Мокет или паркет за детска стая?

  • 12 288
  • 43
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 315
Трябва да реша каква да бъде настилката за бъдещата детска стая .
1 идея (моя):естествен паркет с килим.
Недостатък - винаги има оголени места, които не са покрити от килима. И по правило детското дупе винаги сяда там, на хладното, а не на килима.

2 идея (на съпруга ми) : ламинат и върху него дебел мокет.
Недостатък - не може да се почиства като килима, който мога да вдигна и да изпера 1-2 пъти годишно.
Плюс-покрива всичко и държи по-топло.

Въпроса ми е - вие какво мислите? Мисля си, дали не може да се приложи идеята с мокета, но той да може да се маха , за да се пере. Да не е залепен, а някак прихванат в ъглите с някакви прагчета, които да могат да се махат и да се вдига.
Не знам обаче има ли такива възможности. Вие как мислите?

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 475
У дома сме на паркет.Уж естествено-тинтири-минтири.Във детската е добавен и голям килим.На непокритите места при игра добавям гумени плоскости,като елементи от Лего с различни рисувани мотиви.Има ги по детските магазини.Достатъчно дебели са.В края на деня ги прибирам.

# 2
  • Мнения: 229
В детската стая сме с ламинат с килим. Под ламината сложихме дебела изолация, не помня как се казваше, 4мм дебела. Пода е топъл и съм доволна.

# 3
  • Мнения: 2 467
Дебел мокет + корава прахосмукачка  Peace

# 4
  • в Низината
  • Мнения: 705
Вкъщи сме с ламиниран паркет. В детската стая сме сложили и килим. По лесно за почистване е.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако можеш да си позволиш от скъпите мокети, които не задържат мръсотия, прахоляк и са антиалергични - давай. Ако ще взимате обикновен - абсурд Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 1 315
Дебел мокет + корава прахосмукачка  Peace

А как се пере? Има ли начин да е направен така, че да може да се вдига поне 1 път годишно? Дори и прахосмукачката да е яка, деца са, всичко разливат, ще има и фалове с напишкването. Не може да не се пере...

# 7
  • Мнения: 88
Трябва да реша каква да бъде настилката за бъдещата детска стая .
1 идея (моя):естествен паркет с килим.
Недостатък - винаги има оголени места, които не са покрити от килима. И по правило детското дупе винаги сяда там, на хладното, а не на килима.

2 идея (на съпруга ми) : ламинат и върху него дебел мокет.
Недостатък - не може да се почиства като килима, който мога да вдигна и да изпера 1-2 пъти годишно.
Плюс-покрива всичко и държи по-топло.

Въпроса ми е - вие какво мислите? Мисля си, дали не може да се приложи идеята с мокета, но той да може да се маха , за да се пере. Да не е залепен, а някак прихванат в ъглите с някакви прагчета, които да могат да се махат и да се вдига.
Не знам обаче има ли такива възможности. Вие как мислите?

Майка ми е с мокет, само че в хола.Хем е тъмен,хем много се цапа.Не е залепен именно за да се пере.Е изпраха го веднъж,но когато тръгнаха да го слагат се оказа,че е се е свил и то доста.Та моят съвет е никакъв мокет.Но все пак въпрос на личен избор.

# 8
  • Мнения: 22 531
Паркет с килим.По мое мнение ламината държи по-студено от естествения паркет.Освен това не смятам,че бебето,колкото и да седи на пода,ще настине.Ние у дома бяхме с мрамор,когато Дани беше малък,даже бях вдигнала всички килими,за да не му пречат ,когато лазеше и се опитваше да ходи.

# 9
  • Мнения: 535
При нас е ламинат + килим. Просто може да вземеш по-големичък килим.

Иначе пък ако всички мебели са върху мокета, голяма хамалогия ще е да го вдигате да се пере. А и наистина не е ясно как ще му се отрази прането (може да се свие). А килима си е направен да се пере  Grinning

# 10
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Естествен паркет + килим, мокета съм го изключила преди много години като настилка.

# 11
  • Мнения: 2 467
А как се пере? Има ли начин да е направен така, че да може да се вдига поне 1 път годишно? Дори и прахосмукачката да е яка, деца са, всичко разливат, ще има и фалове с напишкването. Не може да не се пере...

Има прахосмукачки перящи на место, без да се налага да го вдигаш.

В къщата на родителите ми спалните са с дебел мокет (буквално ти потъват краката). Малката ги прави мазало като сме там. След това пране с прахосмукачката и готово.
А тоя масовия мокет - тънкия и стържещия, не си заслужава. Повече ще си дерат колената, отколкото да топли.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 315
А как се пере? Има ли начин да е направен така, че да може да се вдига поне 1 път годишно? Дори и прахосмукачката да е яка, деца са, всичко разливат, ще има и фалове с напишкването. Не може да не се пере...

Има прахосмукачки перящи на место, без да се налага да го вдигаш.

В къщата на родителите ми спалните са с дебел мокет (буквално ти потъват краката). Малката ги прави мазало като сме там. След това пране с прахосмукачката и готово.
А тоя масовия мокет - тънкия и стържещия, не си заслужава. Повече ще си дерат колената, отколкото да топли.
А с каква прахосмукачка го перте. Рейнбоу няма да мога да си купя.
Мебели почти няма да имаме, има гардеробно . В стая ще има само 2 легла.

# 13
  • Мнения: 425
Майка ми има Delongi прахосмукачка, която пере на място. Купи си я доста отдавна, но пък върши страхотна работа. Тогава си струваше доста пари, но предполагам са им паднали цените вече. Каквото и да избереш мисля, че такава прахосмукачка винаги ще е от полза.

# 14
  • Мнения: 8 999
У нас, в детските стаи, както и в целия апартамент, сме изцяло на ламинат. Поддържа се лесно и не е студено. Килимите изхвърлих отдавна, още децата бяха малки, а мокетът за мен е нещо ужасно - не знам с каква прахосмукачка трябва да се чисти това нещо, но винаги ми изглежда мърляво.
В детските стаи има по 2-3 големи /70Х70см./ дюшечета, за които имам и калъфки от най-обикновено хасе - когато няма гости, всичките възглавници са на купчина, ако се съберат повече деца купчината се "разглобява" и има място за сядане за всички. Калъфките сменям често и ги пера в пералнята. Ако се съединят две възглавници, се получава импровизирана лежанка, където децата ми си полягват докато гледат някое филмче.

Общи условия

Активация на акаунт