бял боб по грьцки

  • 782
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 987
здравейте . влизам в тази тема само когато вече ми е писнало да мисля какво да сготвя , но сега искам да споделя с вас една рецепта . сестра ми мия каза и аз направо щях да си оближа прьстите снощи . вече бял боб по класическият начин няма да правя .
продукти : една чаша боб , 2-3 картофа , 200гр. кашкавал , 200гр. маслини , 2 глави по големи кромид , 2 с.л. доматено пюре , 1с.л. червен пипер , 2 с. л. брашно
нарязвате картофите на кубчета - като за мусака и ги слагате да се варят с боба . вьв водата слагате само едно кубче зеленчуков бульон . като се сварят ги прецеждате и ги сипвате в тавичка . от водата кьдето са вряли отделяте една чаена чашка . нарязвате кашкавала на кубчета , маслините им махате костолките и ги нарязвате на парчета . после тези неща ги омесвате сьс боба и картифите в тавичката ( боба да е изстинал , за да не се разкашка кашкавала ) . в тиган задушавате лукасьс доматеното пюре . вьв водата от боба се разтварят брашното и червения пипер и това нещо се сипва при лука да се сгьсти . като се сгьсти се изсипва вьрху нещата в тавичката без да се разбьрква с тях . да стане нещо като заливка отгоре . така се пече около 30-40 мин .
ами това е , дано да ви хареса както на мене.

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Благодаря, копвам си рецептата и при първа възможност ще го сготвя този бобец. Ще пиша после дали ни е харесал.  Grinning

# 2
Питанка Confused:  А картофите не се ли разваряват прекалено ного след като се слагат да врат заедно с боба. Все пак той изисква повечко варене Thinking  Или това е целта Embarassed Иначе звучи много примамливо

# 3
Упс, и още едно  Confused:  - боба трябва ли да се кисне предварително като в "традиционните" рецепти Embarassed  Grinning

# 4
  • Мнения: 987
ами , да ти кажа незнам за боба . моя увира много бьрзо ( домашен е ) . може би трябва да прецениш според него кога да сложиш картофите . не трябва да са разварени . ако увира по бавно може да си го накиснеш от предния ден .

Общи условия

Активация на акаунт