какво нишесте за кисел?

  • 3 646
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
Моят бебчо много обича кисел и аз му правя всеки ден (с царевично нишесте),но във форума срещнах ,че царевицата спада към групата на храните силни алергени. Реших ,че трябва да редувам нишестето с друго ,от етикетите на плодовите пюрета"Хип" знам ,че съдържат плодове и оризово нишесте и на други марки също съм откривала същото ,така че те са си направо киселчета. Ние и без това всеки ден си хапваме по едно такова ,а от кисела изяждаме по 220-240 гр. това означава да купувам по 3 пюренца на ден ,освен това купувам и всеки ден пюре с месо давам и по два пъти на ден каша ,защото бебчо отказва  да пие мляко признава само лъжицата биберон не ще. Не искам още да въвеждам глутен ,защото сме с ГЕР т.е. предразположени сме към алергии.
Та реших да търся оризово нишесте ,но никъде не го откривам нито в Билла ,нито в Пикадили или другаде,а в един диетичен магазин ми казаха ,че оризовото брашно било същото. С брашно се прави каша ,а не кисел от собствен опит го разбрах (кашата е плътна ,а кисела прозрачен)
Та въпроса ми е мога ли всеки ден да давам царевично нишесте и къде да намеря оризово? newsm78

# 1
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Кисела го правя  с царевично натурално нишесте (без аромати)!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 609
Кисела го правя  с царевично натурално нишесте (без аромати)!

И аз така,с него правя също и кремчета с АМ.

# 3
  • пловдив
  • Мнения: 398
Оризово има в Билла Peace

# 4
  • Мнения: 5 362
Правех го с царевично,без аромати.

# 5
  • Мнения: 2 865
Колко е голямо детенцето? Какво значи ГЕР? Какви каши даваш (с мляко или без, само от оризово брашно ли)?
Слагаш ли мляко в кисела и какво?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 643
Правех го с Царевично натурално нишесте

# 7
  • Мнения: 296
Аз също с царевично нишесте приготвям киселите.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 197
Аз правех с натурално царевично нишесте, а след като захраних с глутен-и с пшенично.

Като казваш-киселът е прозрачен...... да разбирам ли, че не слагаш мляко? Защото моите кремчета определено не бяха прозрачни.

# 9
  • Мнения: 221
Аз лично купувам готови кисели, които са на основата на сухо мляко. Към готовия кисел прибавям плодове Peace В началото и аз правех с натурално пшенично или царевично нишесте, но на него не му харесваше Thinking Може би защото само с вода е безвкусно, а пък сухото мляко не се вари и практически не може да се постигне кой знае какъв вкус. Прясно мляко още не давам Rolling Eyes

Ето такъв например: http://www.radikom-bg.com/index.php?option=com_content&task= … =15&Itemid=16

# 10
  • Мнения: 206
Та да отговоря на всички.
Какво е ГЕР ли? ГЕР е гастроезофагиален рефлукс (чувствителна съм на тази тема) ето ти повече инфоhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0%3Cbr%20/%3Ehttp: … w.com/reflux.html
Кисела го правя по следния начин завирам водата с малко захрчица според плода добавям на тънка струйка разтвореното нишесте варя 4 мин. след това пасираните плодове още 1 мин. ,колкото да се хомугенизира сместа и готово отиваме на разходка, след като се събуди бебчо към 17-18 ч. разтварям 60гр. Фризовом (заради ГЕР- а трябва да го пием до годинката ) и го добавям към кисела. Ползвам само безмлечни каши ,правя ги с фризовом.
В Билла ,както ми писахте не открих оризово нишесте ,така че май ще си останем само на царевица ,докато не въведа глутена.

# 11
  • Мнения: 1 294
Моят бебчо много обича кисел и аз му правя всеки ден (с царевично нишесте),но във форума срещнах ,че царевицата спада към групата на храните силни алергени. Реших ,че трябва да редувам нишестето с друго

Защо ще редуваш?С това няма да намалиш риска към алергия.Нали така или иначе детето ще продължи да приема царевично нишесте.А и честно казано за царевицата аз не знам да е силен алерген.
Спомням си тук във форума бяха пуснали една таблица в която ябълката се посочваше като супер силен алерген............... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт