Уголемен лимфен възел

  • 1 043
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Здравейте,
Дъщеря ми(3 годишна)от преди две седмици има уголемен лимфен възел на вратлето от дясната страна,с диаметър около 2 см,меко на пипане.Миналата седмица я водих при личния лекар,правихме пълни кръвни изследвания-всички показатели са в нормата,само утайката е завишена-27.Доктора каза,че има огнище някъде(но видимо е здрава) и затова й изписа антибиотик ЦЕФЗИЛ,за 6 дни през 12 часа.Днес е пети ден от приема на антибиотика,а лимфния възел не намалява.
Та имам няколко въпроса:Имам ли повод за притеснения?От какво се появява този лимфен възел(като личния лекар ме успокой,че не е нещо неличимо,след като кръвните показатели са добри)?Защо не се повлиява от антибиотика?До колко трябва да очаквам да се свие този възел?Какви други изследвания могат да се направят за да се установи причинителя?И към какъв специалист да се насоча евентуално,ако личния лекар не може да се справи с това(дори ако можете да ми дадете име и координати на такива специалисти)?
Предварително ви благодаря за съдействието!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! най-вероятно не е нещо сериозно, но за Ваше успокоение се консултирайте с детски хематолог. Напр. доц. Константинов в ИСУЛ там се намира детската хематология.

Общи условия

Активация на акаунт