Помощ проблем с градината и напишкването!!!

  • 1 098
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мами,
имам проблем с градината. Sad
Малкия е на почти 3 години но на обед все още се напишква / не винаги, но често/. Питаха ме в градината, дали го прави и аз като им казах, те отказаха да го вземат. Казаха ми, че няма кой да се занимава с памперси и че мога да го заведа когато спре да се напишква. Казах им също, че работя и нямам възможност да си стоя в къщи, но техния отговор беше - такъв е правилника. Опитах да им предложа други варианти, но без резултат. Става въпрос само за следобедния сън, инъче си ходи с гащи.
Та моля пишете ми:
- вашите градини имат ли такива изисквания?
- кой решава какъв е правилника, директорката или е един навсякъде?
- някой друг имал ли е такива проблеми и как ги решихте?
Извинявам се видях, че подобни теми са дискутирани и преди, но най вече искам да знам имат ли право да се държат така и ако не към кого мога да се обърна защото ще си изгубя работата!

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 00:36 от steelfirebabe

# 1
Аз като съм ходил на детска градина, също съм имал същия проблем, но са ме взели.

# 2
  • Мнения: 5 468
Ами то не е казано, че някое отдавна ходещо с гащи дете, няма да се напикае при следобедния сън в градината... newsm78 Моето е на 3 г. и 7 м. и е без памперс от 2 годишна, но няма гаранция, че няма да се напикае някой път, като спи там... дано не се случва, защото ще го усети, като голямо унижение, но все пак, не бих го изключила на 100%.
Но с памперс - да... в градината не съм чула, да има деца с памперси и не е редно..., според мен.
Но тук влизат възпитатели, педагози... те ще ти дадат верният отговор.

# 3
  • Мнения: 9
Но с памперс - да... в градината не съм чула, да има деца с памперси и не е редно..., според мен.
Но тук влизат възпитатели, педагози... те ще ти дадат верният отговор.
Памперса е само за спане, през другото време си ходи с гащи и си казва. На приятелки децата /връстници на моето/ също спят със памперси, но само едно е на градина и там нямат проблеми с учителките и леличките.

# 4
  • Мнения: 5 468
Ами ако е приет в градината, не знам, как така няма да го вземат после.
При нас изкараха списъците с приетите деца и на определена от тях дата взехме да ги водим. Никой не ни е питал аз особеностите им... И ако бях казала нещо подобно, никой нямаше право да ми върне детето, защото беше прието в тази градина, имаше си номер и по всички правила има право да посещава тази ДГ.
Твоето също.

# 5
  • Мнения: 505
Не може ли за следобедния сън да му подсигуриш т.нар. памперс-гащи. Те са с ластик и без лепенки, детето само ще може да ги обува преди сън  - т.е. госпожите няма да са ангажирани с него Peace Не мисля че трябва да им се обясняваш много-много в градината, казваш "Следобед детето спи с това!" връчваш им гащите и си отстояваш правата. ти директно с директора ли разговаряше?

# 6
  • Мнения: 7 831
По принцип в правилниците на градините ясно е написано, че децата трябва да са без памперси и че се ходи на тоалетна, няма гърнета. В крайна сметка като си подавала документи за градината е трябвало да знаеш какви са правилата, не виждам на кого искаш да се оплачеш и от какво. Има си правила и те са такива.
Това не значи, че децата в първа група и не само, не се напишкват след обяд и не само. Дани се напишкваше доста първия месец като тръгна, явно от стрес, но не е бил с памперс! Това с памперса според мен изобщо не е добра идея, повечето деца смятат, че с памперс са само бебетата, при махането им повечето родители, включително и аз, сме им го втълпявали  Embarassed , така че няма да направиш добро на детето си ако настоиш да го ползва. По-добре да е с гащи и понякога да се изпуска в леглото.
Успех в избора.

# 7
  • Мнения: 9
Не може ли за следобедния сън да му подсигуриш т.нар. памперс-гащи. Те са с ластик и без лепенки, детето само ще може да ги обува преди сън  - т.е. госпожите няма да са ангажирани с него Peace Не мисля че трябва да им се обясняваш много-много в градината, казваш "Следобед детето спи с това!" връчваш им гащите и си отстояваш правата. ти директно с директора ли разговаряше?
И това им предложих, дори го научих сам да си ги слага.  А за говоренето - с всички говорих. Първо медицинската сестра го каза, после директорката, и накрая една от учителките му. 

# 8
  • Мнения: 9
По принцип в правилниците на градините ясно е написано, че децата трябва да са без памперси и че се ходи на тоалетна, няма гърнета. В крайна сметка като си подавала документи за градината е трябвало да знаеш какви са правилата, не виждам на кого искаш да се оплачеш и от какво. Има си правила и те са такива.
Това не значи, че децата в първа група и не само, не се напишкват след обяд и не само. Дани се напишкваше доста първия месец като тръгна, явно от стрес, но не е бил с памперс! Това с памперса според мен изобщо не е добра идея, повечето деца смятат, че с памперс са само бебетата, при махането им повечето родители, включително и аз, сме им го втълпявали  Embarassed , така че няма да направиш добро на детето си ако настоиш да го ползва. По-добре да е с гащи и понякога да се изпуска в леглото.
Успех в избора.
Права си за правилата, той доста време нямаше проблеми с това. Но го заведох на санаториум и там се почна...

А за напикаването в градината - знам че ма много деца им се случва, но гледах дюшеците им - едни тънки и от плат и се чудех какво ги правят ако са напикани??? Затова им предложих да опитаме да го  пусна, но да сложим под чаршафа от еднократните попивателни... пак нищо.

В блока има още 3 деца записани в същата градина, едното са го приели /пак с памперс/ след много разправии и доколкото разбрах оплакване в общината. Едно е отписано след като ходи 1 седмица и сега е в частна градина а за последното знам че временно в къщи, но не знам защо. Аз не искам да се оплаквам никъде по принцип, защото не съм сигурна дали после няма да се отрази на отношението им към малкия

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 11:15 от steelfirebabe

# 9
  • Мнения: 17 402
Дъщеря ми в първа група се напикаваше всеки ден на обяд( често се и наакваше като бонус). Така и не разбрахме причината. Говорихме с учителките и я вдигаха малко след като са легнали, за да се изпиша. НЯмаше особен резултат. ЗА пампрес и дума не сме отваряли, има правила и трябва да се спазват. Осигурявах повече резервни дрехи и така. ТА, не е само твоето дете с този проблем, ще отмине, но те съветвам да не му слагаш памперс и д ане правиш проблеми от това Peace Предполагам, имали с апредвид, че не допускат деца с памперси, а не, че изобщо няма да го вземат...

# 10
  • Мнения: 9
Дъщеря ми в първа група се напикаваше всеки ден на обяд( често се и наакваше като бонус). Така и не разбрахме причината. Говорихме с учителките и я вдигаха малко след като са легнали, за да се изпиша. НЯмаше особен резултат. ЗА пампрес и дума не сме отваряли, има правила и трябва да се спазват. Осигурявах повече резервни дрехи и така. ТА, не е само твоето дете с този проблем, ще отмине, но те съветвам да не му слагаш памперс и д ане правиш проблеми от това Peace Предполагам, имали с апредвид, че не допускат деца с памперси, а не, че изобщо няма да го вземат...
Не, казаха като спре да се напикава на обяд, тогава да го заведа... и за това се притеснявам.

# 11
  • Мнения: 17 402
 НЯмат право да откажат, не случайно предупреждават всички родители винаги да осигуряват резервни дрехи, особено в 1-ва група.
В групата на дъщеря ми напиканите дюшеци ги иазкарваха навън. Питала съм я, като се напиша къде ляга посля. Каза: на друго легло.

# 12
  • Мнения: 2 556
Каква е тази градина не знам. В нашата изобщо никога не са ми правили проблем, напротив, даже винаги преди сън водеха дтеето до тоалетната и така риска от напишкване беше сведен до минимум. Случвало се е около 2-3 пъти в месеца. А забележка не са ми правили никога, напротив, постоянно ме успокояваха, че се случва и ще мине с времето.

И последно - относно правилника и спазването му - излиза, че децата, които са склонни да се напишкват не трябва да ходят изобщо на градина ли?? Е, добре че съм попаднала на свестни хора, а не спазващи правилата на всяка цена.

# 13
  • Мнения: 822
Ох и аз като малка имах такъв проблем  Embarassed! Затова сега мразя яслите и детските градини - отношението на лелите беше много унизително. И проблемът ми продължи до 4 - ти клас.
Ако проблемът не е здравословен, а се дължи на стрес, защо не отложите посещението на домчето? С това отвратително отношение едва ли детенцето ще се чувства добре? Уж са детско заведение, занимават се с отглеждане и възпитание на малки дечица, а отказват да се погрижат за хигиената им, още повече, че начуркването не е изключение в тази възраст  newsm78 ?!

# 14
  • Мнения: 9
Каква е тази градина не знам. В нашата изобщо никога не са ми правили проблем, напротив, даже винаги преди сън водеха дтеето до тоалетната и така риска от напишкване беше сведен до минимум. Случвало се е около 2-3 пъти в месеца. А забележка не са ми правили никога, напротив, постоянно ме успокояваха, че се случва и ще мине с времето.

И последно - относно правилника и спазването му - излиза, че децата, които са склонни да се напишкват не трябва да ходят изобщо на градина ли?? Е, добре че съм попаднала на свестни хора, а не спазващи правилата на всяка цена.
Ами явно в тази градина е така. Смятам в понеделник пак да говоря с тях и ако пак откажат ще проверя дали в някой от частните все още има място.
Исках само да знам дали имат право така да се държат... Какво става с майките които не могат да си позволят частна градина???
И къде е този правилник??? Кой го измисля? Някой знае ли?

Общи условия

Активация на акаунт