Разширени вени

  • 27 872
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 844
Предполагам, че се е писало по темата много, ама за първи път влизам във форума, което не е много похвално за мен, но не можах да открия нещо. Сега на въпроса, по време на бременноста ми (втората) се появиха разширени вени на левия ми крак. Особено долу на глезене, вените и капилярите прозират, а нагоре по крака на места има участъци с отделни малки венички, които също са разширени. В болницта след раждането краката ми се бяха подули, казаха, че това било нормално и много често се получавало от притискане на съдовете по време на напъните, та след няколко дена отоците спаднаха, но грозните вени си стоят и до ден днешен. Освен това при продължително стоене права ме боли крака, нямам оттоци, но дори се стига и до изстръпване. Един лекар, там в болницата ми препоръча да си купя Lioton Gel, някой ползвал ли го е, има ли ефект и колко струва?
Моля ви, помагайте, щото и на една разходка като хората не мога да изляза!

# 1
  • Мнения: 217
В момента ползвам този гел ,но от скоро и не мога да преценя дали има ефект.Но ,след като си намажа краката ми става много приятно -едно хладничко,абе много приятно.Купила съм го за 10.66 лв.така пише на кутииката.И аз по време на бременоста получих разширени вени особенно на левия крак .Сега започвам борба с разширените вени .Пожелавам ти успех!

# 2
Според мен абсолютно никакъв ефект няма от Lioton-а. Рекламата му е голяма само. Аз използвам Troxevasin гел, много по-евтин и ефективен е поне за мен. И таблетки има със същото име. Аз имам една разширена вена зад дясното коляно и на 2 пъти ми се възпалява. Мажа с мазилото 3 дни, колкото пъти се сетя през деня, и ми минава. Най-интересното е, че когато бях бременна, нямах никакъв проблем. Двете възпаления бяха преди и след това. Thinking
Лекарите ми казват, че съм за операция, ама мене ме е шубе.

# 3
  • Мнения: 844
Цитат на: _zarra_
Според мен абсолютно никакъв ефект няма от Lioton-а. Рекламата му е голяма само. Аз използвам Troxevasin гел, много по-евтин и ефективен е поне за мен. И таблетки има със същото име. Аз имам една разширена вена зад дясното коляно и на 2 пъти ми се възпалява. Мажа с мазилото 3 дни, колкото пъти се сетя през деня, и ми минава. Най-интересното е, че когато бях бременна, нямах никакъв проблем. Двете възпаления бяха преди и след това. Thinking
Лекарите ми казват, че съм за операция, ама мене ме е шубе.

Аз съм заредена до горе с Троксивазин. Един познат, работещ в Балканфарма ми изпрати преди да родя три туби от него, ама аз само два пъти до сега съм се мазала. А хапчетата по-ефективни ли са? Всъщност, аз казах на този лекар в родилното, че разполагам с Троксивазин, пък той ми вика :"О, това е отживелица, много по-ефективен е Лиотона". Ама аз си мисля, че и двете са в една категория? А дали нещо друго помага? А как се прави операция и опасна ли е? Моля, по-компетентните мами да ме светнат по въпроса! Praynig

# 4
  • Мнения: 928
Аз също нямам добри впечатления от лиотона.След бременността ми се появиха няколко разширени вени на прасеца,а отпреди си имах и напукани капилярчета около глезените.Мазах се доста с този гел,но нямаше кой знае какъв ефект,само временно облекчение.Единственото,което знам е,че е необходимо повече движение в такива случаи и при възможност,вечер се вдигат краката на високо.  Wink Обливането със студена вода също облекчава оттеклите нозе.

# 5
  • Мнения: 1 734
Преди години получих такова разширение на вените на десния крак и тогава мазах с Троксевазин в комбинация със същите хапчета. Да ви кажа няма почти никакъв ефект, а освен това мазилото оцветява в жълто, което е доста неприятно.
По време на бременност нямах проблеми за щастие, но сега усещам отново болки. Не знам, дали е от преумора или от вените.
Операцията не е ефективна, на майка ми правеха такава операция. За съжаление премахва се следствието, но първопричината си остава.
От личен опит - много помага обливането на краката със студена вода. Облекчението е несравнимо! За Лиотона нищо не мога да кажа, не съм го ползвала

# 6
  • Мнения: 834
Лиотона е пад всякаква критика. Мазах се цяла бременност, но ефекта е нулев. Ужасна разширена вена имам на лявато бедро изглежда като с някакви пъпчици. Ще следя темата с интерес:D

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 580
Е,и двете мазила са за облекчаване на положението,не могат да премахнат разширената вена.За съжаление-това става само оперативно.Аз,пък съм доволна от Лиотона(е,освен от цената,де...)През лятото,на жегите започват да ме болят и мен краката ,но с два пъти на ден мазане с Лиотон ми минава болката.

# 8
  • Мнения: 95
И аз ползвам  лиотон.Моят доктор ми го препоръча като лекарство с по-голяма концентрация на хепарин. Има и чорапи за разширени вени. Лятото и по време на бременнотста ме спасиха. С тях почти не ми отичаха краката.

# 9
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
и аз имам проблем с вените..
Лиотон изобщо не ми помага. Смятам да опитам с лазарни процедури.

# 10
  • Мнения: 1 734
Цитат на: Diana
Смятам да опитам с лазарни процедури.


Я разкажи по подробно

# 11
  • Мнения: 1 269
Аз се мажа с едно домашно лекарство и съм във възторг!Това е пържен невен в свинска мас.Прави се така:2 шепи цвят от сушен невен се пържат в 400гр мас и като се позачерви се сваля от котлона  и се оставя да престои 24 часа така. След това се затопля и се прецежда в подходящи бурканчета.Мажа вените сутрин и вечер.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 328
Като алтернатива предлагам чешкия Хепароид - крем. Без да съм го ползвала, мога да твърдя, че е много добър локален препарат при разширени вени и флебити. Майка ми беше с тромбофлебит на единия крак и в продължение на повече от 20 години си помагаше за облегчаване на болките с този крем, а когато не можеше да се намери в аптечната мрежа /защото преди 90-та година беше много трудно/ - с Троксевазин /крем и капсули в съчетание/. Българският вариант на Хепароид-а се нарича Хепалантан гел, но според мен просто няма същия ефект.
Мисля обаче, че и редовният лекарски контрол е от голямо значение.

# 13
  • Мнения: 834
А на какъв доктор се ходи за разширени вени?

# 14
  • Мнения: 1 734
Цитат на: reni
А на какъв доктор се ходи за разширени вени?


Съдов хирург

Общи условия

Активация на акаунт