Със сополи - да го водя ли на ясла?

  • 2 683
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Днес взех малчо от ясла и имаше сополи. Засега изглежда добре, храни се, играе - в смисъл, не изглежда отпаднал и болен. Имам възможност утре да не го водя на ясла, мога да го гледам. Но се питам, ако се обадя сутринта и кажа, че е със сополи и смятам да не го водя, дали задължително ще ми искат болничен да представя, за да бъде извинено отсъствието му или е достатъчно уважително, че аз съм се обадила да предупредя. Не искам да си измислям лъжливи причини, за да не го водя, а бих искала да кажа как е в действителност. Сигурно за тях наличието на сополи никак не е обезпокоително, но аз се опасявам да не се задълбочи. Благодаря ви за бързите отговори!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Защо трябва да даваш обяснения за отсъствието? В нашата ясла за един ден не искат бележка.

Когато дъщеря ми е със сополи я оставям вкъщи поне в за два-три дена, за да видя как се развиват нещата.

# 2
  • Мнения: 3 410
По добре си го остави в къщи, затопли му краченцата, почиствай нослето с физиологичен разтвор и му давай повече пресни сокове. Яслата може да почака, мисля си че ако се обадиш, няма да има проблем. Все пак детенцето е по-важно   Peace

# 3
  • Мнения: 17 402
Не го води! Никой няма да ти иска болничен, само бележка, ако отсъства повече от 2 -3 дни. Аз дори не се обаждам, ако е болна и няма да ходи). Защо си мислиш, че присъствието му там е едва ли не задължително!? Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 883
Щом имаш възможност - гледай си го. А по повод детската- бележка трябва да занесеш , когато детето отида на ясла след като е отсъствало , а не предварително. Peace

# 5
  • Мнения: 2 082
в нашата ясла искат бележка за контактност,ако детето го е нямало повече от 10дни.иначе ако искаме се обаждаме по телефона за да не му водят присъствен ден...,т.е за да не плащаме този ден

# 6
  • Мнения: 3 929
Четох правилника и по-конкретно за отсъствията. Там пишеше, че ако детето отсъства поради болест, се изисква болничен. Ако отсъства по други причини - бележка от родителя. Нещо не можах добре да го прочета, а и изобщо да схвана нещата. но това ми е останало в главата. Детето ходи вече втора седмица на ясла и си мислех, че някакси не е коректно да отсъства още от самото начало по усмотрение на родителя. А не съм сигурна дали педито ще даде болничен, дали ще счете за необходима да издаде такъв. Просто си мисля, че по-добрият вариант е детето да си остане още утре вкъщи да го лекувам, докато нещата не са се задълбочили, а в понеделник да е здрав и да отиде на ясла, отколкото утре да го заведа и после да го лекувам цяла седмица. Но се чудех какво да кажа на старшата сестра за причината за отсъствието му.

# 7
  • Мнения: 1 883
Четох правилника и по-конкретно за отсъствията. Там пишеше, че ако детето отсъства поради болест, се изисква болничен. Ако отсъства по други причини - бележка от родителя. Нещо не можах добре да го прочета, а и изобщо да схвана нещата. но това ми е останало в главата. Детето ходи вече втора седмица на ясла и си мислех, че някакси не е коректно да отсъства още от самото начало по усмотрение на родителя. А не съм сигурна дали педито ще даде болничен, дали ще счете за необходима да издаде такъв. Просто си мисля, че по-добрият вариант е детето да си остане още утре вкъщи да го лекувам, докато нещата не са се задълбочили, а в понеделник да е здрав и да отиде на ясла, отколкото утре да го заведа и после да го лекувам цяла седмица. Но се чудех какво да кажа на старшата сестра за причината за отсъствието му.

Може да напишеш една бележка - по дом причини щом е за 1 ден   bouquet

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Аз лично със сополи и кашлици не пускам сина си на градина и много се дразня на родители, които изпращат децата си в такова състояние, особено ако не ходят на работа.

# 9
  • Мнения: 3 929
Сигурно азне питам правилно. Аз нямам намерение да  го водя утре. Но какво трябва да направя? Има ли някакъв ред, правилник или регламент, според който се извинява отсъствието на детето? Ако например се обадя утре сутринта на старшатасестра и й обясня, че детето има сополи и смятам да го остява вкъщи, дали ще ми иска болничен или можем да минем без такъв?

# 10
  • Мнения: 1 883
Сигурно азне питам правилно. Аз нямам намерение да  го водя утре. Но какво трябва да направя? Има ли някакъв ред, правилник или регламент, според който се извинява отсъствието на детето? Ако например се обадя утре сутринта на старшатасестра и й обясня, че детето има сополи и смятам да го остява вкъщи, дали ще ми иска болничен или можем да минем без такъв?
Няма нужда да звъниш в детската , но ако го направиш не не нужно да се обясняваш защо ще отсъствате. Пък и не мисля , че ще е фатално ако кажеш , че детенце се е разсополявило и искаш да го стабилизираш до понеделник .Първия ден в който сте на ясла трябва да си или с бележка по домашни причини / написана от теб/ или с контактна / от личния лекар /.Това е .

# 11
  • Мнения: 524
Сигурно имат предвид бележка от личният лекар, че детето е боледувало и вече е здраво, а не болничен. Аз бих се обадила сутринта, да кажа, че детето няма да отиде, защото има сополки и искам да го наглеждам. А детето може и да не се разболее, на мен ми се е случвало. Успех.

# 12
  • Мнения: 46 437
Аз моето не бих го завела  Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз лично със сополи и кашлици не пускам сина си на градина и много се дразня на родители, които изпращат децата си в такова състояние, особено ако не ходят на работа.
Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина беше болна и си остана в къщи за 1 седмица. След това обаче, въпреки, че имаше малко сополки все още, я пуснах на градина.
А за отсъствието - на мен ми казаха, че трябва да представя бележка от личния лекар /но не болничен/, а ако не ми е проблем да платя 50 % от таксата за дните на отсъствието, може и да не представям. Така и направих - не занесох бележка и никой нищо не ме и попита.
Най-добре е да попиташ конкретно във вашата ясла какъв е редът и какви са изискванията.

Общи условия

Активация на акаунт