На екскурзия в Ню Йорк?

  • 2 640
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте, търсих из темите, но не намерих такива за екскурзии в Щатите и по-точно до Ню Йорк. Нямаме приятели там, при които да гостуваме, или които да ни поканят. Рових днес по сайтовете на агенциите и се учудвам, че Щатите почти не се предлагат като дестинация - за сметка на екзотичните места. Ако пък има, те са за някакво абсолютно търчане из 10 американски града за 10 дни.
Та въпросът ми е - ако човек иска да отиде на туризъм в Ню Йорк, дали може да се справи сам с организацията? И в такъв случай какво ще представи в посолството като цел на пътуването (може би резервация в хотел?).
Също така как ви звучи пътуване за Нова година - сигурно ще е голяма лудница, но това не ме плаши - обичам ърбън навалицата.
Знаете ли някоя агенция, която организира индивидуални пътувания - ще звънна през седмицата тук там, но нямах търпение да ви питам и вас.
Мерси!

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 01:23 от queenmabb

# 1
  • Мнения: 13 512
Абсолютно сама можеш да си организираш пътуването. В посолството показваш резервацията за хотел и останалите необходими документи.Сега визи дават лесно.
Ако искаш агенция, провери Трансатлантик. Те са специализирани в екскурзиите и почивките в Северна и Южна Америка. Аз съм пътувала с тях до Бразилия и бях много доволна от организацията им.

# 2
  • Мнения: 2 071
Работя в туристическа агенция, но ще ти кажа, че нямаш нужда от такава за пътуване до Ню Йорк. Освен за резервациите за самолет, разбира се. Хотел можеш да си резервираш и през Интенет - ето в този спахме ние, на разкошно място е и е съвсем приличен- Rockefeller Center Hotel - http://www.hotels.com/property.jsp?property=340280&PSRC=TAZ& … ;zz=1190048353331

# 3
  • София
  • Мнения: 847
Хей, супер, много се радвам, че намерих някой, който е пътувал скоро с цел туризъм. Ние няма да имаме покани, но ме успокоиха, че не е задължително да имаш, за да получиш виза. Като резервирам хотел чрез Инет, какъв документ ще получа за резервацията, за да го представя в посолството?
Благодаря ти и за препоръчания хотел. Звучи добре, но ще огледам и за нещо с по-добри цени, защото на 30 и 31 дек., нощувки на нормална цена по 250 долара, са 500 долара и нагоре. Иначе искаме да сме близо до Таймс скуеър, може би някъде из Midtown East Манхатън.
Благодаря ти много!

# 4
  • Мнения: 2 071
Ако резервираш през Интернет ще получиш confirmation number и писмо на посочения от теб мейл, това можеш да представиш в посолството. Ние обаче пътувахме с покани, не са ни искали такива документи. Скоро пак имаше тема за Америка, ето ти линка, има също полезна информация:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210876.msg4632459#msg4632459

Общи условия

Активация на акаунт