РЕЦЕПТИ ЗА МИКРОВЪЛНОВА ФУРНА

  • 4 082
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 394
Доста време "ритах" срещу микровълновите фурни ...  Wink
Е, от вчера и моето семейство се сдоби с такава.  Embarassed Има следните режими Микровълни, Грил, Горещ въздух, Микровълни-Грил и Микровълни-Горещ въздух.
Добре де, но сега накъде?  Confused
Ще ви бъда много благодарна, ако споделите ваши рецепти за микровълнова фурна.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Като си опознаеш микровълновата няма да имаш нужда от рецепти Wink  Аз готвя в йенски съдове и в едни пластмасови- специално за микровълнова, които имат двоен капак и са нещо като тенджера под налягане - страшно удобно нещо. Имай предвид, че водата винаги трябва да е много по-малко, отколкото ако готвиш на котлон; готви повъзможност под капак ( освен когато запичаш де Wink ). Иначе всичко е въпрос на въображение - ориз с подправки, картофи със сметана и кашкавал, задушени зеленчуци, леща, тиквички с чесън и сирене.Месо не съм готвила, но моята МВ не запича, та затова

# 2
  • Мнения: 242
Аз в другата тема за микровълнова съм написала няколко рецепти, но тук ще ти напиша какво сготвих вчера. В йена наредих къртофи нарязани на филии но нито тънки нито дебели, приблизително 1 пръст. сложих натрошено сирене, поръсих с черен пипер, копър, пикантина, пак наредих един ред картофи, сирене и пак поръсих с подправки. полях го с олио и залях със прясно мляко до половината на йената. Затворих я и готвих 15 мин. при пълна мощност. при теб времето зависи колко ти е мощна печката. Важно е после да постои още 5 мин. И добър апетит.

Общи условия

Активация на акаунт