Помогнете ми този път за радиаторите

  • 21 393
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Намерих страхотна информация тук до сега  Grinning За това отново се обръщам към вас  Grinning
Сега търсим радиатори. Ако може да ме ориентирате във фирмите, които се занимават с това, тарифи и ако има други специфики по избора на радиатори.

Благодаря предварително  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 492
Ние си купихме алуминиеви радиатори на Ерато - цветни. Аз си избрах инокс. Монтирахме ги скоро обаче и не знам как ще се държат през зимният период Simple Smile http://web.erato.bg/product/al_radiatori_bg.html

# 2
  • Мнения: 25 571
Нашите са стоманени, словенски или словашки, не помня. Загряват малко по-бавно от алуминиевите, но топлят повече и задържат по-дълго време топлината. Като цена бяха наполовина на алуминиевите.
Изглеждат нещо подобно:
    

# 3
  • София
  • Мнения: 4 020
Точно мислех да пускам такава тема. Записвам се да я следя  Peace .

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Останах доволна от: http://dekart-99.com/

# 5
  • Мнения: 3 360
Ето такива са нашите,но не мога сега да кажа на коя фирма са Embarassed/ако искаш на ЛС по-късно?/Много бързо започват да отдават топлина-доволни сме Peace

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 14:44 от tutti

# 6
  • Мнения: 1 883
Ето такива са нашите,но не мога сега да кажа на коя фирма са Embarassed/ако искаш на ЛС по-късно?/Много бързо започват да отдават топлина-доволни сме Peace

Нашите са същите

# 7
  • Мнения: 78
и аз се записвам че точно това ме мъчи в момента

# 8
  • Мнения: 1 152
Нашите са такива. Малко трудно се почистват.
http://www.maket.bg/products.php?category=1&product=1&lang=bg

# 9
  • Мнения: 218
във въпроса ти не виждам нищо конкретно...

зависи много дали сте в къща, апартамент или друго.. ако се уточниш конкретно за къде са радиаторите - ще помогна...

като за начало - алуминиевите са с по-добър дизайн, по-леки са, и не на последно място - едно ребро има вместимост около 0.200 л. вода..... това за вместимостта на вода има значение, защото ако сте в къща и се отоплявате само вие, ако сте с панелни / ламаринени / радиатори вместо с алуминиеви ще ви излезе около 1/2 по-евтино да ги купите, но за еднакви киловати мощност вместимостта на  ламаринените около 2 пъти повече вода... т.е. ще затопляте 2 пъти повече вода, а от това - къщата ще се затопля по-бавно...

в сравнение с другите радиатори са най-добри по всички показатели, но и най-скъпи. 

п.п. не вярвай на приказки от сорта - чугунените по-бавно изстиват - всички изстиват едновременно, но ако знаеш колко са тежки чугунените.....  #Crazy

# 10
  • Мнения: 10 568
Миналата седмица си купихме от складовете на Сточна гара - след кръговото в посока Хаджи Димитър. Имаше промоция на италиански алуминиеви - 10 ребра, с всички части и джвъчки за 195лв.

# 11
  • Мнения: 25 571

в сравнение с другите радиатори са най-добри по всички показатели, но и най-скъпи. 


По кои всички показатели?

От лични наблюдения върху два еднакви апартамента (нашият и на съседите), с еднаква площ, с една и съща камина, но с различни радиатори, се оказа, че стоманените наистина топлят повече и задържат по-дълго време водата топла. Т.е., ако камината гори до 22 часа, на сутринта нашите са още топли, техните - студени. Те палят камината още от сутринта, нашата - най-рано на обед.

# 12
  • Мнения: 218
зависи какво палят - свещ или дърва  Mr. Green за отоплението на два еднакви апартамента (нашият и на съседите), с еднаква площ оказват влияние много фактори - изложение, изолация, дограма, съседи...

може и да са еднакви два апартамента, но единия да няма съседи отдолу, да е със стара дограма, без изолация, а в другия "еднакъв" апартамент да са сменили дограмата и да е със саниране, а под него да гледат бебе и постоянно да бумти печка на дърва, като комина минава и затопля горния апартамент...

ето ти един пример за два "еднакви" апартамента...

другото - трябва да сравниш киловатите на вашите радиатори и тези на комшиите, да не излезе, че техните са смятани като е гледано в тавана... инсталацията също зависи кой и как я е правил....
 

то е най-лесно да се каже - ние тъй, пък комшиите иначе....

# 13
  • Мнения: 455
Ето такива са нашите,но не мога сега да кажа на коя фирма са Embarassed/ако искаш на ЛС по-късно?/Много бързо започват да отдават топлина-доволни сме Peace
И нашите са такива. Италиански, но и аз не мога да кажа марката. Не сме ги изпробвали все още защото инсталацията е правена това лято, за съжаление.

# 14
  • Мнения: 25 571
другото - трябва да сравниш киловатите на вашите радиатори и тези на комшиите, да не излезе, че техните са смятани като е гледано в тавана... инсталацията също зависи кой и как я е правил....
 

то е най-лесно да се каже - ние тъй, пък комшиите иначе....

Абе, човек, не можеш ли да четеш?  Laughing
Казах, една и съща камина, т.е. един и същи модел, с една и съща мощност, едни и същи дърва. Апартаментите са съседни, с една и съща площ, общи стени, останалите са външни, последен етаж. С дървена дограма, без външни изолации... Разликата е само, че техните тераси са остъклени, а нашите - не.  Mr. Green
Самият ни съсед се ядосваше, че когато правеха тяхната система, още не бяха пуснали като нашите радиатори в магазините. А че у нас е по-топло, твърдят те, не ние. Е, и термометрите.  Laughing
Естествено, това, което казвам не може да важи за навсякъде. Твърдя това, което лично установявам.

ПП Между другото, когато купувахме радиаторите и се чудехме дали да са стоманени или алуминиеви, самият търговец ни заяви, че на запад никой не ползвал алуминиеви радиатори. Само чугунени или стоманени. Същите като нашите се използвали в масовото строителство в Германия. Дали е така, не мога да знам. Само повтарям това, което ни беше казано.

Общи условия

Активация на акаунт