Може ли домашно прясно мляко (2,5 г.)?

  • 1 899
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте,
моята дъщеря пие по литър прясно мляко на ден, което купувах от магазина, но то не е мляко, а чиста водичка.Тук, където работя идва млекар два пъти седмично и носи мляко от години на всички във фирмата.Жените са много доволни.Има някои с внучета, които са по-малки от моето дете и им купуват редовно.
Та така реших и аз вместо химия от магазина детето ми да пие натурално краве мляко, по-хранително, по-истинско и така, обаче ми каза една позната, че до 4 г. на дете не се дава домашно мляко имало опасност от много болести като не е стерилизирано по химичен път.Моля помогнете!!!! Аз досега такова нещо не бях чувала, но все пак реших да попитам.
Благодаря Ви предварително!!!
Хубав ден!!!

# 1
  • Мнения: 7 947
Аз лично давам от време на време домашно и мисля, че след като кипне - няма проблем! Давам му и домашно подквасено - когато нашата баба идва - тя ни носи, иначе си пием и от магазина, но пак го варя!

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
И аз давам домашно прясно и заквасено мляко. Някъде след 1.5 години на сина ми започнах с прясното, а около 10-11 месеца  - с киселото.

# 3
  • Мнения: 707
Щом млякото е преварено не виждам проблем да се дава.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз не бих рискувала. Има всякакви болести по животните.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз също съм на мнение, че след като е минало съответната топлинна обработка няма проблем.

# 6
  • Мнения: 8 917
Аз все още се въздържам Peace

# 7
  • Мнения: 4 621
Аз не бих рискувала. Има всякакви болести по животните.
Peace

# 8
  • Мнения: 335
И аз до скоро се страхувах да давам домашно,но след като пуснах тема тук и повечето ми казаха че след като е кипнато няма проблем да се дава,реших да дам.Давала съм и досега 3-4 пъти,но тя не обича много,много прясното мляко.Млякото което купуваме от магазина също е от домашни крави  Wink

# 9
  • Мнения: 2 865
Няма проблем, трябва да го сваряваш много добре, не само да кипне а да го оставиш да поври поне пет-десет минути на много слаб огън.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз съм давала домашно мляко,но все си имам едно наум Rolling EyesСварявам го добре,оставям га да поври повече и така го давам.Малкия го харесва много Wink

# 11
  • Мнения: 5 362
Няма проблем, трябва да го сваряваш много добре, не само да кипне а да го оставиш да поври поне пет-десет минути на много слаб огън.
Peace

# 12
  • Мнения: 332
   Мамчета,нали от магазина пак е домашно,изкупува се от селата и после вие го купувате #Crazy И мога да ви кажа,че когато се купи от човек или го донесе баба е много по сигурно,че детето ви ще е зздраво!Аз съм била свидетел как се отнася и съхранява "чисто"мляко от селата.Виждала съм котки да пият ,качили се на кофите с мляко,Виждала съм изпражнения в "чистото" мляко,да не говорим за косми и козина от животното.Разрежда се с  вода и т.н. и т.н.
   Не бих Рискувала да дам на детето си "чисто" мляко от магазина.По добре да си взема от дядото дето всяка сутрин е до блока.Мирна ти главица   bouquet

# 13
  • Мнения: 3 360
Като се свари какъв е проблема?

# 14
  • Мнения: 27 524
Може, ако си сигурна в чистотата и хората, които го продават.

Общи условия

Активация на акаунт