Стафилококи и стрептококи в носа?

  • 2 327
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Здравейте, Д-р Слънчева!

Още на втория ден от започването на яслата моите близнаци се прибраха с хрема, която дълго и упорито мъчи децата 3 седмици и накрая се появи и кашлица. Накрая педиатъра ме посъветва да заведа децата да им вземат секрет от носа. Изследванията показаха:
- при сина ми в умерено количество Streptococcus pneumoniae  и в голямо количество Staphylococcus aureus
- при дъщеря ми в умерено количество Streptococcus pneumoniae и в умерено количество Staphylococcus coagulase - negative.

Според педиатъра засега не трябва да предприемаме нищо, тъй като след лечение с вентолин и флудитек хремата мина и кашлицата също, изключвам 2-3 пъти на ден лека кашлица. Доктора каза, че при бъдещи оплаквания ще имаме предвид тези изследвания, но за момента нещата трябва да останат така. Не знам дали голямото количество аурес трябва да ме притеснява, другите все пак са в умерени количества...

Моля ви да си кажете мнението, за мен е важен погледа и на още един специалист Praynig

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Добре е да повторите тези изследвания при пълно здраве  и по възможност с антибиограма. Ако се повторят можете да направите един курс лечение с Бактробан. Носителството на този вид бактерии понякога отключва алергии към тях и децата често боледува сосвен от гърло и хрема, но и се намесва спастична компонента- полячават пристъпи на спазъм на белете дробове.

Общи условия

Активация на акаунт