Живота е скапан

  • 6 726
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Преди малко моя комшия под нас се застреля Cry
Полиция,следователи и много плач.
Какво е подтикнало този мъж на 47години да посегне на живота си.
Да остави две деца и жена си да страдат толкова много.
Много ми е тъжко и толко,ва страдам,а семейството му направо незнам как ще живее.
Пускам темата да помислим заено какво може да накара един млад човек да посегне на живота си .

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Лошо.
Утре ще разбереш от новините какво е станало.

# 2
  • Мнения: 423
Преди малко моя комшия под нас се застреля Cry
Полиция,следователи и много плач.
Какво е подтикнало този мъж на 47години да посегне на живота си.
Да остави две деца и жена си да страдат толкова много.
Много ми е тъжко и толко,ва страдам,а семейството му направо незнам как ще живее.
Пускам темата да помислим заено какво може да накара един млад човек да посегне на живота си .

Ами незнам честно да ти кажа, особено щом си има и семейство newsm78. Може би си е имал проблеми и то сериозни за да предприеме такава крачка, но не го разбирам честно казано, да оставиш две деца без баща завинаги направо ме потресе. С психиката как е бил този мъж?

# 3
  • Мнения: 750
И аз не знам....
И моят комшия преди 3 год. ско4и от 14 етаж!
Аз живеех на 13-ят...Бях в кухнята,когато той ско4и от тяхната кухня,направо през стъклото....Тъкмо си пушех и гледах през прозореца когато тялото му се блъсна в моят прозорец...Беше ужасно....После месец не можех да спя спокойно....
Та и аз не знам кое накара 38 год. мъж семеен с дете да ско4и през 14-ят етаж.... Thinking
Ох,как ми припомни сега за този слу4ай.... Tired

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Преди година,
приятел на мъжа ми (на 24г) се застреля, заради 16-годишна...  Tired

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 572
И аз не знам....
И моят комшия преди 3 год. ско4и от 14 етаж!
Аз живеех на 13-ят...Бях в кухнята,когато той ско4и от тяхната кухня,направо през стъклото....Тъкмо си пушех и гледах през прозореца когато тялото му се блъсна в моят прозорец...Беше ужасно....После месец не можех да спя спокойно....
Та и аз не знам кое накара 38 год. мъж семеен с дете да ско4и през 14-ят етаж.... Thinking
Ох,как ми припомни сега за този слу4ай.... Tired

 Shocked
Абе жена, на теб верно ти се случват нон-стоп откачени неща....

Но...човешката психика наистина е нещо много крехко- не се знае на кого и в какъв момент може да го сполети срив и последствията да са такива.  Confused

# 6
  • Мнения: 43
 Човек не знае какво ще му поднесе живота. Жалко за живите, които ще трябва да живеят с болката smile3528

# 7
  • Мнения: 1 172
Липсата на подкрепа - най-вече липсата на близки хора, с които да коментира проблемите си и това, че да посещаваш  психоаналитик в Бг все още не е популярно.

Не е нужно да му е скапан живота, достатъчно е в конкретен момент да му се струва така, и да няма кой да му даде друга гледна точка, за да посегне на живота си.

Пазете приятелите си!

# 8
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Безизходица! това е отговорът - много борчове, много мъка, незнание как да се оправи с живота.За изхода от това състояние са нужни двама - и мъжът и жената, ако някога ми се случи нещо такова/не дай си Боже !!!!!!!!/ще мисля че аз съмвиновна!

# 9
  • Мнения: 3 622
Жалко за човека  Sad Само той си знае какво му е било

# 10
  • Мнения: 2 035
Живота не е скапан, живота е прекрасен!...Живота е такъв, какъвто човек сам си го направи...
Жалко за човека и Бог да го прости!  Tired
Това което е направил е слабост...това е най лесния начин да избягаш от трудностите и то сам, а трябвало е да мисли и за останалите....
Защото колелото на живота се върти и след всяко падение следва победа...Колко е прекрасно, когато успееш да излезеш от дупката, от калта и колелото се врътне отново стремглаво на горе!
Дано съпругата му намери сили и завърти колелото на техния живот стремглаво нагоре...и да успее да съхрани психиката на дечицата им  Praynig

# 11
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Сетих се за една случка от моя живот. Първа братовчедка на мъжът ми беше женена за по-възрастен мъж от нея.Т ой имаше 2 деца от предишен брак и 1 от нея. Живееха на село- недоимък, проблеми, тя млада  той се заробил с животни и ниви и ... нокроя се обеси като преди сидмица и бил казал да си живее живота. Сега тя е омъжена повторно, има близнаци, завърши висше образование, има апартамент в град и не се чуди какво ще яде, ако не си го произведе/така, че всяко зло за добро/.
Бог да го прости човека, но явно той е намерил решението за себе си!

# 12
  • Мнения: 1 568
Еееех,защо така........... Sad  лоша работа,помагайте си хора! Подкрепяйте се,нека не съдим никого,нека прощаваме,нека бъдем близки......... Sad

# 13
  • Мнения: 176
Има [b]пълнолуние[/b] и това е най-предпочитаното време от самоубийците!!! Есента и пролетта също са сезоните с най-чести такив аслучаи. тежко и горко на жена му и децата му. Винаги съм се замислям докато оплакват или жалят някой умрял. Дано не се случва разбира се рано,2 а в дълбока старост... Ами живия, този който остава без другарче и сам, сам. Той е за оплакване. Самоубиеца наистина бяга от проблемите, с които оставя да се справя семейството му. Виж ако е болен човек,, тогава нищо не може да се каже, може са е искал да избави близките си, но то си е трагедия. Да ни пази Господ от болести! С другите проблеми все някак ще се преборим или просто ще отминат. 

# 14
  • Мнения: 1 942
Много хора живеят в тихо отчаяние, дори и да са финансово добре и семействата им да изглеждат наред. Никой не знае какво става в душата на другия ... Съдба  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт