Хидрамнион

  • 2 183
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Момичета много  Ви моля помогнете.
Сестра ми е в 22 седмица с близнаци и докторите
казаха, че стомаха и е голям като бременна в 8-ми месец.
След това сложиха диагноза "Хидрамнион" и на двата плода със съмнение за
аномалия на едното дете в пикочния мехур
Сега ще се наложат много нови изследвания.
На нея много и тежи стомаха почти не може да се движи.
Много Ви моля ако можете да ми дадете информация.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
съжалявам мила,дано има някакъв шанс за сестра ти и бебетата.
 Аз загубих моите близнаци в 20-та седмица.Моят корем също беше много голям за седмиците и околоплодните води бяха много повече от нормалните.Болки в корема не съм имала,само в кръста и ребрата.
 Те двуяйчни или еднояйчни са и с какъв резус фактор е сестра ти.Какво казват лекарите като прогноза?Моля се за тях! Praynig

# 2
  • Мнения: 81
Двуяйчни са едното се знае 4е е моми4енце проблема виждат в неговия пико4ен мехур.
Насочват ни при д-р Мазнейкова в София.
А защо не могат да се спасят?
Извиниме 4е ще бъркам в раната ти, но ти как изгуби твойте де4ица няма ли шанс за спасение.

# 3
  • Мнения: 81
Резус фактора е + АВ+

# 4
  • София
  • Мнения: 3 123
ами мойте бяха еднояйчни и с една плацента,едно се кръвоснабдяваше за сметка на другото и за това.
 Добре е,че при вас са двуяйчни.Мазнейкова също е добра,но специално за близнаци,аз бих препоръчала д-р Димитрова от Майчин Дом,пък и ако всичко се оправи,ще е добре за бебетата да роди там,защото неонатолозите там са много добри.

# 5
  • Мнения: 81
Много ти благодаря.
Задалжително ли е като има хидрамнион децата да са с аномалия?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 123
ами аз не съм лекар,та не съм много запозната,но мисля че не е задължително.Те околоплодните води ли са повече или и стомахчетата на бебетата са пълни с течност?
 Околоплодните води могат да са повече и при гестационен диабет,изследвали ли са кръвна захар?

# 7
  • Мнения: 81
Да кравната захар е в норми.
Но аз за себе си не виждам шанс никкъде не намерих информация
за родени деца с хидрамнион по време на бременноста.
Отчаях се.
Не мога нито да и кажа, а как да я гледам в очите и да я лъжа 4е вси4ко ще е наред
не мога да каза и на родителите ни.
Много се моля поне да стигнем до 7-мия и да се спасят.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 123
съжалявам мила,просто не мога с нищо да ти помогна за съжаление,аз също нямам никаква информация.Само мога да се моля за мъничетата.
 Аз утре мога да попитам моя позната гинеколожка ,но без да знае подробности не знам дали ще може да каже нещо.
 Аз имам някъде телефона на Димитрова,ще го потърся и ще ти пратя на ЛС утре,но той е в МД и може би ще я намериш в понеделник.

# 9
  • Мнения: 81
Благодаря ти много.
Не знам как става, ако се наложи да се махнат да пази Господ.
Дали ще го направят с операция или ще и предизвикат раждане.
Тя много изтрада все е по болници с кървене и болки.
Трудно забременя, годините и са много на 38 е.
Тя няма да може да го понесе да ги изгуби.
Сега и се обадих и за пореден път я излагах, дадох и надежда,
карам я да вярва.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 123
мисля че няма да е с операция за съжаление.При мен предизвикаха раждане със системи.
 Вие не се отчайвайте все пак.Консултирайте се с д-р Димитрова,може и с Мазнейкова и тогава вече ще видите,какво ще се прави.

# 11
  • Мнения: 81
Ще се консултираме ще направим всичко което трябва.
На теб бяха ли ти правили предварително амниоцентеза.
Защото сестрами не е правила.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 123
не,при близнаци ми казаха,че не се прави,защото резултатите не били точни-поне за еднояйчните,за двуяйчни нямам представа-но мисля,че и при тях не се.

# 13
  • Мнения: 81
Лекаря който и водеше косултациите в началото
каза 4е било опасно и направи биохимичен скрининг
резултата е 1:120 което за мен не е добре, но той каза 4е няма
опасност. знам, че резултат под  1:250 значи че има опасност.
Сега лекарите в болницата ни казаха, че амниоцентезата била наложителна и не е опасна.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 123
според мен БСХ е много недостоверен метод,особено за близнаци.Амниоцентезата дава много по-достоверна информация.Ако я прави обаче,трябва да стане възможно най-скоро,защото по принцип се прави до 20-21-ва седмица.За амниото специално д-р Димитрова наистина е много добра,направила е много такива процедури и е много опитна.Но не трябва да отлагате,защото нямате много време.

Общи условия

Активация на акаунт