Помогнете да реша ! Съдомиялна - да или не !?

  • 2 749
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 237
Здравейте на всички !
В момента трябва спешно да реша дали в кухнята да имаме съдомиялна или не.Правим проекта и е важно проектантите да знаят.Честно казано аз не искам съдомиялна,защото сме малко домакинство,по цял ден сме навън.Не каним много гости,а и да каним аз без проблем си мия всичко на ръка.Я съберем по 5-6 чинийки на ден,я не.Съпругът ми и сестра ми ме натискат да имам съдомиялна,щяло да ми е по-лесно,било модерно и т.н.Да,ама като изключим  високата цена на подобна машина ,защо ми е нещо което на практика няма да ползвам ? Thinking
Още повече съпругът ми често пътува и го няма,понякога за по 2-3 месеца.Малката ще се храни в яслата,аз на работа.....
Много съм объркана и раздвоена.Моля ви ,дайте ми честен съвет - ДА СЛОЖА ЛИ СЪДОМИЯЛНА ИЛИ НЕ !?   Praynig
Предварително благодаря !  Hug

# 1
  • Мнения: 3 376
По-добре си купи и я ползвай определно е много по-удобно много.

# 2
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз бих си сложила,дори и сега да не я ползваш,може след време да ти дойде друг акъл и тогава да решиш,но няма да правиш нов ремонт на кухнята заради нея.Успех

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Има много теми вече по въпроса, прочети ги. . Определено поне 45-сантиметрова си сложи. Peace Ако имаш място за 60- не се колебай. Свиква се бързо и е икономично.

# 4
  • Мнения: 2 237
Да,видях че има теми и ги изчетох почти всичките.Което не ми попречи пак да се колебая.... Confused   Но в крайна сметка ще ви послушам и ще си сложа голяма  Peace Пък кой знае,някой ден може и да станем голямо семейство !  Grinning

# 5
  • Мнения: 389
Аз бих си сложила,дори и сега да не я ползваш,може след време да ти дойде друг акъл и тогава да решиш,но няма да правиш нов ремонт на кухнята заради нея.Успех
Подкрепям!

# 6
  • Мнения: 3 360
Определено е по- добре със съдомиялна.Сега може и да не ти е нужна толкова,но след време ще можеш ли да я "внедриш" в кухнята си-вече завършена?!Ако имаш възможност предвиди я още сега-в проекта,за да не съжаляваш след време.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Определено съм ЗА съдомиялна. И аз така разсъждавах като теб, но...огромно облекчение е. Ако финансовият въпрос те притеснява или още не си сигурна че я искаш, поне можеш да си предвидиш един шкаф с подходящи размери и достъп до вода и канал. Сега да си го ползваш като шкаф а ако след време решиш, че вече искаш съдомиялна да е лесно поставянето и.

# 8
  • Мнения: 46 434
Слагай!!!
Аз преди 3 г., когато правихме нашата кухня не сложих и сега я преправям ooooh! вчера вземхме машината и уж и ние ползваме 3 чинии, ама си я напълних без проблем Mr. Green сипах си една чаша вино и се рамазах на дивана  Whistling
При мен икономията определено ще е голяма, защото мразя сушилките за чинии и опъвах едни кърпи, редях измитите чинии и след това подсушавах с други кърпи, в крайна сметка всеки ден пусках пералня, заради тях  Crazy
 
Бях решила да взимам малка, но като ги видях на живо, не стават - нищо не може да се събере в тях Rolling Eyes

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз бих взела. Мъжът ми като готви оставя след себе си куп съдове за миене, които мен чакат. Е предпочитам да се занимавам с децата, отколкото да мия и подсушавам после.

# 10
  • Мнения: 2 237
Вече реших.Предвидихме място за голяма съдомиялна.Проекта за кухнята е готов,всичко е платено,дори и уредите.До месец и половина ще монтират кухнята.
Благодаря за съпричастността и отговорите !
Доверявам ви се напълно !   bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Разбира се, че да!
4 месеца живяхме без съдомиялна, направо кошмарно беше... Close

# 12
  • Мнения: 7 106
Виждам, че вече си взела решение, за което те поздравявам. Искам само та ви разкажа, каква голяма бяла птица съм, и как хората могат да си променят мнението точно за 1 ден  Blush.
Когато заживях с мъжът ми (тогава още гаджета), влязохме в нов, напълно обзаведен апартамент, включително и със съдомиална. Това преди почти 10 години, миалните тогава бяха лукс. Реших аз да я пусна, но като видях че една програма е с продължителност колкото на пералня почти, си казах че това е огромна глупост и няма да я ползвам. Пък и специални таблетки, пък сол, пък гланц....а не, пари за глупости не давам  Naughty.
И така моята машинка ми служеше за шкаф за тави и тенджери почти 8 години  Banghead, а Пепеляшка мие на мивката и стърже тенджери  1dishes. докато един ден не реших пак да експериментирам с нея и сега ако щеш вярвай, но и 1 лъжица не мия вече на мивката  Crossing Arms. И добре че си я имах, че сега ако трябваше да и търся място, в спалнята ще я монтирам ако трябва, но без съдомиална машина не оставам  Laughing.
Та мисли добре  Peace!

# 13
ДА! ДА! ДА! Благодаря ви момичета, че бяхте толкова убедителни, когато и аз се питах същото. Вече втори месец я ползвам, наистина е голямо блаженство. 2-3 часа, колкото ще да мие, само да не съм пак аз.

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Поздравления за добрия избор, едва ли ще съжаляваш. Ще чакаме да се похвалиш с готовата кухня. Hug

Общи условия

Активация на акаунт