Проблем с акането

  • 353
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте, мами! Моята бебка ака по 3-4 пъти на ден, някога съвсем малко количество, но задължително е изцапала памперса.Не знам това проблем ли е, да се притеснявам ли? Педито казва че е нормално.Само да уточня че първия месец след като се роди акаше така по няколко пъти на ден.После нещата се нормализираха и акаше по веднъж на ден или на 2- до три дни. До 6 м беше изключително кърмена. От тогава започнахме захранването и зачести и акането. Иначе се захранваме бавно и по малко, не съм заместила хранене, кърмим се още на поискване. Но притеснява ме това често акане, някога е по-рядко, някога по-гъсто /като консистенция/ - в зависимост от това какво е яла/гледам да и давам и запичаща и разхлабваща храна-да се балансират/,но винаги има по малко на памперса.Според вас нормално ли е толкова време стомахчето да не е свикнало с новата храна?Не трябва ли вече да се нормализират нещата?
Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 235
Мисля, че е нормално!  Simple Smile Това малко цапане на памперса да е от това, че детенцето е пръцкало. Има ли газове, каркори ли му коремчето?

# 2
  • Мнения: 39
Има понякога,но не повече от преди. Освен това в повечето случаи не е просто цапане,а повечко EmbarassedЕ не в такова количество,каквото беше, когато акаше по веднъж на ден, но все пак,в повечето случаи не е просто цапане. Някога е и доста сухо и пак е на всеки памперс newsm78

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Аз не разбрах кое точно те притеснява...
Детето просто си ака, защо толкова педантично му броиш изхожданията...
Като всеки един човек, то може да ака веднъж на три дни или пък три пъти на ден...
Няма от какво да се притесняваш... Съвсем нормално е...

# 4
  • Мнения: 39
Малко множко ми се виждат, затова.Пък и това започна от захранването . Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт