Относно кашите?

  • 303
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте мами,

Искам да въведа на моя беб различни видове зърнени култури....(още не съм въвела глутена), досега съм давала все от готовите каши: оризова, царевична и елда - всичките безмлечни и безглутенови. Сега ми се ще да въведа например просо - то пак е безглутеново и други подобни, но досега не съм срещала такива еднокомпонентни каши... всичките са или с 4 или с 8 зърнени..... е, как да въведа всички едновременно ли... ами ако нещо не му понесе как да разбера от кое от 8-те например съставки? Моля споделете опит!

# 1
  • Мнения: 285
Никоя ли не дава кашички, бе майчета? feeding

# 2
  • Мнения: 236
Еднокомпонентни каши почти няма на пазара, ако искаш можеш ти да си ги правиш. Аз не съм правила, а тези с многото ги въвеждах, като първия ден дадох 1 лъжичка, втория 2 лъжички и т.н., както се въвежда. Имах късмет да не е алергична, а за глутена аз го въведох  в 8 месец.

# 3
  • Мнения: 3 521
Различните "зърна" в същност не са с толкова ранообразен белтъчен състав, че да се налага разделеното им въвеждане, особено, ако става дума за несъдържащите глутен, комбинирани каши Wink.
Дай глутен първоначално самостоятелно, и ако няма реакция можеш спокойно да предложиш от 4, 7, 8-зърнените каши.
За протокола аз го въведох някъде около 10ти месец.

Общи условия

Активация на акаунт