СТРАХ МЕ Е- НА 26 САМ - МоЖЕ ДА ОСТАНА БЕЗ ГАРДА

  • 45 386
  • 276
  •   1
Отговори
Здравейте,паро искам да се извиня,не ми работи кирилицата.Преди един месец си напипах буцка,досега сам оперирана от фиброаденом 3 пъти в Онкологията при доцент Гаврилов.Мислех че и този път става въпрос за същото, но нещата станаха много  сложни.Доцента беше в отпуск и за мое успокоение отидох при доцент Киров благодарение на възия сайт намерих неговите кординати,доцента каза  че е аденомче и да  не се претиснявай,каза ми отиди ако искаш при Гаврилов след като се върне.Отидох след отпуската му направи ми биопсия и каза че е излоирал злокацествени клетки.Каза трябва да се махне направи си изследвания на белия дроб на церния,кардиоотграма,пълна кръвна картина и тумурен маркер,направих всичко туморния маркер е добре,всичко е ок.Вчера бях на комисия,третираха всичи като цували с картофи,една докторка вика има ли още на вън че стана рекиено време и ми омръзна ,започнаха да ме опипват 10 човека и  да си говорят за разни протежи,викам хора значи ли това че искате да ме оставите без гарда,никoй не ми отговри.В понеделник трябва да постъпя в Онкологията,във вторник ще ме оперират в сряда незнам как ще се събудя ,всичко това не мога да го понеса,не съм жива дори и сега когато ви пиша.Цула сам че са касапи не им пука. Кажете ми какъв живот ще имам,как ще мога да бъда жена след това ,не съм раждала а исках да имам бебе.Дали няма да направят грешка ско решат да  ми отстранат гърдата няма да съм същия човек ,психически ще рухна страх ме,моля ви помогнете ми моля ви.


------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:25 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 631
Знаеш ли, по - добре е да те е страх сега и от това отколкото да не знаеш какво друго може да те очаква. Няма да те успокоявам, а само се опитвам да те окуража. Хубаво е, че е хванато на време и можеш да преосмислиш какво ще се случи по - нататък. Желая ти късмет при операцията каквато и да е тя и искренно се надявам да е частична т.е. да се наруши само формата на гърдата.
Стискай зъби - това е за твоето здраве и гледай напред

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Винаги съм се чудила на това,защо жените толкова се притесняват от това.Не ми се е случвало и може би несъм съвсем обективна,но аз смятам,че много по-важно е да си ЖИВ отколкото да си с две гърди.Сега има какви ли не приспособления,нищо няма да ти липсва.Горе главата и си мисли за бъдещето,така ще имаш шанс за него.Успех ще стискаме много силно палци Hug fingerscrossed

# 3
  • Мнения: 3 116
С теб съм миличка  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 330
Не се притеснявай! Всичко ще е наред! С теб съм!

# 5
  • София
  • Мнения: 344
Ох,мила иска ми се да те прегърна.Друго какво да ти кажа?Дано да има възможност да отрежат само част от гърдата.Дано да няма разсейки в други органи.Това е най-важното- след операцията да няма други проблеми.Заради майка ми (оперирана от рак на дебело черво,с разсейки в черен дроб) ровя и чета.Бих ти препоръчала да погледнеш и да пишеш в дир.Там има такъв клуб, много си помагат.Иначе ходейки по болниците вече година и половина срещам много смели млади жени.
Бори се.Можеш и ти да се справиш, можеш да имаш и дете.Може и да не кърмиш,това не е най-важно в определени случаи.Моята дъщеря се роди в 7-ми месец;беше в кувьоз и не е докосвала майчина гърда, но израстна прекрасно, здраво дете.
Стискам палци.

# 6
  • София
  • Мнения: 344
И още нещо от моят опит.Не се настройвай срещу лекарите.Те ще направят това, което е най-добро за здравето ти.Може да изглеждат безчувствени и груби, но това най-често е начин да мобилизират пациентите.
Аз съм оперирана от сърдечен порок преди много,много години (била съм на 4) и доскоро обвинявах лекарите, че са рязали много, че белезите са големи и грозни; бяха дефомирали едната ми гърда (направих пластична операция и сега съм о,к).Но вече знам,че тогава те са спасявали живота ми и белезите са най-малкия проблем.
Я вземи и се регистрирай да си пишем лични съобщения ако искаш.

# 7
  • Мнения: 730
Подкрепям те виртуално и стискам палци. Всичко ще е наред. Hug

# 8
  • Мнения: 5 228
Разбира се, че ще те е  страх, сигурно дори си в паника в момента. Имай доверие на лекарите, в Онкологията са много добри специалисти. Д-р Гаврилов преди 6-7 години оперира моя близка, всичко е наред. Дори да се наложи да загубиш гърдата  си, съвременната медицина е толкова напреднала, можеш да си сложиш протеза и изобщо да не ти личи. В момента важното е да те излекуват, да се пребориш с болестта и всичко да е напред! Стискам ти палци всичко да се развие по най-добрия за теб начин! Бъди силна и мисли позитивно, колкото и да е трудно!  Hug

# 9
  • Мнения: 941
Това,което преживяваш е меко казано ужасно.Само ти си знаеш какво ти е на душата CryЧестно казано незнам какво да ти кажа,освен,че съм сигурна в едно-дори и да останеш с една гърда,един ден ще намериш мъжа,който ще те обича такава и ще те направи най-щастливата майка на света Hug

# 10
  • Мнения: 100
Желая ти операцията да мине успешно и бързо възстановяване.Убедена съм,че всичко ще е наред.Стискам ти палци. newsm10

# 11
  • Мнения: 51
Аз също съм оперирана от фиброаденом на гърдата и знам какво е, но се опитай да пислиш че всичко ще бъде наред, желаяти успешна операция и горе главата не падай духом ние сме с тебе

# 12
  • София
  • Мнения: 422
Желая ти успех  и здраве. Дано всичко мине добре.

# 13
  • Мнения: 526
Миличка сама си написала възрастта си, много си млада затова си направи операцията по-навреме и ще видиш че всичко ще се оправи. Живота е пред теб и с една гърда се живее, но ще си здрава. Успех.  bouquet

# 14
  • Мнения: 47 901
най- важното сега е да се отстрани образуванието, и да си жива и здрава! лекарите може да ти изглеждат безчувствени на моменти, но представи си какво е всеки ден да правиш избор за живота на толкова хора...мобилизирай се за предсоящата операция и дано всичко мине по най- лекият възможен начин! Hug

Общи условия

Активация на акаунт