Ламинат върху плочки???

  • 12 383
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
  Попаднахме на най-скапания майстор ,който така налепи плочките и така направи фугите ,че просто не може да е по-зле.Само като ги видя и изпадам в пълно умопомръчение.Става върос за коридор от 5-6 кв.м. и кухненска част.Компромисния вариант за кухнята е да останат грозно залепените плочи и да направим фугите на ново.Другото е че фугите са светли и още повече се набиват на очи дефектите,ако някой знае как може да ги потъмня.
   За коридора се чудя дали ще може върху плочите да сложим ламинат ?Ако някой е експериментирал ,моля да ми даде съвет.Ще бъда благодарна на всякакви идеи.

# 1
  • Мнения: 2 467
За фугите - изчегъркваш малко старите и с желания цвят фугин на ново фугираш.
Ламинат що да не може, даже супер, че ще е равно. Само задължително сложете от изолиращата вата, да не тропа паркета.

# 2
  • Мнения: 32
Ние хола си направихме така,предишния собственик е налепил теракот ooooh! а ние преди една година сложихме ламинат върху него(а отдолу задължително с подложка) и не сме имали никакви проблеми,дори си мисля че така е по добре,защото я ти направят свястна замазка,я не ти направят.

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Моя приятелка направи така върху теракот сложи ламинат, много добре се получи и е доволна.

# 4
  • Мнения: 8 999
Става просто прекрасно. Плочките са идеална повърхност за полагане на ламинат. С подложка задължително. Ламинат може да сложиш и в кух. бокс. Има влагоустойчиви ламинати, не са много скъпи /ок. 20-24 лв. за кв. м. с монтаж и безплатна подложка/ - ние си сложихме ламинат в кухнята и съм много доволна, хем ми е красивичко, хем се поддържа лесно. Все пак това не е баня, не го заливаш ежедневно с вода, а и да се случи някоя издънка, просто подменяш ламината. Ако държиш да си запазиш плочките в кухнята, можеш да фугираш отново направо върху старата фуга с друг цвят. Моят майстор ми беше изпляскал на плочки венге една почти розова фуга, щях да го убия, но отгоре фугира отново с черно и сега е добре. Ако пък плочките на стената в кухнята са толкова чак ужасни, може да сложиш една ПДЧ плоскост в избран от теб цвят, която да се връзва с шкафовете.

Общи условия

Активация на акаунт