За малко помощ, моля за да си засека правилно Ову-то .

  • 2 311
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 733
 Предварително се извинявам, че въпросите които ще задам са повече от елементарни. Четох, четох и така се омотах, че накрая се чудя как точно да го направя за да е правилно.
 Чаках, чаках вече 27-ми ден да ми дойде и не идва. От днес започвам Дуфастона, ще го пия 5 дни. Молбата ми е да ми помогнете да разбера кога точно да правя тестовете за Ову. Изчетох много по темата, но нищо не разбирам понеже при моя цикъл няма абсолютно никаква закономерност и всеки път идва, когато му скимне. Сега, като за начало след приема на Дуфастон мисля ще ми е по-лесно да засека, ако има какво да засичам изобщо Tired
 Още веднъж се извинявам, че темата е банална и благодаря предварително за отговорите.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 08:56 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 7 716
Касиди, започни да мериш и температерата, вярно, че показва отминала овулация, но така ще придобиеш представа.
Колко дни ти е средно цикълът? Тестовете за овулация започват да се правят обикновено 17-18 дни преди датата на следващата предполагаема менструация.

# 2
  • Мнения: 4 733
Много ми е трудно да определя, защото понякога ми е пропускал по месец Confused. Иначе като продължителност на самия цикъл 6 дни максимум.
 Аз всъщност тестовете преди да започна да пия Дуфастона ли трябва да ги правя? боже, много ми е неудобно...Признавам, при първата ми бременност не ми се е налагало да правя подобни " измервания " и сега съм като в небрано лозе Embarassed

# 3
  • Мнения: 7 716
Нееее, колко дни минават между първия ден на менструацията и първия ден на следващата менструация?

# 4
  • Мнения: 4 733
Разбрах. Не ми е редовен и минават средно 30-35 дни. При все, че този месец явно го отчитам като месец без цикъл изобщо не разбирам кога трябва да ги правя тестовете Confused

# 5
  • Мнения: 7 716
Така. Като ти дойде ясна кръв, не цапане, броиш за първи ден от цикъла. Например 1 октомври. Следователно следващата менструация се очаква между 1 ноември и 5 ноември. Да приемем 3 ноември. От 3 ноември изваждаш 18 дни назад - получава се 16 октомври за начало на тестването за овулация.
А ако искаш да си спокойна приготви два пакета тестове и започни от 13 октомври в този случай.

# 6
  • Мнения: 4 733
Много ти благодаря  bouquet, разбрах вече "формулата". Тестовете показват предстоящата овулация,нали? В смисъл, ако единия от пътите на правене ми отчете две плътни черти, това означава че овулацита предстои на следващия ден, нали?

# 7
  • Мнения: 7 716
Овулацията настъпва след 24-48 часа при положителен тест. Така че, видиш ли две еднакви черти - започвате. Laughing

# 8
  • Мнения: 4 733
Аз по-скоро за свое успокоение ще ги правя тестовете. Иначе нямаме пропуск в месеца, така че едва ли ще изпуснем момента. Просто искам да се убедя, че имам овулация.

# 9
  • Мнения: 7 716
Иначе нямаме пропуск в месеца, така че едва ли ще изпуснем момента.
Браво, това да се чува. Wink
Ами в такъв случай може да мериш температурата, безплатно е. Laughing

# 10
  • Мнения: 4 733
Пробвах, но ми е прекалено ангажиращо. Сега ще опитам по схемата, която ми даде като примерна да следя овулацията, а пък да видим...Благодаря ти още веднъж, че се отзова на молбата ми  bouquet.

# 11
  • Мнения: 560
Също няма да е зле да се посъветваш с лекар,който да ти помогне с лекарства да си коригираш цикъла.Аз също не съм веща в занаята,но ми се струва,че нередовния цикъл не е добър сигнал,а това е поправимо-дори само с противозачатъчни таблетки за известен период от време.И когато вече имаш редовен цикъл много лесно можеш да си засечеш овулацията,която логично също ще е по едно и също време.

# 12
  • Мнения: 4 733
Писах в друга тема. Правихме такива опити, но безуспешни. Само спиралата оправяше що годе положението, но като я махнах пак стана старата работа.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Просто искам да се убедя, че имам овулация.

Правилно ти е искането... Щото може да имаш цикъл (все някакъв), но да не овулираш. Което означава, че няма как да се оплоди.

# 14
  • Мнения: 4 733
Именно. Ще правя тестовете няколко месеца, а после ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт