Никнене на зъбки на бебе на 6 месеца.

  • 2 800
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 675
Здравейте.Имам момиченце на 6 месеца.Когато бяхме в края на 5-тия месец ни изникнаха едновременно и двете долни зъбчета.След 1 седмица ни изникна горното ляво зъбче,след около 2 седмици ни изникна и четвърто зъбче отдолу.А вчера забелязах че ни е избило и горното зъбче отгоре.До тук зъбките са 5.Притеснява ме това,че за толкова кратък пероид от време( за 1 месец) ни избиха толкова много зъби.А сме само на 6 месеца.Много бебета на тази възраст нямат все още зъби,или имат 1-2 зъбчета.Моля ви,пишете при вас в какъв период от време избиваха зъбчетата?Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 335
Нашето първо зъбче изби на 7 месеца и за едни месец имахме 8 зъба  Mr. Green Няма за какво да се притесняваш,щом са тръгнали не можеш да ги спреш  Wink Аз даже се радвах че избиха така набързо,защото два месеца имаше спокойствие,докато не започнаха следващите.

# 2
  • Мнения: 6 164
Щом избиват безпроблемно, няма како да се притесняваш. Друго си е да ти вдига температура, да прави отит и да пищи по цяла нощ... ooooh!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не знам за какво се притесняваш. При всяко дете си избиват различно. Има деца, които на 3 месеца вече имат зъбки и такива, които на 1 година нямат нито едно. На дъщеря ми първите зъбки и избиха на 8 месеца. За количеството-наведнъж излязоха 4.

# 4
  • Мнения: 1 371
Моето бебе все още няма. Но пък на моя позната, бебето й е вече с три зъба, изкарали на 46-47 му ден.  Grinning При всеки различно.

# 5
  • Мнения: 32
На моя син първите 2 изникнаха на 4 месеца и половина,на 7 месеца имахме 8,а имаше деца на неговата възраст,които нямаха нито 1.Синът ми вече е на 3 години и половина и нямаме никакъв проблем,така че спокойно.Още повече,че доколкото разбирам нямате проблем и с никненето,дано така да ви изникнат и другите Simple Smile

# 6
  • Мнения: 73
Първите две зъбчета изникнаха на 5 месеца и на 7 месеца имаме 8 зъба.

# 7
  • Мнения: 675
Благодаря ви момичета,че пишете.Притесни ме това,че наведнъж ни избиха много зъбки.Температура не сме вдигали,но имаме вечери в които се будим доста често и плачем.Преди никненето на всяко от зъбчетата наблюдавам следните неща-зачервено дупе,запек,закашляне,лигавене,раздразнителност,липса на апетит..Но знам,че това е нормално.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 248
Тъкмо си мислех да пускам тема с абсолютно същия въпрос и притеснение. Защото на сина ми му се показаха двата долни зъба, а сега ми се струва че са тръгнали и горните, той е ужасно неспокоен, нощес се е будил почти през час Sad И се притесих, че както е тръгнало, за около месец ще му покарат 4 зъба, дали не е много.

Но както чета, май си е в реда на нещата, защото колкото бебешоци, толкова и зъбни ситуации Mr. Green

# 9
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Защо изобщо се притесняваш и търсиш под вола теле Naughty,радвай се че си имате толкова зъбчета и няма нищо ненормално в това Peace.Дъщеря ми е на почти 9 месеца и едва сега и излиза първо зъбче,а на моя позната детенцето и на 1 годинка все още нямаше нито един зъб Tired.Всички деца не са еднакви

# 10
  • Мнения: 3 695
Защо изобщо се притесняваш и търсиш под вола теле Naughty,радвай се че си имате толкова зъбчета и няма нищо ненормално в това Peace.
  Peace

# 11
  • Мнения: 5 362
На Калина зъбите избиха също толкова бързо,даже имахме зъб на малко преди 5 мес. възраст.
Не виждам някакъв проблем в това Thinking
Не се притеснявай-нека си избиват,бързо и безпроблемно Peace

# 12
  • Мнения: 675
Момичета, благодаря ви че пишете.Моята дъщеричка е на 6 месеца и половина и има 6 зъба-3 отгоре и 3 отдолу.Консултирах се с личната си лекарка(една от добрите педиатърки във Варна) и тя ни изписа едни капки Зимафлуор,които трябвало да давам много дълго време,за да нямало детето кариеси след време.Направо побеснях.Нямам намерение да ги давам.Не искам да си тъпча детето с химия.Дано да не се и налага.Като са тръгнали зъбките да си излизат,да си излизат.Виждам,че при всяко дете е строго индивидуално.

# 13
  • до канала
  • Мнения: 518
Започнаха да никнат на 5м. за 20 дни 8 зъба Mr. Green.Сега започват пак дотук един предкътник един кучешки и още 3 до няколко дни и това е от една седмица насам.Бързо и лесно Whistling
  Само можеш да се радваш ,че толкова бързо ви никнат зъбите.Аз поне съм радостна от този факт.

# 14
  • Мнения: 8 917
Няма за какво да се притесняваш Peace

Общи условия

Активация на акаунт