Сън от детството

  • 1 416
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Доста се е говорило тук за сънища, доста се говори и за спомени от детството. Аз обаче искам да ви попитам има ли сън, който да сте запомнили завинаги? Хубав или лош. Аз помня два.

1. Бях много малка, когато сънувах, че съм при баба и дядо, пролетта е дошла, а до леглото ми е кацнал щъркел. Нищо особено, но остави у мне невероятно приятно усещане до днес.
2. В пуберска възраст сънувах, че летя, по-скоро планирам ниско над зелена хълмиста поляна с много цветя и се чувствам толкова неповторимо шастлива и свободна. Още помня цветовете на този сън...

# 1
  • Мнения: 3 211
била съм към 4-5 годишна, спях на горното легло, брат ми (по-голям) спеше отдолу, всяка вечер сънувах един и същ сън: как в стаят влиза една бяла мечка, надига се на горните си крака на моето легло и почва да ми яде краката, след това се стрясках и се събуждах
след като разделихме леглата и не спях на горното вече не го сънувах

# 2
  • Мнения: 66
Много често съм сънувала , както и сега. Но това което е оставило спомен у мен е че много често , изключително често сънувах , че се качвам по някаква кула , понякога стигах  до върха , в други случаи не , но всеки път падах и се събуждах с вик ,а след това доста време не можех да заспя . В повечето случай майка е лягала до мен докато се успокоя.

# 3
  • Мнения: 4 111
Да, помня, бях 5-6 годиша и сънувах един и същ сън много нощи.
Беше някакъв замък, заобиколен от вода, до който можеше да се стигне по една много тънка пътека, имаше някакво куче, страшно куче. Никакво развитие нямаше сънят, много ме плашеше и се събуждах.

# 4
  • Мнения: 2 891
Помня, ами  Crossing Arms Била съм била осиновена  Thinking

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Помня един сън, защото го сънувах много често като много малка. Вървим аз и сестра ми към парка по голям булевард. Идва баба Яга, хваща сестра ми за ръка и я повежда към парка-гора. Аз подтичвам зад нея и викам. Сестра ми е съвсем малка - на две,а аз съм на четири. Викам, викам, ама никой не ми помага, а баба Яга ми отвежда сестричето и аха да влезе в гората.
Тогава аз започвам да си говоря: "Това е сън и сега ще се събудя!". И изведнъж падам от много високо и се събуждам в леглото. Проверка - сестричето си спи в неговото легло. Уф.

# 6
  • DE
  • Мнения: 967
Като бях малка много често сънувах, че летя!

# 7
  • Мнения: 1 992
Много често сънувах, че съм в асансьор и той или тръгва надолу и не спира, пада и накрая спира, аз се опитвам да отворя вратата, но не мога, или тръгва нагоре и пак  се движи с бясна скорост и когато спре, някъде, не знам къде, пак не мога да изляза. Това се повтаряше доста често и добре, че скоро не съм го сънувала.

# 8
  • Мнения: 1 100
Сънувах невероятно реални кошмари с баба Яга като малка. А като тийн най-гадният ми сън е: аз сама на планетата Земя, хората измрели, аз крещя за помощ, чувам си ехото и тва беше най-гадното. Отврат!

# 9
  • София
  • Мнения: 5 718
И аз имам спомен за един странен, къс, повтарящ се сън - таван, много висок, като купол на църква с пищен полилей. Още ми е пред очите. Нищо не се случваше - само седя и го гледам.  Thinking

# 10
  • Мнения: 154
 Thinking Интересно... Сън с Баба Яга имам и аз. Не го помня много ясно, но си спомням, че не беше от най-приятните. Другото, което ми прави впечатление е, че във всички сънища има някаква символика. Този с белите мечки обаче е най-неприятен. А защо точно бели мечки? Very nice, имала ли си някакво специално отношение към роднините на Кнут (преди появата на този сън)?

# 11
  • Мнения: 3 622
Като бях малка много често сънувах, че летя!

И аз  Peace

# 12
  • Мнения: 857
Ох сещам се за три.
Първият, да съм била на 3-4, спях в кошарата си, която е с дървени решетки.Сънувах, че от единия край на кошарата е пълно със змии и аз се бях отделила в дясната част от страх, направо щях да издъня дъските.Събудих се и отново ми се привиждаха змиите и отново се отделих в единия край.Чак когато зе да се съмва и видях, че няма нищо, успях да заспя.
Другият сън беше доста гаден.Бях в стаята ми, на моето легло, до него имаше друго, на което бяха гаджето ми и най-добрата ми приятелка, и си говореха.Изведнъж в стаята нахълта някакъв старец, облечен в някакъв странен костюм, носеше торта.Остави тортата на леглото и посегна на гажето и приятелката ми, а те се одръпнаха.След това дойде при мен и започна да ме души, а аз си помиалих"споко те ще ме спасят", но никой не ме спаси, аз започнах да се давя след което се събудих, дишайки едвам едвам, бях разплакана, направо в някакъв шок  Confused
Третият сън си е доста отвратителен.Сънувах, че на земята идва краят на света, че всичко изчезва-ток, вода и вякакви такива.Бях взела брат ми на ръце и бяхме на някаква улица, всички бяха паникьосани, а аз се чудех къде да се скрием с малкия.Отидохме в една къща, пуърво спря токът, стана адски тъпмно, нямаше светлина, нямаше храна, лека по лека всичко изчезваше, а аз чувствах, че се задушавам.Единствената ми мисъл беше да спася брат ми.Събудих се отново в сълзи и доста стресирана

# 13
  • Мнения: 476
Аз много рядко помня сънищата си, единствено кошмарите си, но те са много редки.
Помня един сън, в който сънувах, че мама е умряла. Събудих се и отидох да проверя диша ли, а после я събудих за по-сигурно.

# 14
  • Мнения: 7 474
Не си спомням нещо особенно, често обаче сънувах,
че падам от леглото и се стряскам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт