за или против брака

  • 8 285
  • 209
  •   1
Отговори
здравейте , момичета  !  Какво  мислите  за  брака - необходим  ли  е  според  вас ? не  говоря   за  голяма  сватба , тя вече  е  въпрос  на  финансова  възможност .    променя  ли  нещо  подписа  или  е  същото  като да живееш  без  брак 

# 1
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Аз съм ЗА брака!!! С двете си  ръце. Тези, които разправят, че с един подпис нищо не се променя просто или не са им предлагали брак или имат какво да губят ако го сключат с евентуално неподходящия човек. Аз съм за бак и за сватба, колкото и старомодно да звучи.Жената иска да бъде първо булка и после майка/ може и обратното Laughing/В момента съм на 32 г омъжих се на 23 и имахме чудесна малка сватба - и аз бях булка с бяла рокля и т.н и т.н. просто е чудесно преживяване. А и съпругът ми се промени след подписа - доста по-вече слуша! Laughing

# 2
  • Мнения: 176
И аз съм ЗА брака. Живяхме две години преди да подпишем. След още две години се роди бебчето ни, планирано. Не съм била булка, нямаше сватба, бяла рокля и т.н. Не бях казала на нашите. За бяла рокля не съм мечтала. Нямахме и златни халки, използвахме сребърни, които си бяхме кили просто така преди година. И двамата не работехме, нямахме пари за празник.
Бях твърдо решила, че ако не съм убедена, че с  този мъж може да остана докрай, просто няма да се женя. Бракът не ми е бил фикс идея.
Нищо не се промени след като подписахме в нашите отношения. Но, отношението на околните към нас се промени много, а това не съм го очаквала. Възприемаха ни вече по-сериозно. Това ме учуди и даже не мога да кажа дали ми харесва или не. Важното е двамата да се разбирате. И при брака, ако решиш можеш да си тръгнеш, и колко хора го правят-повечето.  Мечтите за сватба и бяла рокля са в света на фантазиите, а суровата реалност е малко по-друга. Жената има нужда от СИГУРНОСТ, за да отгежда децата си. Колкото и да сме еманципирани и да работим наравно с мъжете отглеждането на детето ляга на плещите на жената. Законът е направен да защитава интересите на децата  не случайно. ПРи развод мъжът винаги "издухва супата", относно децата.

# 3
  • Мнения: 67
Щастливо омъжена от 16 години. Сватбата и подписа поне при нас не промениха нищо. Бях убедена, че това е точния човек. Ако времената през 92 години бяха както сега - изобщо не виждам смисъл да се подписва и разни такива формалности.

# 4
  • Мнения: 3 537
Аз съм ЗА брака!!! С двете си  ръце. Тези, които разправят, че с един подпис нищо не се променя просто или не са им предлагали брак или имат какво да губят ако го сключат с евентуално неподходящия човек. Аз съм за бак и за сватба, колкото и старомодно да звучи.Жената иска да бъде първо булка и после майка/ може и обратното Laughing/В момента съм на 32 г омъжих се на 23 и имахме чудесна малка сватба - и аз бях булка с бяла рокля и т.н и т.н. просто е чудесно преживяване. А и съпругът ми се промени след подписа - доста по-вече слуша! Laughing
bowuu И аз съм на същото мнение!

# 5
  • Мнения: 24
Здравейте !
Не съм против брака , но лично аз от 11 години живея с бащата на детето си без брак и не виждам необходимост от такъв.

# 6
  • Мнения: 423
Не отричам брака като институция, но при положение, че вече е прието и все повече хора предпочитат да живеят на семейни начала за мен е по-добрия вариант, та дори и да имат деца както е в моя случай. За мен този вид взаимоотношения са най-чисти, тъй като се знае, че живеем заедно, защото и двамата го искаме, няма задни мисли като например това, че като си съпруга след евентуален развод ще получиш половината от придобитото по време на брака, ако не вървят нещата много по-лесно всеки поема своя път, отколкото когато има брак, а относно децата подписът съм напълно сигурна, че не прави един мъж по-отговорен баща. И при това положение не виждам смисъл от някакъв подпис в гражданското, много по-важно е какво си обещавате един на друг и за какво мечтаете двамата.

# 7
  • Мнения: 533
Налага ми се да попълвам доста често някакви декларации където за мое учудване вече има графа /съжителство без брак/.Била съм и семейна  ,а сега живея с половинката без подпис.Въпрос на избор е.

# 8
  • Мнения: 393
Абе след развода и аз си казвах''НИКОГА ВЕЧЕ!!!'',ама ето че другата неделя ще подпишем с приятеля ми Mr. GreenИ ще го направим,както и за детето(за да не се доказват после некакви глупости),така и за нас-в израз на доверието към този човек и вярата си ,че ще останем заедно:)Голяма сватба няма да има-малко тържество с най-близките,а после ще идем някъде далече само двамата(е,малко сме трима... Joy)

 Така че при  мен май има два гласа ЗА Mr. Green(два пъти...)

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 09:36 от juleto18

# 9
  • Мнения: 1 672
аз съм ЗА брака!!!

# 10
  • Мнения: X
newsm10 ЗАnewsm10
                       

# 11
  • Мнения: 3 423
здравейте , момичета  !  Какво  мислите  за  брака - необходим  ли  е  според  вас ? не  говоря   за  голяма  сватба , тя вече  е  въпрос  на  финансова  възможност .    променя  ли  нещо  подписа  или  е  същото  като да живееш  без  брак 

За брака съм в случаите, когато трябва
да се омекотят проблеми с бюрокрацията.
При минаване на граници с дете е добре
майката да носи едно и също фамилно име
с детето, не се налагат допълнителни питания,
чие е въпросното дете. Освен това при сключен
брак данъците значително намаляват, може би
и в България е така. Заеми, лизинги, мизинги и
други такива също стават по-леки за уреждане,
ако ползвателят е семеен. Бракът е чиста сделка.
Ако обаче ти е по-изгодно да не си семеен, не се жени.
Като изключим бюрокрацията, подписът нищо не мени.

# 12
  • Мнения: 1 800
Досега писах и видях ,че Лиска го е написала и за мен Laughing. Така е и при нас Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 4 585
 Опредено За  Peace

# 14
  • Мнения: 423
здравейте , момичета  !  Какво  мислите  за  брака - необходим  ли  е  според  вас ? не  говоря   за  голяма  сватба , тя вече  е  въпрос  на  финансова  възможност .    променя  ли  нещо  подписа  или  е  същото  като да живееш  без  брак 

За брака съм в случаите, когато трябва
да се омекотят проблеми с бюрокрацията.
При минаване на граници с дете е добре
майката да носи едно и също фамилно име
с детето, не се налагат допълнителни питания,
чие е въпросното дете. Освен това при сключен
брак данъците значително намаляват, може би
и в България е така. Заеми, лизинги, мизинги и
други такива също стават по-леки за уреждане,
ако ползвателят е семеен. Бракът е чиста сделка.
Ако обаче ти е по-изгодно да не си семеен, не се жени.
Като изключим бюрокрацията, подписът нищо не мени.
Да, така е! Но точно това не ми харесва като дума за съвместно съжителство - "сделка".

Общи условия

Активация на акаунт