Противозачатъчни от ново поколение-доволни ли сте?

  • 5 677
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Здравейте,
чудя се дали да ползвам хапчета или пластири. Става дума за последните излезли, уж с най-малко странични ефекти.

Въпросът ми е дали имате странични ефекти-напълняване или други?

Моля пишете и какво ползвате.
Много много благодаря:)))

# 1
ползвам пластири Евра от 2 години, преди това още две на Жанин. не съм имала някакви забележими странични ефекти, освен подуване на краката и корема отвреме навреме и едно повдигане с неустановен произход, което може да се дължи на гастрита ми. килограми не съм качвала. но всичко си е индивидуално, така че най-добре лекар да си каже думата.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 585
Преди да забременея пиех Яснин, а преди това жанин. Доволна съм - нямах никакви странични ефекти. Като спра да кърмя, сигурно пак ще ги започна Peace

# 3
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И аз пиех Ясмин преди да забременя,никакви странични ефекти не съм имала,чувствах се прекрасно.Сега също много се чудя дали да не ги започвам отново, понеже се получават едни закъснения... ooooh! Ама ме притеснява това, което се пише за връзката между противозачатъчните и риска от рак на гърдата. Rolling Eyes

# 4
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Аз пиех Логест. Нямам никакви забележки. А като спра да кърмя мисля да пробвам някакви по-нови, но не е гаранция, че ще ми понесат добре. Много е индивидуално.
Общо взето, пиеш няколко месеца от някой вид и ако не си доволна, правиш почивка и сменяш. Но това е най-добре да ти го каже някой доктор  Peace.

# 5
  • Мнения: 412
Аз пия Трирегол вече 1 година и нямам никакви забележки, поне не съм забелязала. Но я тука да ме светенете за пластирите. Embarassed

# 6
  • Мнения: 54
Аз пия Логест. Доволна съм и поне при мен нямаше странични ефекти Peace

# 7
  • Мнения: 3 306
Но я тука да ме светенете за пластирите. Embarassed
             и мен Embarassed newsm78

# 8
  • Мнения: 6 164
Ама ме притеснява това, което се пише за връзката между противозачатъчните и риска от рак на гърдата. Rolling Eyes

Къде го пише, какви са рисковете, пояснете?

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз пия Логест. Доволна съм и поне при мен нямаше странични ефекти Peace

И аз съм много доволна от тях.Нямах странични ефекти  bouquet

# 10
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ама ме притеснява това, което се пише за връзката между противозачатъчните и риска от рак на гърдата. Rolling Eyes

Къде го пише, какви са рисковете, пояснете?

В самата опаковка на Ясмин има книжка, където подробно обясняват как действа пртивозачатъчното, как се приема и там е споменато, че в редки случаи води до рак на гърдата. Наскоро и в един ежедневник четох подобна публикация, но там пък допълваха, че ако в момента на приема има такъв риск, 10-15 год. след като се спрат, ефектът от тях е свързан с предпазване от рак на матката. Освен това не трябва да се приемат повече от 10 години или нещо подобно, не помня точно периода. Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Какви са тези пластири?

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз не съм от доволните - от Логест безумно много ме боляха гърдите, наложи се да сменям 2х хапчетата, за да попадна на такива, с които да се чувствам що-годе добре - от едни ме болят гърдите, от други нямам никакво желание за секс и т.н. Обичайно споменаваните ефекти като напълняване и окосмяване никога не съм имала. Във всеки случай аз с хапчетата съм приключила - повече не бих ползвала.
Пуснете един сърч за Евра във форума, има мнооого инфо - при това изобщо не положителна. Съвсем накратичко - с пластирите организмът получава много повече естроген, отколкото с хапчетата, което води до сериозно повишение на сериозните странични ефекти - възможността за тромбози, инфаркти и т.н., особено при пушачки. Американската агенция за лекарствата много отдавна е излязла с предупреждения срещу употребата им. Но у нас всичко навлиза с няколко години закъснение, както обикновено Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 412
Благодаря за отговора. Не ми трябва повече инфо. В смисъл няма да ходя в търсачката. Казала си ми точно това, което ме интересуваше. Благодаря пак Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Аз ползвам Ясмин, чесно казано като прочетох листовката лошо ми стана колко възможни странични ефекти може да има....има и един куп случаи при които не трябва да се приемат...дори и при мигрена....ама ги пия заради хормонален дисбаланс така че няма къде да хода....иначе чесно бих избрала друг метод за придпазване то бременност, ако само това е целта.

Иначе такива неща като надебеляване и т.н. няма

Общи условия

Активация на акаунт