайте на лекар. Възможно е и нищо да не стане. Стискам палци да е така! Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Може да му даваш да пие мляко.

# 3
  • София
  • Мнения: 323
Нищо няма да му стане, особено ако месото е било топлинно обработено достатъчно дълго време. А тъй като става въпрос за малко дете, не вярвам да сте му го дала полусурово. Освен това, охладеното месо съдържа консерванти, които понякога придават неприятна миризма, дори и месото да не е старо. Излишно е да се притесняваш.

# 4
  • у дома
  • Мнения: 965
От старо месо, може да получи разстройство, повръщане, натряване. Месото се смила по-бавно в стомаха и тези симптоми могат да се появат до 24 ч. след консумация. Дано, да му няма нищо на детето, защото количеството е малко.
Но за охладеното пилешко месо, исках да ти кажа, че една пациентка на майка ми, която работи в Айтоската птицекланица и е казала, че на охладените меса им слагат химикали, за да издържат по-дълго - до 10 дни. Затова, по-добре замразено.

# 5
  • Мнения: 17 407
 На мен пилешкото месо, както и да го сготвя, все ми мирише на гадно. Може да не е било старо.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Най-много да се продриска. Но по-вероятно е нищо да му няма.

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Благодаря. Засега нищо му няма. Дано моите обоняния да са били по-чувствителни заради болестта и месото да си е наред. Баща му и брат му също ядоха и засега никой не се оплаква.

Ustata, аз пък нарочно купувам охладено месо и го замразявам. Уж че охладеното е по-прясно докато замразеното може да е било пиле преди 20 години. Но пък сега като казваш, знам ли какво да правя.
Май да минем на моркови и картофи само.

Преди няколко дни кума ми разправяше за негови клиенти които имали нова поточна линия за пресни салами. Слагат от едната страна готова каша замразен внос, а от другата вадят ту телешки салам, ту пилешки, ту камчия, само ароматизаторите и оцветителите различни.
И като знам че децата ми умират за телешки салам как да не купувам.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз купувам охладени меса като си мисля, че са по добри. Но като чета тук май няма никаква гаранция.Храним децата си с некачествена храна това е самата истина. Как да са здрави?Нито млякото е истинско, месото и то обработено с химикали, плодовете и зеленчуците също. Какво да правим, не мога да си отговоря на този въпрос?

# 9
  • Мнения: 2 865
Аз съм се натравяла с храна (месо) и симптомите се проявиха 4-5 часа след храненето, така че може да бъдеш спокойна.

# 10
  • Мнения: 2 746
Аууу, че страховито заглавие  Mr. Green
Защо му даде да яде от това месо?
Ако е било силно термично обработено едва ли ще му стане нещо на детето.

Общи условия

Активация на акаунт